نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

رییس دانشگاه پیام‌نور فارس: تاثیرگذاری ماهواره در جامعه به دلیل کم کاری متولیان فرهنگی است

سرپرست دانشگاه پیام نور فارس وعده داد که فعالیت‌های فرهنگی در سطح تمام واحدهای این دانشگاه در استان، توسعه خواهد یافت.

به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه فارس، عبدالرسول قرائتی در جمع مسئولان و کارشناسان فرهنگی واحدهای مختلف پیام‌نور فارس، توجه به مقوله فرهنگ را زیر بنای فکری دانشگاه عنوان و اضافه کرد: باید بستر لازم برای توسعه فعالیت‌های فرهنگی را در این دانشگاه فراهم کنیم.

وی یادآور شد: برای مقابله با حرکت‌های تهاجمی دشمنان درحوزه فرهنگ، باید ابتکار عمل داشت و از حرکت‌های منفعلانه پرهیز کرد چرا که نمی‌توانیم جلوی پیشرفت سریع و لحظه‌ای تکنولوژی را در جهان بگیریم.

این مقام مسئول با بیان اینکه شبکه‌های ماهواره‌ای در ۱۰ سال اخیر بنیان خانواده‌های مردم ایران را نشانه گرفته‌اند، لزوم ارتقا آگاهی‌ها و شناخت جامعه را متذکر و یادآور شد: ارتقا آگاهی‌ها و سطح شناخت جامعه نسبت به این تهدیدات، با خلاقیت امکان‌پذیر است.

سرپرست دانشگاه پیام نور استان فارس گفت: در دانشگاه‌ها نیز به عنوان مغز متفکر جامعه باید به دنبال خلاقیت باشیم. اتاق فکر تشکیل داده و باورکنیم که مشکلات فرهنگی وجود دارد تا بتوانیم بعد از آن برای حل این مشکلات، تصمیمات لازم را اتخاذ کنیم.

قرائتی با اشاره به ضرورت افزایش شناخت و بصیرت دانشجویان، گفت: تاثیر گذاری ماهواره در جامعه به دلیل کم کاری متولیان فرهنگی است چرا که این کوتاهی‌ها، زمینه تقلید کورکورانه جوانان از برنامه‌های شبکه‌های ماهواره‌ای را فراهم کرده است حال آنکه اگر پایه اعتقادی افراد را بالا ببریم به راحتی تحت تاثیر شبکه ها قرار نمی‌گیرند.

وی خواستار هماهنگی و تعامل بیشتر نهادهای مرتبط با فعالیت‌های فرهنگی شد و افزود: علیرغم وجود ابزارهای لازم و اختصاص منابع مناسب، بین متولیان فرهنگی هماهنگی لازم وجود ندارد.

وی خواستار توانمندسازی دانشجویان در عرصه‌های فرهنگی شد و گفت: حساسیت برروی دانشگاه‌ها به خاطر این است که دانشگاه‌ها مسیر فرهنگی کشور را ترسیم می‌کنند .

مسئول نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه پیام نور استان فارس نیز گفت: روح ۱۶ آذر استکبار ستیزی است، چرا که افرادی که در دانشگاه جان خودشان را فدا کردند به خاطر استکبارستیزی بوده است.

حجت الاسلام ثابت خاطرنشان کرد: فعالیت در زمینه‌های فرهنگی یک حرکت جهادی است.

وی همچنین به ۲۷ آذر سالروز وحدت حوزه ودانشگاه اشاره و اضافه کرد: این روز فرصتی برای تعامل بیشتر این دو نهاد مهم است.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

آغاز ثبت نام اعتکاف در مسجد دانشگاه تهران
لزوم ایجاد دفاتر منطقه‌ای پیام نور در سراسر دنیا
دانشگاه زابل نقش محوری را در توسعه منطقه سیستان ایفا کرده است
آغاز عملیات احداث دانشکده علوم قرآنی خرم‎آباد
اعلام زمان مصاحبه پذیرفته شدگان ۷ رشته دکتری پژوهش محور آزاد
احتمال اشتغال ۹۰ درصد رزیدنت ها در بیرون از محیط آموزشی
تفاهم نامه همکاری دانشگاه علوم اقتصادی و مرکز تحقیقات سیاست علمی
بیست و سومین جشنواره تقدیر از برگزیدگان کتاب سال دانشگاهی برگزار شد

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم