نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

رییس دانشگاه فردوسی مشهد: مجلس با رای قاطع به نیلی کمک کنند تا وزارت علوم سروسامان یابد

رییس دانشگاه فردوسی مشهد گفت: دکتر نیلی شخصیت علمی و برجسته دانشگاهی دارد و از این نظر کاملا برازنده وزارت علوم است.

دکتر محمد کافی در گفت‌وگو با خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با بیان اینکه محور اصلی وزارت علوم دانش‌محوری است، اظهار کرد: از مجلس خواهش می‌کنم این وزارتخانه را که نقش کلیدی در آموزش و تربیت نیروی انسانی متخصص دارد، زودتر سروسامان بدهد و به این وزیر رای بدهد که ان‌شاءالله مدیران وزارتخانه تثبیت شده و دانشجویان با دلگرمی بیشتر به درس و کار و پژوهش ادامه دهند.

وی تاکید کرد: دکتر نیلی به این دلیل که شخصیت بی حاشیه‌ای است و صرفا به پیشرفت علم و تکنولوژی می‌اندیشد، کاملا متناسب و برازنده وزارت علوم است.

رییس دانشگاه فردوسی مشهد از دکتر نیلی خواست که گرفتار روزمرگی نشود و ادامه داد: اگر ایشان همان برنامه‌ای را که اعلام کردند با کمک دانشگاه اجرا کنند، اسناد بالادستی و فرمایشات مقام معظم رهبری هم تحقق می یابد.

به وزیر پیشنهادی علوم خوش‌بین هستم

رئیس دانشگاه فردوسی مشهد همچنین با بیان اینکه به گزینه پیشنهادی دولت خوش‌بین هستم، اظهار کرد: دکتر نیلی احمدآبادی شخصیتی دانشگاهی به شمار می‌رود و کسی است که در طول عمر کاری خود نشان داده، پیشرفت علمی برای او از جایگاه مهمی برخوردار است.

وی ادامه داد: نیلی احمدآبادی نه تنها پیشرفت علمی صرف بلکه تولید علم نافع و ثروت از طریق علم را در کارنامه ۲۸ ساله پربار خود دارد.

کافی با اشاره به رویکرد دانشگاهیان نسبت به گزینه دولت برای تصدی وزارت علوم خاطرنشان کرد: به این وزیر خوش‌بین هستیم؛ اگر او رای بیاورد، مطمئنا وزیر موفقی خواهد بود چرا که علم و دانش برای وی از هر چیزی مهمتر است.

رئیس دانشگاه فردوسی در خصوص تلاطم‌های وزارت علوم در دوره جدید تصریح کرد: در این وزارت‌خانه باید روی اصول ایستادگی کرد؛ وزارت علوم محل فعالیت فرهیختگان است و آنچه که مهم است حفظ روحیه فرهیختگی در این وزارتخانه و عدم تحمیل دیدگاه‌های غیرمنطقی است.

وی تاکید کرد: در حقیقت وزارت علوم باید در برابر دیدگاه‌های غیرمنطقی ایستادگی کند.

کافی اظهار کرد: با این حال وزیر جدید باید آنچه که در قالب قانون و ضوابط قانونی تصریح شده را رعایت کند؛ با این حال من مطمئنم وزیر پیشنهادی پا را از دایره قانون فراتر نخواهد گذاشت.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

احداث ۱۰ خوابگاه دانشجویی در دانشگاه‎های علوم پزشکی کشور
دانشگاه امروز محور و موتور محرک توسعه اجتماعی و سیاسی کشور است
لغو اعزام کاروان‌های دانشگاهیان عمره گزار تا دهم فروردین
نقش نفت در برنامه‌های توسعه‌ای کشور بررسی می‌شود
تسلیت رئیس دانشگاه شریف به روحانی
ایجاد مقاطع ارشد و دکتری رشته های معماری داخلی در دانشگاه آزاد همدان
همکاری‌های دانشگاه‌های علوم پزشکی ایران و استرالیا گسترش می یابد
تدریس رشته «مطالعه آکادمیک نینجاها» در یک دانشگاه ژاپنی

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم