نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

رییس دانشگاه صنعتی قم: انتخاب نیلی آرامش را به وزارت علوم بازمی‌گرداند

رییس دانشگاه صنعتی قم با اشاره به جلسه روز چهارشنبه مجلس برای بررسی رای اعتماد وزیر پیشنهادی علوم ، معتقد است: انتخاب نیلی آرامش را به وزارت علوم بازمی‌گرداند.

محمدصادق آخوندی در گفت‌وگو با خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، گفت: وزارت علوم از وزارتخانه‌هایی است که بر اقتصاد کشور نیز تایید بسیاری دارد و در شرایط کنونی که مباحث اقتصادی از اهمیت زیادی برخوردارند، این وزارتخانه نقش موثری در تامین نیروی متخصص جامعه و به تبع آن تاثیر بسزایی در اقتصاد دارد.

وی تاکید کرد: اگر در سمت وزارت علوم فردی با سطح بالایی از آگاهی و علم قرار گیرد که در کارهای پژوهشی هم سابقه خوبی دارد، بسیاری از انتظارات جامعه دانشگاهی برآورده می‌شود. در حقیقت این نیتی است که از قدیم دلسوزان این حوزه داشته‌اند.

وی ادامه داد: آقای نیلی شاخص‌هایی که بتواند جامعه دانشگاهی را به حرکت درآورده و به جلو هدایت کند را دارند و از لحاظ علمی جایگاه خوبی دارند. همچنین کارهای پژوهشی بسیاری هم انجام داده‌اند به طوری که در جشنواره خوارزمی هم مقام آورده‌اند. آقای نیلی سال‌هاست که با صنعت کشور هم در ارتباط بوده‌اند و در این حوزه یک مسیر رشد منطقی را طی کرده‌اند.

رییس دانشگاه صنعتی قم از نمایندگان مجلس شورای اسلامی خواست با در نظر گرفتن واقعیت فعلی جامعه درخصوص انتخاب آقای نیلی تصمیم‌گیری کنند. وی افزود: این وزارت خانه از ابتدای دولت یازدهم شرایط متلاطمی داشته است. قطعا وزارت علوم نیازمند آرامش است انتخاب محمودنیلی این آرامش را به وزارت علوم بازمی‌گرداند. چهار میلیون جوان آینده خود را به این وزارتخانه سپرده‌اند و آینده کشور هم متاثر از آینده همین جوانان است. با توجه به این شرایط نمایندگان باید تصمیم‌گیری کنند.

آخوندی در مورد انتظارات خود به عنوان یک استاد از محمودنیلی گفت: امیدوارم آقای نیلی برنامه مدونی داشته باشند که کل کشور به حرکت در بیاید و دانشگاه‌ها را متحول کند. امیدوارم ایشان دغدغه‌های مقام معظم رهبری که بارها بر آنها تاکید کرده‌اند در برنامه‌های خود لحاظ کنند.

وی در پایان تاکید کرد: آقای نیلی باید تلاش کنند محیط تعاملی با نمایندگان مجلس شورای اسلامی و دولت را به وجود بیاورند قطعا داشتن برنامه‌ای با این مولفه‌ها می‌تواند به پیشرفت کار سرعت دهد و فرصت‌هایی که وزارتخانه به دلیل تغییر و تحولات از دست داده است شاید احیا شود. برای آقای نیلی آرزوی موفقیت می‌کنم.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

بهره برداری از ساختمان جدید دانشکده پزشکی تا سه سال آینده
پورتال جذب هیات علمی دانشگاه تهران مستقل عمل نمی کند
اعتراض شورای اسلامی شدن دانشگاه ها به دخالت مراجع غیر دانشگاهی
دولت تاکنون مصوبه‌ای در خصوص اراضی دانشگاه شیراز نداشته است
ساخت ۱۰ خوابگاه مطلوب و استاندارد در سال آینده/ تدوین دانشنامه برخطر سلامت
پیام تسلیت وزیرعلوم به رئیس جمهور
رتبه‌بندی دانشگاه‌های مشهور جهان در ۲۰۱۵
امسال ۱۲۰۰ برنامه فرهنگی در دانشگاه پیام‌نور لرستان برگزار شد

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم