نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

رییس دانشگاه زنجان: در حوزه اخلاق باید اقدامات اساسی انجام داد

رییس دانشگاه زنجان با بیان این که دین مبین اسلام جوهره اصلی خود را اخلاق‎مداری می‎داند، گفت: احکام خداوند بر حول محور اخلاق دایر است.

به گزارش خبرنگار«دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) -منطقه زنجان، ظهر امروز پنجشنبه محسن افشارچی در چهارمین همایش ملی “اخلاق” با بیان این مطلب، اظهار کرد: متاسفانه در چند سال گذشته شاهد هستیم برنامه‎های دینی و فرهنگی کشور توسعه چندانی نیافته و باید در این رابطه برنامه‌ریزی کرد.

وی تصریح‌کرد: به دانش اخلاقی می‌بایست توجه بیشتری کرد و این نیاز از طریق برگزاری همایش‌ها و استفاده از نظرات ارائه شده در آن برآورده خواهد شد و امیدواریم خروجی این همایش‎ها مورد ارجاع قرار گیرد.

رییس دانشگاه زنجان با اشاره به مشکلات پیرامون علوم انسانی در کشور، اظهارکرد: در این رشته‌ها مشاهده می‌شود که برخی افراد با کمترین سواد خود را صاحب‌نظر دانسته‌اند؛ در حالی‌که این مشکل در سایرعلوم چندان به چشم نمی‌خورد؛ به همین‌خاطر باید تلاش شود تا با استفاده از نظرات افراد صاحب‌نظر شرایط را برای توسعه رشته‌های علوم انسانی فراهم کرد.

افشارچی با بیان اینکه در برخی شاخه‌های مربوط به دین و اخلاق رشد نکرده‌ایم، ادامه داد: اغلب برنامه‎های دینی و راهکارهای فرهنگی ما تفاوت زیادی با سال‌های قبل ندارد و باید در این رابطه تجدید نظر کنیم.

وی تصریح کرد: در حیطه اخلاقی مسائلی که القای اخلاقی داشتیم در حیطه وعظ بود در حالی‌که امروز باید با برنامه‌ریزی‎های دقیق در حوزه اخلاق به ارائه الگوهای مناسب پرداخت تا این موضوع به صورت سیستماتیک در جامعه نهادینه شود.

افشارچی در ادامه خاطرنشان کرد: مسائل اخلاقی رابطه تنگاتنگی با احکام دینی ما دارد که در این باب با انجام پژوهش‎های مختلف در چگونه نهادینه کردن اخلاق در جامعه و این که مسئولان باید چه اقداماتی به طور غیرمستقیم دربا اخلاق کردن جامعه می‎تواند انجام دهد، صورت گیرد تا شاهد جامعه بااخلاق دینی در کشورمان باشیم.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

لزوم بازنگری جدی در آموزش داروسازی عمومی
امیدواریم اتفاقات اخیر دانشگاه فردوسی موجب تحکیم استقلال دانشگاه شود
مصرانه پیگیر راه اندازی مرکز بین المللی دانشگاه پیام نور هستیم
برگزاری اولین آزمون استخدامی مشترک فراگیر دستگاه‌های اجرایی
آغاز ثبت نام اعتکاف مسجد دانشگاه تهران
ابلاغ آیین‌نامه جدید استعدادهای درخشان به دانشگاه‌ها+ جزییات تغییرات
دانشگاه های علوم پزشکی آموزش را فدای پژوهش های غیر کاربردی کرده اند
اعلام اولویت‌های کاری دانشگاه پیام نور در سال ۹۴

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم