نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

رییس دانشگاه تبریز: مجلس با رای اعتماد به نیلی به روند توسعه علمی کشور کمک کند

پس از استیضاح رضا فرجی دانا اولین وزیرعلوم دولت یازدهم و دو ماه سرپرستی محمدعلی نجفی بر این وزارتخانه، نهایتاً در ۳۰ مهرماه، محمود نیلی احمدآبادی طی نامه‌ای توسط رئیس جمهور به عنوان وزیر پیشنهادی علوم، تحقیقات و فناوری به مجلس شورای اسلامی معرفی شد.

جلسه رای اعتماد مجلس به این استاد دانشگاه که علاوه بر سوابق اجرایی، کارنامه علمی درخشانی نیز دارد، در حالی قرار است فردا (چهارشنبه) برگزار شود که رییس دانشگاه تبریز از نمایندگان مجلس می‌خواهد که با رای قاطع مثبت، به روند توسعه علمی کشور کمک کنند.

دکتر پورمحمدی در گفت‌وگو با خبرنگار «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) ، دکترنیلی را فردی توانمند در عرصه مدیریتی و علمی دانست و گفت: دکتر نیلی از اساتید توانمند دانشگاه تهران است و اینکه در انتخابات دانشگاه تهران اکثریت اعضای هیات علمی به ایشان رای داده‌اند یعنی شخص قابلی است؛همچنین اگر به رزومه ایشان در سایت دانشگاه تهران مراجعه کنید هم به لحاظ تحقیقات دانشگاهی و هم مدارج علمی فرد توانمندی است و اگر مجلس به ایشان رای اعتماد بدهد ان‌شاءالله به خوبی خواهد توانست وزارت علوم را مدیریت کند.

وی با بیان اینکه وزارت علوم مجموعه علمی پیشتاز است، ادامه داد: حضور افرادی که از تشخص و توانایی علمی خوبی برخوردار هستند به خودی خود در انگیزش و روح علمی در مجوعه موثر است و چون نیلی فردی است که مورد تایید دانشگاهیان است فکر می کنم تاثیر مثبتی در فعالیت علمی دانشگاه ها خواهد داشت.

پورمحمدی با ابراز امیدواری نسبت به رای آوردن نیلی، افزود: انتظار داریم مجلس بعد از این فراز و فرود وزیر پیشنهادی را تایید کنند تا از این رهگذر به روند توسعه علمی کشور کمک کنند ، چون هم ایشان فرد توانمندی است و هم وزارت علوم در حال حاضر مهم ترین اولویت کشور است .

وی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه توسعه علمی رمز بقای کشور است افزود: برای تحقق این مهم باید تکلیف وزارت علوم هرچه سریعتر روشن شود چرا که اگر وزارت علوم ثبات مدیریتی و سیاستگذاری‌های لازم را نداشته باشد روند توسعه علمی کشور هم لطمه می بیند.

وی هم چنین از دکتر نیلی خواست که در اجرای اسناد بالادستی و برنامه پیشنهادی خودشان به مجلس جدیت داشته باشند.

رئیس دانشگاه تبریز خاطرنشان کرد: امیدوارم دکتر نیلی بتواند کاستی های وضع موجود مثل ساماندهی مراکز آموزشی، افزایش اعتبارات پژوهشی، توجه بیشتر به دانشگاه‌های برتر را رفع کند تا دانشگاه ها بتوانند نقش بیشتری در تولید علم داشته و اقتصاد دانش بنیان را توسعه بدهند.

پورمحمدی در پایان خواستار توجه به دانشگاه تبریز شد که پیشتاز توسعه علمی کشور و مهم ترین قطب علمی در شمال غرب کشور است.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

آئین نامه اداره خوابگاه‌های خصوصی و غیر دولتی به زودی ابلاغ می شود
کمک خیرین به دانشجویان بی‌بضاعت
مسؤلان، دانشجویان را ملزم به رعایت پوشش حرفه ای پزشکی کنند
تدریس رشته «مطالعه آکادمیک نینجاها» در یک دانشگاه ژاپنی
حذف آزمون علوم پایه برای داروسازان ورودی مهر ۹۴ به بعد
تخصیص بیش از ۹۲ میلیارد ریال وام به دانشجویان علوم و تحقیقات
بازدید معاون اداری، مالی وزارت علوم از دانشگاه سیستان وبلوچستان
نتیجه کمیته تجدیدنظر بورسیه‌­ها اعلام نشده است

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم