نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

رییس دانشگاه امیرکبیر خبر داد: استخدام اساتید خارجی

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر از اجرای ۱۰ برنامه برای بهبود رتبه دانشگاه خبر داد و گفت: به منظور ارتقا رتبه بین المللی دانشگاه در صدد جذب دانشجویان خارجی هستیم ضمن آنکه دعوت به همکاری از اساتید ایرانی مقیم خارج را نیز در دستور کار قرار دادیم.

به گزارش سرویس دانشگاهی ایسنا، دکتر احمد معتمدی در آیین افتتاح سال تحصیلی ۹۴-۹۳ با بیان اینکه قبولی در این دانشگاه کار ساده‌ای نیست، افزود: ورود به دانشگاه پایان کار شما نیست بلکه شروع کار تازه‌ای است که در پیش رو دارید.

وی با اشاره به سابقه تاسیس این دانشگاه در سال ۱۳۳۷، اظهار داشت: این دانشگاه خاص رشته‌های مهندسی و علوم پایه و دارای ۱۳ هزار و ۵۰۰ دانشجو است که از این تعداد ۵۵۰۰ نفر در مقطع کارشناسی، ۶۳۰۰ نفر در مقطع کارشناسی ارشد و ۱۳۰۰ نفر در مقطع دکتری مشغول به تحصیل هستند.

وی با بیان اینکه بیشترین تعداد دانشجویان این دانشگاه در مقاطع کارشناسی و دکتری مشغول به تحصیل هستند، خاطر نشان کرد: دلیل این امر تمرکز دانشگاه در ایجاد دوره های پژوهشی و ارتقای کیفیت دوره های آموزشی بوده است.

معتمدی با بیان اینکه این دانشگاه دارای ۱۶ دانشکده و سه واحد اقماری در گرمسار، بندرعباس و ماهشهر است، ادامه داد: علاوه بر این در دانشگاه امیرکبیر ۵۱۰ هیات علمی مشغول به تدریس هستندکه در میان دانشگاه‌های فنی و مهندسی وضعیت خوبی داریم چراکه دانشگاه بعد از پلی تکنیک دارای ۴۵۰ عضو هیات علمی است.

وی به رتبه بندی این دانشگاه در سطح ملی و بین المللی اشاره کرد و یادآور شد: در ارزیابی‌های ملی همواره این دانشگاه جز ۳ دانشگاه برتر کشور بوده و در رتبه بندی های مختلف بین المللی نیز جز ۳۰۰، ۵۰۰ و ۸۰۰ دانشگاه برتر دنیا قرار داشته است.

سرپرست دانشگاه صنعتی امیرکبیر با تاکید بر اینکه پذیرش دانشجو و اساتید خارجی در رتبه بندی های بین المللی موثر است،خاطر نشان کرد: از این لحاظ در وضعیت خوبی قرار نداریم ولی این دانشگاه بهترین خروجی ها و فارغ التحصیلان را داشته است.

معتمدی، با بیان اینکه رتبه دانشگاه می تواند برای کشور افتخار آفرین باشد، اضافه کرد: به منظور ارتقای کیفیت آموزشی و رتبه این دانشگاه ۱۰ برنامه را در دستور کار داریم و با اجرایی کردن آنها امیدواریم بتوانیم رتبه این دانشگاه را در سطح ملی و بین المللی ارتقا دهیم.

سرپرست دانشگاه صنعتی امیرکبیر بازنگری در برنامه های آموزشی را از جمله این برنامه ها ذکر کرد و اظهار داشت: مطالعاتی در این زمینه آغاز شده است و بر اساس تجارب سایر دانشگاه های بین المللی اقدام به بازنگری برنامه آموزشی دانشگاه خواهد شد.

وی ارتقا همکاری های بین المللی را از دیگر برنامه های در دستور کار این دانشگاه نام برد و گفت: افزایش همکاری های بین المللی در رتبه بندی های بین المللی نیز موثر است که در این راستا درصدد افزایش جذب دانشجویان خارجی خواهیم بود.

معتمدی، از استخدام اساتید خارجی خبر داد و یادآور شد: در این زمینه به ویژه دعوت به همکاری از اساتید ایرانی مقیم خارج را در دستور کار داریم.

سرپرست دانشگاه صنعتی امیرکبیر با ابراز تاسف از وضیعت خوابگاه‌های این دانشگاه، خاطر نشان کرد: دانشجویان همواره در ماه های آذر و آبان با مشکلات زیادی در زمینه خوابگاه ها مواجه هستند؛ چراکه دانشجویان فارغ التحصیل نشده اند و به منظور بهبود وضعیت رفاهی دانشجویان برنامه هایی در این زمینه داریم.

وی بازسازی خوابگاه های قدیمی را از جمله این برنامه ها ذکر کرد و افزود: امیدواریم با اجرای این برنامه ها از مهر سال آینده شاهد تحولات چشمگیری در این زمینه خواهیم بود.

معتمدی خطاب به ورودی های جدید این دانشگاه با تاکید بر اینکه چند توصیه برای شما دارم، گفت: ورود شما به دانشگاه تازه اول راه است و با کوچکترین تردید شاهد خواهیم بود که از ۲ سال افت شدیدی خواهید داشت.

وی درس خواندن را اولویت اول ورودی های جدید دانست و ادامه داد: در کنار درس خواندن پیشنهاد می شود که در انجمن های علمی دانشگاه نیز فعالیت داشته باشید و اگر می خواهید که فرد موثری برای کشور شوید تنها به درس خواندن اکتفا نشود.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

آغاز ثبت نام اعتکاف در مسجد دانشگاه تهران
لزوم ایجاد دفاتر منطقه‌ای پیام نور در سراسر دنیا
دانشگاه زابل نقش محوری را در توسعه منطقه سیستان ایفا کرده است
آغاز عملیات احداث دانشکده علوم قرآنی خرم‎آباد
نقش دانشگاه پیام نور در افزایش توانمندی بازارکار
اعلام زمان مصاحبه پذیرفته شدگان ۷ رشته دکتری پژوهش محور آزاد
احتمال اشتغال ۹۰ درصد رزیدنت ها در بیرون از محیط آموزشی
تفاهم نامه همکاری دانشگاه علوم اقتصادی و مرکز تحقیقات سیاست علمی

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم