نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

رییس دانشگاه امیرکبیر: بسیاری از مشکلات دانشگاه‌ها درونی است

رییس دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: بسیاری از مشکلات دانشگاه‌ها درونی است و تکریم دانشجو وجود ندارد، در حالی که ایجاد فضای مناسب و شاداب در دانشگاه‌ها می تواند رضایت دانشجو و اساتید را به همراه داشته باشد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه اصفهان، دکتر سید احمد معتمدی امروز (چهارشنبه) در گردهمایی رؤسای دانشگاه‌های بزرگ و برتر کشور که در دانشگاه صنعتی اصفهان برگزار شد با بیان اینکه این گردهمایی در جهت کمک به وزارت علوم خواهد بود، اظهار کرد: وزارت علوم زمانی می‌تواند موفق باشد که دانشگاه‌ها موفق باشند و ارتقاء پیدا کنند و دانشگاه باید مکمل وزارت علوم باشد.

وی با بیان اینکه احساس عقب ماندگی بدتر از عقب ماندگی است، افزود: نباید خودمان را بیش از اندازه ضعیف نشان دهیم. باید بگوییم دانشگاه قوی‌ای هستیم. پتانسیل موجود در جمع دانشگاه‌ها در هیچ کجای کشور وجود ندارد. بسیاری از مسائل در دانشگاه‌ها حل می شود و باید بگوییم چه کارهای مناسبی انجام داده‌ایم.

رییس دانشگاه صنعتی امیرکبیر تصریح کرد: بسیاری از مشکلات دانشگاه‌ها درونی است. تکریم دانشجو وجود ندارد. ایجاد فضای مناسب و شاداب در دانشگاه‌ها می‌تواند رضایت دانشجو و اساتید را به همراه داشته باشد.

معتمدی با بیان اینکه بیشتر از ۵۰ درصد از پتانسیل‌ دانشگاه‌ها استفاده نشده است. ادامه داد: باید از ظرفیت‌های موجود در دانشگاه استفاده شود، به عنوان نمونه دانشگاه‌ها به شرط داشتن برنامه می‌توانند مشکلات را حل کنند.

وی به اهداف این گردهمایی اشاره و تأکید کرد: استفاده از تجربیات و انتقال تجربه، انعکاس مسائل، مشکلات و راه حل‌ها به وزارتخانه، هماهنگی میان دانشگاه‌های برتر و بزرگ و ارایه راه حل می‌تواند خروجی این گردهمایی باشد.

مطالب مرتبط

اختلاف اراضی دانشگاه حل نشود استعفا می‌دهیم
اساتید وقت کافی برای آموزش دانشجویان پزشکی صرف نمی‌کنند
تغییر نام دانشکده خبر دانشگاه آزاد / راه اندازی «نیوز روم»
دانشجویان خارجی به اردوهای نوروزی می‌روند
عدم افزایش شهریه دانشگاه علمی کاربردی در سال ۹۴/ حذف ۱۰درصد رشته‌ها
سیستم درمان، فشار زیادی به آموزش در دانشگاه های پزشکی وارد می‌کند
افزایش خطاهای پزشکی با کشیک‌های سنگین در بیمارستان های آموزشی
تداوم مسمومیت دانشجویان دانشگاه شیراز

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم