نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

رییس انجمن مدیریت آموزشی: هنوز در زمان نمره و کارنامه مانده‎ایم

رییس انجمن مدیریت آموزشی ایران یکی از مهم‎ترین ایرادات آموزشی کشور در بحث تعلیم و تربیت را سنتی عمل کردن بیان کرد و گفت: در حالی که دنیای امروز در جهت انتقال علم روز در سطوح مختلف علمی آموزشی حرکت می‏‌کند ما هنوز در زمان نمره و کارنامه دادن مانده‎ایم.

محمدرضا بهرنگی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه زنجان، باتاکید بر اینکه باید همگام با تغییرات و تحولات و نیاز روز در حوزه علمی گام برداریم، افزود‌: پیشگام شدن با تحولات روز دنیا و تربیت استادان حرفه‎ای در سطوح عالی آموزش ما را قادر می‎سازد در جهت فراگیری عملی علم پیش برویم.

وی تصریح کرد: یکی از توصیه‎های مقام معظم رهبری در خصوص افزایش فهم است که در صورت پایین بودن سطح فهم کشور، باعث مسلط شدن دشمنان بر ما خواهد بود، پس باید در جهت افزایش فهم با تولید علم و بهره‌وری از الگوهای برتری آموزشی بتوانیم بدنه آموزش کشور را بیمه کنیم.

رییس انجمن مدیریت آموزش ایران در ادامه با اشاره به نگاه عملی داشتن به علم، یادآور شد: متاسفانه یکی دیگر از مشکلات ما در بحث آموزش، شعاری عمل کردن در این زمینه است، در حالی که در روایات اسلامی تاکید می‌شود علم باید در گرو پرورش انسانی و در خدمت وی عمل کند. متاسفانه این شعارها امروز فقط دیوارهای آموزشی ما را مزین کرده است.

بهرنگی در خاتمه خاطرنشان کرد: اساتید نیز باید همگام با دانشجویان حرکت کنند و به دنبال یافتن تحقیقات علمی در جهت مدیریت کلاس و ارتقای یادگیری باشند.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

شرایط پذیرش در دانشگاه فرهنگیان در دستور کار شورای عالی آموزش و پرورش
ثبت‌نام ۸۷۹ هزار و ۴۳۱ داوطلب در آزمون سراسری ۹۴ /برگزاری کنکور ۲۱ خرداد
تحصیل مسن ترین دانشجوی علمی کاربردی در جهاددانشگاهی سمنان
دانشگاه محل بده بستان سیاسی نیست
کاهش سهمیه عمره دانشجویی
اعتراض شورای اسلامی شدن دانشگاه ها به مداخلات در فعالیت‌های دانشگاهها
درخواست اساتید دانشگاه‌های هنگ‌کنگ برای استقلال از چین
آموزش روش‌های پیشگیری از ایدز به دانشجویان

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم