نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

رییس انجمن مدیریت آموزشی: هنوز در زمان نمره و کارنامه مانده‎ایم

رییس انجمن مدیریت آموزشی ایران یکی از مهم‎ترین ایرادات آموزشی کشور در بحث تعلیم و تربیت را سنتی عمل کردن بیان کرد و گفت: در حالی که دنیای امروز در جهت انتقال علم روز در سطوح مختلف علمی آموزشی حرکت می‏‌کند ما هنوز در زمان نمره و کارنامه دادن مانده‎ایم.

محمدرضا بهرنگی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه زنجان، باتاکید بر اینکه باید همگام با تغییرات و تحولات و نیاز روز در حوزه علمی گام برداریم، افزود‌: پیشگام شدن با تحولات روز دنیا و تربیت استادان حرفه‎ای در سطوح عالی آموزش ما را قادر می‎سازد در جهت فراگیری عملی علم پیش برویم.

وی تصریح کرد: یکی از توصیه‎های مقام معظم رهبری در خصوص افزایش فهم است که در صورت پایین بودن سطح فهم کشور، باعث مسلط شدن دشمنان بر ما خواهد بود، پس باید در جهت افزایش فهم با تولید علم و بهره‌وری از الگوهای برتری آموزشی بتوانیم بدنه آموزش کشور را بیمه کنیم.

رییس انجمن مدیریت آموزش ایران در ادامه با اشاره به نگاه عملی داشتن به علم، یادآور شد: متاسفانه یکی دیگر از مشکلات ما در بحث آموزش، شعاری عمل کردن در این زمینه است، در حالی که در روایات اسلامی تاکید می‌شود علم باید در گرو پرورش انسانی و در خدمت وی عمل کند. متاسفانه این شعارها امروز فقط دیوارهای آموزشی ما را مزین کرده است.

بهرنگی در خاتمه خاطرنشان کرد: اساتید نیز باید همگام با دانشجویان حرکت کنند و به دنبال یافتن تحقیقات علمی در جهت مدیریت کلاس و ارتقای یادگیری باشند.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

اعتراض جمعی از دانشجویان داروسازی به برخی تحولات در این رشته
کمبود نیروی متخصص پرستاری، از مشکلات دانشجویان علوم پزشکی تهران
ثبت نام متقاضیان ادامه تحصیل کارشناسی بدون آزمون دانشگاه آزاد
انتصاب دبیرعلمی مسابقات مناظره دانشجویان
امشب،آخرین مهلت ثبت نام کنکور۹۴/کاهش ۱۶درصدی داوطلبان
مصرانه پیگیر راه اندازی مرکز بین الملی دانشگاه پیام نور هستیم
اعلام نتایج آزمون جامع علوم پایه و پیش کاروزی دانشگاه آزاد
فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور ۹۴

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم