نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

رکورد ثبت‌نام دانشجویان هندی و چینی در نیوزیلند

پس از دو سال رکود،‌ صنعت آموزش عالی بین‌المللی نیوزیلند با افزایش حضور دانشجویان هندی و چینی جان تازه‌ای گرفت.

به گزارش سرویس «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، دولت نیوزیلند در گزارشی اعلام کرد که به دنبال افزایش ثبت‌نام دانشجویان چینی و هندی در دانشگاه‌های این کشور، صنعت آموزش عالی بین‌المللی نیوزیلند پس از دو سال رکود دوباره به جنب و جوش افتاد.

دولت نیوزیلند ماه‌های ژانویه تا آوریل را با ۸ درصد افزایش به عنوان پُرثبت‌نام‌ترین ماه‌ها معرفی کرد. در این ماه‌ها نسبت به مدت مشابه در سال گذشته میلادی (۲۰۱۳)، ۵۱۰۰ دانشجوی خارجی بیشتر در دانشگاه‌های این کشور ثبت‌نام کردند.

این گزارش که از سوی آژانس دولتی آموزش نیوزیلند منتشر شده نشان می‌دهد که دانشجویان هندی بیشترین سهم را در افزایش نرخ ثبت‌نام دانشجویان خارجی در نیوزیلند داشته‌اند و تعداد آنها ۴۱ درصد یعنی ۲۹۹۶ نفر افزایش یافته است. از سوی دیگر میزان ثبت‌نام دانشجویان چینی در دانشگاه‌های نیوزیلند ۱۲ درصد معادل ۲۲۱۲ نفر افزایش یافته است.

به گزارش ایسنا‌ به نقل از خبرگزاری شینهوا، «استیون جویس»، وزیر آموزش عالی، مهارت و استخدام نیوزیلند در بیانیه‌ای اعلام کرد: تلاش‌های مستمر از سوی تمام بخش‌ها علاوه بر پایان دادن به رکود دو ساله باعث شد که این کشور شاهد یک رکورد جدید در ثبت‌نام دانشجویان خارجی باشد. این افزایش مرهون وسعت یافتن حق کار دانشجویان و جنبش جدید بازاریابی است.

جویس افزود: بیشتر دانشجویان از دو بازار مهم آموزش برای ما یعنی هند و چین به این کشور می‌آیند که این روند افزایشی سال به سال ادامه خواهد یافت. این افزایش شمار دانشجویان خارجی سالانه ۴۰ میلیون دلار نیوزیلند معادل ۳۳ میلیون و ۶۰۰ هزار دلار آمریکا برای ارائه‌دهندگان خدمات آموزش نیوزیلند سود به همراه دارد. همچنین ۱۰۰ میلیون دلار نیوزیلند به اقتصاد این کشور تزریق می‌شود.

صنعت آموزش عالی بین‌المللی در نیوزیلند همچنین پنجمین صنعت بزرگ صادراتی این کشور محسوب می‌شود که سالانه دو میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلار نیوزیلند ارزش مالی داشته و از ۲۸ هزار شغل پشتیبانی می‌کند.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

لزوم پرداختن اعضای هیات علمی دانشگاهها به آموزش الکترونیک
احداث ۱۰ خوابگاه دانشجویی در دانشگاه‎های علوم پزشکی کشور
دانشگاه امروز محور و موتور محرک توسعه اجتماعی و سیاسی کشور است
لغو اعزام کاروان‌های دانشگاهیان عمره گزار تا دهم فروردین
نقش نفت در برنامه‌های توسعه‌ای کشور بررسی می‌شود
تسلیت رئیس دانشگاه شریف به روحانی
ایجاد مقاطع ارشد و دکتری رشته های معماری داخلی در دانشگاه آزاد همدان
همکاری‌های دانشگاه‌های علوم پزشکی ایران و استرالیا گسترش می یابد

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم