نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

روشندلان دانشگاه اصفهان خواستار رفع مشکلاتشان شدند

تجلیل از دانشجویان روشندل دانشگاه اصفهان در دانشکده ادبیات و علوم انسانی این دانشگاه برگزار شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه اصفهان، دانشگاه اصفهان در سال جاری بیشترین تعداد دانشجویان نابینا را پذیراست و ۳۶ دانشجوی نابینا در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند. چهار دانشجوی دوره دکتری و هفت دانشجوی دوره کارشناسی ارشد در میان این دانشجویان قرار دارند و همچنین ۱۴ دانشجوی نابینا نیز جدیدالورودهای این دانشگاه هستند.

در این مراسم هر یک از روشندلان به شرح مشکلات خود همچون رفت و آمد، نداشتن منشی برای امتحان، مسائل مربوط به اینترنت دانشگاه پرداختند و پیشنهاداتی را نیز در حوزه های گوناگون مطرح کردند.

در این مراسم مشاور رئیس دانشگاه اصفهان، گفت: بسیاری از نابینایان دارای توانایی‪های خوبی هستند به صورتی که در برخی مواقع به آنها غبطه می‪خورم‌

محمدرضا ایروانی افزود: به دلیل گرفتاری‪هایی که به وجود آمد نتوانستیم در روز ۲۳ مهر که روز نابینایان است و آن را روز عصای سفید نامیده‪اند در خدمت نابینایان دانشگاه باشیم و امروز این جلسه را برگزار کردیم.

وی با اشاره به مشکلات نابینایان در مورد بسترسازی و ساماندهی مناسب خیابان‪ها و پیاده‪روهای دانشگاه اصفهان برای نابینایان، ادامه داد: ساماندهی خیابان‪ها نیاز به زمان و بودجه بسیاری دارد و ممکن است زمان بسیاری بخواهد ولی پیگیر این مشکلات هستیم.

مشاوررئیس دانشگاه اصفهان در پاسخ به درخواست یکی از دانشجویان نابینا که برای اردوی دانشجویان نابینا درخواست داشت، اضافه کرد: با معاون فرهنگی دانشگاه اصفهان صحبت می‪کنم تا اردویی ویژه دانشجویان نابینای دانشگاه اصفهان برگزار کند.

ایروانی با تاکید بر رسیدگی به مشکلات دانشجویان نابینا در مورد سامانه گلستان، تصریح کرد: با معاون آموزشی دانشگاه در مورد ساماندهی و فراهم کردن شرایطی که دانشجویان نابینا بتوانند از سامانه دانشجویی گلستان استفاده کنند، صحبت خواهم کرد.

وی با تاکید بر نیاز به منشی برای نابینایان، اظهار کرد: حتما موضوع منشی برای نابینایان را با معاون آموزشی دانشگاه در میان می گذارم، حتی با استفاده از منشی می توان پایان نامه‪ها را نیز در دسترس دانشجویان نابینا قرار داد زیرا نمی‪توان همه پایان نامه‪ها را به صورت کتاب بریل یا گویا درآورد.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

احداث ۱۰ خوابگاه دانشجویی در دانشگاه‎های علوم پزشکی کشور
دانشگاه امروز محور و موتور محرک توسعه اجتماعی و سیاسی کشور است
لغو اعزام کاروان‌های دانشگاهیان عمره گزار تا دهم فروردین
نقش نفت در برنامه‌های توسعه‌ای کشور بررسی می‌شود
تسلیت رئیس دانشگاه شریف به روحانی
ایجاد مقاطع ارشد و دکتری رشته های معماری داخلی در دانشگاه آزاد همدان
همکاری‌های دانشگاه‌های علوم پزشکی ایران و استرالیا گسترش می یابد
تدریس رشته «مطالعه آکادمیک نینجاها» در یک دانشگاه ژاپنی

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم