نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

روشندلان دانشگاه اصفهان خواستار رفع مشکلاتشان شدند

تجلیل از دانشجویان روشندل دانشگاه اصفهان در دانشکده ادبیات و علوم انسانی این دانشگاه برگزار شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه اصفهان، دانشگاه اصفهان در سال جاری بیشترین تعداد دانشجویان نابینا را پذیراست و ۳۶ دانشجوی نابینا در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند. چهار دانشجوی دوره دکتری و هفت دانشجوی دوره کارشناسی ارشد در میان این دانشجویان قرار دارند و همچنین ۱۴ دانشجوی نابینا نیز جدیدالورودهای این دانشگاه هستند.

در این مراسم هر یک از روشندلان به شرح مشکلات خود همچون رفت و آمد، نداشتن منشی برای امتحان، مسائل مربوط به اینترنت دانشگاه پرداختند و پیشنهاداتی را نیز در حوزه های گوناگون مطرح کردند.

در این مراسم مشاور رئیس دانشگاه اصفهان، گفت: بسیاری از نابینایان دارای توانایی‪های خوبی هستند به صورتی که در برخی مواقع به آنها غبطه می‪خورم‌

محمدرضا ایروانی افزود: به دلیل گرفتاری‪هایی که به وجود آمد نتوانستیم در روز ۲۳ مهر که روز نابینایان است و آن را روز عصای سفید نامیده‪اند در خدمت نابینایان دانشگاه باشیم و امروز این جلسه را برگزار کردیم.

وی با اشاره به مشکلات نابینایان در مورد بسترسازی و ساماندهی مناسب خیابان‪ها و پیاده‪روهای دانشگاه اصفهان برای نابینایان، ادامه داد: ساماندهی خیابان‪ها نیاز به زمان و بودجه بسیاری دارد و ممکن است زمان بسیاری بخواهد ولی پیگیر این مشکلات هستیم.

مشاوررئیس دانشگاه اصفهان در پاسخ به درخواست یکی از دانشجویان نابینا که برای اردوی دانشجویان نابینا درخواست داشت، اضافه کرد: با معاون فرهنگی دانشگاه اصفهان صحبت می‪کنم تا اردویی ویژه دانشجویان نابینای دانشگاه اصفهان برگزار کند.

ایروانی با تاکید بر رسیدگی به مشکلات دانشجویان نابینا در مورد سامانه گلستان، تصریح کرد: با معاون آموزشی دانشگاه در مورد ساماندهی و فراهم کردن شرایطی که دانشجویان نابینا بتوانند از سامانه دانشجویی گلستان استفاده کنند، صحبت خواهم کرد.

وی با تاکید بر نیاز به منشی برای نابینایان، اظهار کرد: حتما موضوع منشی برای نابینایان را با معاون آموزشی دانشگاه در میان می گذارم، حتی با استفاده از منشی می توان پایان نامه‪ها را نیز در دسترس دانشجویان نابینا قرار داد زیرا نمی‪توان همه پایان نامه‪ها را به صورت کتاب بریل یا گویا درآورد.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

برنامه‌های دانشگاهها برای بزرگداشت روزشهدا
لزوم بازنگری جدی در آموزش داروسازی عمومی
امیدواریم اتفاقات اخیر دانشگاه فردوسی موجب تحکیم استقلال دانشگاه شود
مصرانه پیگیر راه اندازی مرکز بین المللی دانشگاه پیام نور هستیم
برگزاری اولین آزمون استخدامی مشترک فراگیر دستگاه‌های اجرایی
آغاز ثبت نام اعتکاف مسجد دانشگاه تهران
ابلاغ آیین‌نامه جدید استعدادهای درخشان به دانشگاه‌ها+ جزییات تغییرات
دانشگاه های علوم پزشکی آموزش را فدای پژوهش های غیر کاربردی کرده اند

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم