نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

روحیه تحقیق و پژوهش در کشور احیا شود

معاون امور دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های کشور گفت: اگر چه روحیه تحقیق و پژوهش در بین جامعه دانشگاهی کمرنگ شده است اما باید تلاش شود این روحیه احیا و کشور را به درجات بالای علمی برسانیم چرا که عزت و اقتدار ما در جهان وابسته قدرت علمی است.

به گزارش خبرنگارخبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)-منطقه چهارمحال و بختیاری- حجت‌الاسلام محمداسحاق مسعودی در مراسم معارفه سرپرست نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه پیام نور چهارمحال و بختیاری و افتتاح دفتر نهاد نمایندگی ولی‌فقیه در این دانشگاه، دین اسلام و ولایت اهل بیت(ع) را جامع‎ترین و کامل‌ترین دین و رهبری در عالم دانست.

وی با بیان اینکه دین اسلام به علم و علم آموزی اهمیت بسیاری می‎دهد، اظهارکرد: مسئله علم و عالم از بزرگترین اصول مکتب اسلام است و در هیچ کدام از ادیان رایج در جهان سراغ ندارید که این چنین به علم و دانش جویی اهمیت و جایگاه قائل باشند.

مسعودی علم مداری را یکی از شاخصه‎های انسان‏های متقی دانست و گفت: متقین علاوه بر اینکه بر فضائل اخلاقی پایبند از افراط و تفریط به دور و در انجام واجبات و ترک محرمات کوشا و جدی هستند و بر علم و فراگیری دانش نیز اهتمام جدی دارند.

وی با بیان اینکه انسان عاقل متقی در تمام عمرش از کسب علم و دانش خسته نخواهد شد، گفت: انسان‎های متقی در مواجه با علم و دانش سیرناپذیر و خسته ناپذیر هستند.

به گفته مسعودی، دین اسلام و معارف الهی شاخص عقلانیت و تقوا را در انسان ها علم و دانش آنها قرار داده است بنابراین علم و دیانت توام با هم تحول آفرین خواهند بود.

وی به نظریه پوچ و عوام فریبانه غربی‎ها در خصوص تضاد علم و دین اشاره کرد و گفت: اسلام ناب محمدی شاخص دین مداری در افراد را علم مداری و عقلانیت افراد تعیین کرده حال افرادی به ظاهر روشنفکر علم را با دین در تضاد می دانند.

مسعودی با تاکید بر اینکه علم مایه اقتدار و عظمت نظام اسلامی خواهد شد، بر لزوم گسترش تولیدات و پژوهش‎های علمی در کشور تاکید کرد و گفت: اگر چه روحیه تحقیق و پژوهش در بین جامعه دانشگاهی کمرنگ شده است اما باید تلاش شود این روحیه احیا و کشور را به درجات بالای علمی برسانیم چرا که عزت و اقتدار ما در جهان وابسته قدرت علمی است.

وی یکی از عوامل به قدرت رسیدن و ابر قدرت شدن برخی از کشورها در جهان را رشد علمی آنها دانست و گفت: اگر دشمن امروز از حربه علمی علیه کشورها به ویژه جمهوری ایران استفاده می‎کند می‎خواهد جلوی پیشرفت و اقتدار نظام ما را بگیرد چرا که می داند علم مایه عزت و اقتدار است.

مسعودی با بیان اینکه فعالیت‎های سیاسی و فرهنگی در دانشگاه ها نباید مورد غفلت و بی توجهی قرار گیرد ، بر لزوم تحقق مطالبات رهبری و اجرای برنامه های فرهنگی در دانشگاه تاکید کرد.

وی با بیان اینکه با راه‎اندازی دفتر نهاد نمایندگی ولی فقیه، فعالیت‌های فرهنگی در این دانشگاه رونق بیشتری می‌گیرد، تصریح کرد: دانشگاه‌ها باید دانشجویانی به معنای واقعی کلمه عالم، متخصص و آگاه به تمام مسائل سیاسی و فرهنگی پرورش دهند و وظیفه نهاد رهبری در این حوزه سنگین است.

مسعودی نهاد رهبری را تنها یک زمینه ساز در اجرای فعالیت‎های فرهنگی دانست و گفت: نهاد نمایندگی مشاوری امین و ناصحی دلسوز برای مدیران دانشگاه و پدری دلسوز و دغدغه مند برای دانشجویان است.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

اعتراض جمعی از دانشجویان داروسازی به برخی تحولات در این رشته
کمبود نیروی متخصص پرستاری، از مشکلات دانشجویان علوم پزشکی تهران
ثبت نام متقاضیان ادامه تحصیل کارشناسی بدون آزمون دانشگاه آزاد
انتصاب دبیرعلمی مسابقات مناظره دانشجویان
امشب،آخرین مهلت ثبت نام کنکور۹۴/کاهش ۱۶درصدی داوطلبان
مصرانه پیگیر راه اندازی مرکز بین الملی دانشگاه پیام نور هستیم
اعلام نتایج آزمون جامع علوم پایه و پیش کاروزی دانشگاه آزاد
لزوم پرداختن اعضای هیات علمی دانشگاهها به آموزش الکترونیک

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم