نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

روحیه تحقیق و پژوهش در کشور احیا شود

معاون امور دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های کشور گفت: اگر چه روحیه تحقیق و پژوهش در بین جامعه دانشگاهی کمرنگ شده است اما باید تلاش شود این روحیه احیا و کشور را به درجات بالای علمی برسانیم چرا که عزت و اقتدار ما در جهان وابسته قدرت علمی است.

به گزارش خبرنگارخبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)-منطقه چهارمحال و بختیاری- حجت‌الاسلام محمداسحاق مسعودی در مراسم معارفه سرپرست نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه پیام نور چهارمحال و بختیاری و افتتاح دفتر نهاد نمایندگی ولی‌فقیه در این دانشگاه، دین اسلام و ولایت اهل بیت(ع) را جامع‎ترین و کامل‌ترین دین و رهبری در عالم دانست.

وی با بیان اینکه دین اسلام به علم و علم آموزی اهمیت بسیاری می‎دهد، اظهارکرد: مسئله علم و عالم از بزرگترین اصول مکتب اسلام است و در هیچ کدام از ادیان رایج در جهان سراغ ندارید که این چنین به علم و دانش جویی اهمیت و جایگاه قائل باشند.

مسعودی علم مداری را یکی از شاخصه‎های انسان‏های متقی دانست و گفت: متقین علاوه بر اینکه بر فضائل اخلاقی پایبند از افراط و تفریط به دور و در انجام واجبات و ترک محرمات کوشا و جدی هستند و بر علم و فراگیری دانش نیز اهتمام جدی دارند.

وی با بیان اینکه انسان عاقل متقی در تمام عمرش از کسب علم و دانش خسته نخواهد شد، گفت: انسان‎های متقی در مواجه با علم و دانش سیرناپذیر و خسته ناپذیر هستند.

به گفته مسعودی، دین اسلام و معارف الهی شاخص عقلانیت و تقوا را در انسان ها علم و دانش آنها قرار داده است بنابراین علم و دیانت توام با هم تحول آفرین خواهند بود.

وی به نظریه پوچ و عوام فریبانه غربی‎ها در خصوص تضاد علم و دین اشاره کرد و گفت: اسلام ناب محمدی شاخص دین مداری در افراد را علم مداری و عقلانیت افراد تعیین کرده حال افرادی به ظاهر روشنفکر علم را با دین در تضاد می دانند.

مسعودی با تاکید بر اینکه علم مایه اقتدار و عظمت نظام اسلامی خواهد شد، بر لزوم گسترش تولیدات و پژوهش‎های علمی در کشور تاکید کرد و گفت: اگر چه روحیه تحقیق و پژوهش در بین جامعه دانشگاهی کمرنگ شده است اما باید تلاش شود این روحیه احیا و کشور را به درجات بالای علمی برسانیم چرا که عزت و اقتدار ما در جهان وابسته قدرت علمی است.

وی یکی از عوامل به قدرت رسیدن و ابر قدرت شدن برخی از کشورها در جهان را رشد علمی آنها دانست و گفت: اگر دشمن امروز از حربه علمی علیه کشورها به ویژه جمهوری ایران استفاده می‎کند می‎خواهد جلوی پیشرفت و اقتدار نظام ما را بگیرد چرا که می داند علم مایه عزت و اقتدار است.

مسعودی با بیان اینکه فعالیت‎های سیاسی و فرهنگی در دانشگاه ها نباید مورد غفلت و بی توجهی قرار گیرد ، بر لزوم تحقق مطالبات رهبری و اجرای برنامه های فرهنگی در دانشگاه تاکید کرد.

وی با بیان اینکه با راه‎اندازی دفتر نهاد نمایندگی ولی فقیه، فعالیت‌های فرهنگی در این دانشگاه رونق بیشتری می‌گیرد، تصریح کرد: دانشگاه‌ها باید دانشجویانی به معنای واقعی کلمه عالم، متخصص و آگاه به تمام مسائل سیاسی و فرهنگی پرورش دهند و وظیفه نهاد رهبری در این حوزه سنگین است.

مسعودی نهاد رهبری را تنها یک زمینه ساز در اجرای فعالیت‎های فرهنگی دانست و گفت: نهاد نمایندگی مشاوری امین و ناصحی دلسوز برای مدیران دانشگاه و پدری دلسوز و دغدغه مند برای دانشجویان است.

انتهای پیام

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم