نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

روانشناسی خاموش؛ بهترین راه مبارزه با عناصر منفی فرهنگی

عضو هیئت علمی دانشگاه تبریز با بیان این‌که بهترین راه مبارزه با عناصر منفی فرهنگی، استفاده از تکنیک روانشناسی خاموشی است، افزود: این تکنیک یک مبحث روانشناسی است و در معنای عام بدین معناست که نسبت به عادات منفی فرهنگی هیچ حرکتی را انجام ندهیم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه لرستان، حجت‌الاسلام اصغر نقدی در کارگاه تعلیم و تربیت اسلامی، طرح ضیافت اندیشه اساتید دانشگاه لرستان، اظهار کرد: برای تغییر عادات منفی یک جدیت جمعی و کارگروهی لازم است. البته در تغییر عادات منفی فرهنگی باید عناصر مثبت فرهنگی را رواج داد.

وی با بیان این‌که بهترین راه مبارزه با عناصر منفی فرهنگی، استفاده از تکنیک روان‌شناسی خاموشی است، افزود: این تکنیک یک مبحث روانشناسی است و در معنای عام بدین معناست که نسبت به عادات منفی فرهنگی هیچ حرکتی را انجام ندهیم.

عضو هیئت علمی دانشگاه تبریز در پاسخ به سؤال یکی از اساتید پیرامون مراحل شناخت، اظهارکرد: شناخت‌ها به سه دسته شناخت حسی، عقلی و قلبی تقسیم می‌شوند که هر کدام دارای سطوحی هستند و هرگاه شناخت انسان به سطح شناخت قلبی رسید، حرکت آفرین و نقش‌آفرین خواهد بود.

نقدی با بیان این‌که هدف از برگزاری طرح ضیافت اندیشه این است که ما در امورات زندگی منظم باشیم، افزود: در آیات و روایات اسلامی به حضور در اول وقت و وقت‌شناسی تأکید فراوانی شده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود در مورد چگونگی حرف زدن نیز گفت: گاهی سخنران برای اثبات و ابراز اندام خود حرف می‎‌زند اما مسأله مهم بروز حرف و واکنش مخاطبین است کمااینکه در جامعه هرگاه کسی سخن می‌گوید همه می‌گویند طیبه‌الله عالی بود ولی کسی نمی‌گوید پاره‌ای از صحبت‌هایتان ایراد داشت پس باید فرهنگ نقد بر سخنرانی در جامعه رواج پیدا کند.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

بیست و سومین جشنواره تقدیر از برگزیدگان کتاب سال دانشگاهی برگزار شد
تحصیل ۲۸ هزار دانشجو در دانشگاه​های دولتی خوزستان
بیانیه وزارت علوم به مناسبت روز ملی راهیان نور
راه اندازی سیستم اتوماسیون خوابگاه‌ها در دانشگاه شهید چمران
تقدیر از بازنشستگان دانشگاه الزهرا با کاشت نهال
تخصیص ۷۰۰ میلیارد تومانی به طرح‌های عمرانی دانشگاه آزاد در سال آینده
تدریس جراحی مغز و اعصاب از راه دور به دانشجویان افغانستان
پیش‎بینی اختصاص ۵ میلیارد تومانی به دانشکده‎های قرآنی در دست ساخت

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم