نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

روانشناسی خاموش؛ بهترین راه مبارزه با عناصر منفی فرهنگی

عضو هیئت علمی دانشگاه تبریز با بیان این‌که بهترین راه مبارزه با عناصر منفی فرهنگی، استفاده از تکنیک روانشناسی خاموشی است، افزود: این تکنیک یک مبحث روانشناسی است و در معنای عام بدین معناست که نسبت به عادات منفی فرهنگی هیچ حرکتی را انجام ندهیم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه لرستان، حجت‌الاسلام اصغر نقدی در کارگاه تعلیم و تربیت اسلامی، طرح ضیافت اندیشه اساتید دانشگاه لرستان، اظهار کرد: برای تغییر عادات منفی یک جدیت جمعی و کارگروهی لازم است. البته در تغییر عادات منفی فرهنگی باید عناصر مثبت فرهنگی را رواج داد.

وی با بیان این‌که بهترین راه مبارزه با عناصر منفی فرهنگی، استفاده از تکنیک روان‌شناسی خاموشی است، افزود: این تکنیک یک مبحث روانشناسی است و در معنای عام بدین معناست که نسبت به عادات منفی فرهنگی هیچ حرکتی را انجام ندهیم.

عضو هیئت علمی دانشگاه تبریز در پاسخ به سؤال یکی از اساتید پیرامون مراحل شناخت، اظهارکرد: شناخت‌ها به سه دسته شناخت حسی، عقلی و قلبی تقسیم می‌شوند که هر کدام دارای سطوحی هستند و هرگاه شناخت انسان به سطح شناخت قلبی رسید، حرکت آفرین و نقش‌آفرین خواهد بود.

نقدی با بیان این‌که هدف از برگزاری طرح ضیافت اندیشه این است که ما در امورات زندگی منظم باشیم، افزود: در آیات و روایات اسلامی به حضور در اول وقت و وقت‌شناسی تأکید فراوانی شده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود در مورد چگونگی حرف زدن نیز گفت: گاهی سخنران برای اثبات و ابراز اندام خود حرف می‎‌زند اما مسأله مهم بروز حرف و واکنش مخاطبین است کمااینکه در جامعه هرگاه کسی سخن می‌گوید همه می‌گویند طیبه‌الله عالی بود ولی کسی نمی‌گوید پاره‌ای از صحبت‌هایتان ایراد داشت پس باید فرهنگ نقد بر سخنرانی در جامعه رواج پیدا کند.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

تاسیس دانشکده کارآفرینی در دانشگاه هنر اصفهان
توجه به همکاری های بین الملل، اولویت سال ۹۴ دانشگاه امیرکبیر
ضرورت تقویت دفاتر ارزیابی عملکرد در دانشگاه های علوم پزشکی از طریق آموزش
رئیس دانشگاه شهیدبهشتی به رئیس جمهور تسلیت گفت
تلاش دانشگاه فردوسی برای رفع مشکلات نشریات دانشجویی
انتشار کلید سئوالات آزمون های جامع علوم پایه، دندانپزشکی و داروسازی
کیفی سازی و حفظ فضاهای موجود درقالب تجمیع، هدف سال آینده دانشگاه آزاد
مرکز مشاوره دانشجویی دانشگاه تهران، ممتاز شد

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم