نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

رهبران کارآفرین و کارآفرینان خیِر دانشگاه تهران تجلیل شدند

دومین جشنواره تجلیل از رهبران کارآفرین و کارآفرینان خیر در تالار علامه امینی دانشگاه تهران برگزار شد.

به گزارش خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دومین جشنواره تجلیل از رهبران کارآفرین و کارآفرینان خیر با حضور دکتر محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، دکتر نیلی احمدآبادی سرپرست دانشگاه تهران، دکتر زالی رییس دانشکده کارآفرینی، دکتر مهندس غلامحسین شافعی رییس اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران، دکتر حافظی دبیر جامعه خیرین مدرسه‌ساز، مهندس بنی‌آدم رییس مجمع خیرین مدرسه‌ساز استان تهران و جمعی از رهبران کارآفرین و کارآفرینان خیر عصر امروز در تالار علامه امینی دانشگاه تهران برگزار شد.

دکتر محمدرضا زالی رییس دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران و دبیر علمی این جشنواره در سخنانی اظهار کرد: دانشگاه تهران اولین و تنها دانشکده کارآفرین را دارد که هدف آن تربیت کارآفرینان است، چراکه پیشرفت کشورهای توسعه یافته مرهون تلاش این افراد می‌باشد.

وی تصریح کرد: دانشگاه تهران دارای علمی‌ترین دانشکده کشور که در حوزه کارآفرینی فعالیت می‌کند به شناسایی موفق‌ترین رهبران کارآفرین پرداخته است.

رییس دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران و دبیر علمی این جشنواره ادامه داد: رهبرانی که ما شناسایی کرده‌ایم تنها بخشی از رهبران کارآفرین ایران هستند که هرکدام از این افراد برای بیش از ۵ تا ۲۰ هزار شغل ایجاد کرده‌اند.

زالی با تاکید بر اینکه کارآفرینی سنگ بنای تحقق اقتصاد مقاومتی است، افزود: اشتیاق به وطن و شوق خدمت به جامعه از جمله ویژگی‌های این افراد است. همچنین خیرین مسوول رفع بی‌عدالتی و بیکاری‌ها در جامعه هستند.

نفوذ کارآفرینی در بخش‌های علمی و اقتصادی باعث خوشحالی است

به گزارش ایسنا، در ادامه مهندس غلامحسین شافعی رییس اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران با بیان اینکه موضوع کارآفرینی از دهه ۶۰ به عنوان یک موضوع خاص مورد توجه کشورهای غربی قرار گرفت، افزود: این در حالی است که تا پایان برنامه سوم توسعه از موضوع کارآفرینی اثر قابل توجهی در آثار علمی و فعالیت‌های اقتصادی دیده نمی‌شود.

وی تصریح کرد: نفوذ کارآفرینی در بخش‌های علمی و اقتصادی در حال حاضر باعث خوشحالی است.

رییس اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران با اشاره به اینکه در حال حاضر علاوه بر سازمان‌های مسوول، نهادهای مردمی و موسسات نیکوکارانه هم در صحنه فعالیت کار آفرینانه حضور پیدا کرده‌اند،خاطرنشان کرد: امیدواریم این خلاء بزرگ در عرصه اقتصادی با این حرکت سازنده آینده متفاوتی را رقم بزند.

شافعی با بیان اینکه توجه به مسوولیت‌های اجتماعی کارآفرینان موضوع بسیار مهمی است، ادامه داد: کسانی در صحنه کارآفرینی ماندگار می‌شوند که به مسوولیت اجتماعی خود توجه کنند.

وی در همین زمینه افزود: جامعه محروم با صدقه دادن توانمند نمی‌شود، بلکه کارآفرینی شاید نقطه اوج یک انتخاب مناسب برای فعالیت نیکوکارانه، توانمندسازی جامعه و توسعه اقتصادی آن باشد.

شافعی با اشاره به اینکه بیش از ۶۰ درصد از کارآفرینان کسانی هستند که بدون وجود سرمایه اقتصادی نظیر ارث و از هیچ شروع کرده‌اند، گفت: این الگوها امیدی برای جوانان است که نشان می‌دهد می‌توان در این جامعه هم به موفقیت‌های بزرگی دست یافت.

رییس اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران در پایان ابراز امیدواری کرد که دانشکده کارآفرینی ارتباط خود با فعالان اقتصادی افزایش دهد تا زمینه مناسبی برای حرکت جوانان در عرصه اقتصادی فراهم شود.

به گزارش ایسنا، در ادامه با حضور محسن رضایی، دکتر نیلی احمدآبادی، دکتر حافظی و مهندس بنی‌آدم و مهندس غلامحسین شافعی از رهبران کارآفرین و کارآفرینان خیر حاضر در این جشنواره تقدیر شد.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

پردیس دانشگاه علوم‌پزشکی کرمانشاه ساخته می‌شود
آغاز ثبت نام اعتکاف در مسجد دانشگاه تهران
لزوم ایجاد دفاتر منطقه‌ای پیام نور در سراسر دنیا
دانشگاه زابل نقش محوری را در توسعه منطقه سیستان ایفا کرده است
آغاز عملیات احداث دانشکده علوم قرآنی خرم‎آباد
اعلام زمان مصاحبه پذیرفته شدگان ۷ رشته دکتری پژوهش محور آزاد
احتمال اشتغال ۹۰ درصد رزیدنت ها در بیرون از محیط آموزشی
تفاهم نامه همکاری دانشگاه علوم اقتصادی و مرکز تحقیقات سیاست علمی

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم