نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

رقابت دانشگاه‌های خارجی برای افتتاح مراکز تحقیقاتی در هند

برخی از نام‌های مطرح دانشگاهی در جهان برای کسب سهم بیشتر بازار رو به رشد آموزش عالی به تاسیس شعبه‌های خود در هند اقدام می‌کنند.

به گزارش سرویس «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، هرچند به دلیل قوانین دست و پاگیر هند، دانشگاه‌های بین المللی هنوز اجازه ندارند دانشکده‌های مستقلی در این کشور افتتاح کنند اما برخی نام‌های مطرح آموزش عالی در جهان در حال گشایش مراکز تحقیقاتی در هند هستند تا بدین ترتیب بتوانند سهم خود را در بازار جهانی و رو به رشد آموزش عالی افزایش دهند. در این راستا دانشگاه شیکاگو در ۲۹ مارس سال جاری میلادی (۲۰۱۴) در دهلی یک مرکز تحقیقاتی افتتاح کرد. دانشگاه پلی تکنیک «ویرجینیا» و دانشگاه دولتی «ویرجینیا» نیز قصد دارند تا ماه مه امسال نسبت به افتتاح چنین مراکزی در هند اقدام کنند. مدرسه عالی بازرگانی هاروارد نیز در هندوستان یک مرکز تحقیقاتی در شهر بمبئی بازگشایی کرد و دانشگاه «دیکین» که یک دانشگاه مطرح استرالیایی است در «دهلی نو» شعبه‌ای را افتتاح کرده است.

به گزارش ایسنا به نقل از یونیورسیتیز نیوز،‌ احداث این مراکز علاوه بر سودآوری برای دانشگاه‌های خارجی به دلیل اینکه سبب انتقال فن‌آوری و آموزش‌های روز می‌شود برای بخش آموزش عالی هند نیز سودمند است. یک موسسه اعتبارسنجی در هند با نام «ایندیا ریتینگز» ارزش بازار آموزشی در هند را در سال مالی ۲۰۱۴-۲۰۱۵ چیزی حدود ۵٫۹ تریلیون روپیه در مقایسه با رقم ۳٫۳۳ تریلیون روپیه در سال مالی ۲۰۱۱-۲۰۱۲ برآورد می‌کند.

«راونیت پاهوا»، از مدیران دانشگاه «دیکین» در هند با اعلام اینکه چشم انداز آموزش عالی در این کشور تغییر کرده گفت: فرار مغزها دیگر راه به جایی نخواهد برد و افتتاح این مراکز تحقیقاتی به معنی افزایش ارزش‌گذاری بر همکاری‌های آموزشی و تحقیقاتی بین المللی انجام می‌شود. سایر دانشگاه‌های مشتاق که به دنبال همکاری با هند هستند نمی‌توانند از راه دور فعالیت کنند بلکه باید نسبت به افتتاح یک مرکز ثابت در هند اقدام نمایند.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

روند جذب اعضای هیئت علمی در دانشگاه تهران همان مسیر وزارت علوم است
آموزش مهارت های زندگی به دانشجویان ضرورتی اساسی است
توسعه ۲۰ رشته تحصیلات تکمیلی در دانشگاه فرهنگیان
سرپرست دانشگاه صنعتی شهدای هویزه منصوب شد
پیام تسلیت رئیس دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی به رییس جمهور
راه اندازی رشته های بین المللی در دانشکده مجازی علوم پزشکی تهران
آمادگی ایران برای افزایش ظرفیت پذیرش دانشجویان تحصیلات تکمیلی ترکیه
برنامه‌های دانشگاهها برای بزرگداشت روزشهدا

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم