نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

رشد ۲۵ درصدی دانشجویان مراکز علمی کاربردی گیلان

رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان گیلان از رشد ۲۵ درصدی دانشجویان مراکز علمی کاربردی طی سال گذشته در استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار«دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) – منطقه گیلان، دکترعلی قاسمی زاد درهمایش گرامیداشت سالروز شهادت استاد مطهری و روز معلم که توسط دانشگاه جامع علمی کاربردی گیلان در سالن همایش هلال احمر گیلان برگزار شد، با اشاره به منزلت و جایگاه معلم، اظهار کرد: توسعه پایدار جوامع به نیروی متخصص و متعهد نیازمند است که معلمین نقش محوری در تربیت این نیروها و در نهایت توسعه جوامع دارند، نظم، انصاف، تواضع، احترام به شاگردان، خلوص نیت، رازداری و … از جمله ویژگی‌های ممتاز شهید مطهری بود.

وی با بیان اینکه معلمین کشور ما وضعیت مناسبی ندارند، گفت: در نظام اسلامی باید در ارتباط با معیشت معلمان، فکری اندیشیده شود.

دکتر قاسمی زاد تبدیل وضعیت اساتید دانشگاه علمی کاربردی از حق التدریسی به پاره وقت و تمام وقت را یکی از موارد مورد پیگیری توسط روسای این دانشگاه عنوان کرد و گفت: اگر این طرح مورد قبول مسئولین بالادستی قرار گیرد وضعیت اساتید حق التدریسی بهبود خواهد یافت.

وی کشورهای سوئیس، آلمان، ژاپن و کره جنوبی را از کشورهایی که وضعیت حقوق معلمان و اساتیدشان مناسب است معرفی کرد و گفت: حقوق ماهیانه معلمان در این کشورها ۳ هزار و ۸۰۰ تا ۵ هزار دلار است که ۱۵۰ تا ۲۵۰ درصد از سرانه تولید ناخالص این کشورها را به خود اختصاص می دهد.

وی کیفی سازی آموزش‌های علمی کاربردی و فراگیر کردن آموزش‌های مهارتی در سطح جامعه را از برنامه‌های دانشگاه علمی کاربردی عنوان کرد.

رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی گیلان با بیان اینکه ۸ هزار دانشجو در هزار مرکزعلمی کاربردی کشور مشغول به تحصیل هستند، گفت: سهم گیلان ۲۰ هزار دانشجو از ۳۲ مرکز است.

وی از رشد ۲۵ درصدی دانشجویان دانشگاه علمی کاربردی استان گیلان در سال ۹۲ نسبت به سال ۹۱ خبر داد و گفت: هیچ مرکز آموزشی در استان چنین رشدی را نداشته است.

وی در پایان گسترش رشته‌های شغل محور را از برنامه‌های دانشگاه علمی کاربردی خواند و گفت: آشنایی دانشجویان در فراگیری از فن آموزش‌های مهارتی و بکارگیری آن از رویکردهای اصلی این دانشگاه در استان است.

انتهای پیام

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم