نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

رشد ۲۰۰ درصدی دانشجویان تحصیلات تکمیلی دانشگاه کردستان

رئیس دانشگاه کردستان گفت: تعداد دانشجویان تحصیلات تکمیلی در دانشگاه کردستان در طول چهار سال گذشته ۲۰۰ درصد رشد داشته است.

دکتر جهانشیر امینی در گفت‌وگو با خبرنگار «آموزشی» خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه کردستان، با اشاره به اینکه یکی از اهداف دانشگاه کردستان در حوزه آموزشی ارتقاء کیفی و کمی است، اظهار کرد: در طول چهار سال گذشته ۷۰ رشته تحصیلی در دانشگاه کردستان ایجاد و راه‌اندازی شده است.

وی با اعلام اینکه ۱۵۲ رشته تحصیلی در دانشگاه کردستان وجود دارد، افزود: ۱۲ رشته در مقطع کارشناسی، ۳۸ رشته در مقطع کارشناسی ارشد و ۲۰ رشته دکترا به دانشگاه کردستان افزوده شده است.

رئیس دانشگاه کردستان، با بیان اینکه تمامی رشته‌ها در راستای تأمین نیاز استان ایجاد شده است، گفت: این افزایش در مقطع کارشناسی با ۱۹ درصد، کارشناسی ارشد با ۱۰۰درصد و دکترا با ۵۵۰ درصد رشد صورت گرفته است.

وی با ذکر این نکته که ۲۳ درصد دانشجویان دانشگاه کردستان در مقطع ارشد و دکترا تحصیل می‌کنند، تصریح کرد: خوشبختانه در مقایسه با متوسط درصد کشوری (۱۵درصد) تعداد دانشجویان تحصیلات تکمیلی در طول چهار سال گذشته از ۷۱۰ نفر به ۲۱۰۰ نفر رسیده است.

امینی با اعلام اینکه تعداد دانشجویان حین تحصیل دانشگاه کردستان در سال ۸۸ در حدود ۶۵۰۰ نفر بوده است، خاطرنشان کرد: در پایان سال ۹۲ این تعداد به ۱۰ هزار و ۵۰۰ نفر افزایش یافته است.

وی در پایان یادآور شد: در طول چهار سال گذشته ۱۱۰نفر عضو هیأت علمی استادیار به استخدام رسمی دانشگاه درآمده و بالغ بر۹۰ نفردیگر نیز در آینده نزدیک به بدنه علمی دانشگاه اضافه خواهد شد.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

آغاز ثبت نام اعتکاف در مسجد دانشگاه تهران
لزوم ایجاد دفاتر منطقه‌ای پیام نور در سراسر دنیا
دانشگاه زابل نقش محوری را در توسعه منطقه سیستان ایفا کرده است
آغاز عملیات احداث دانشکده علوم قرآنی خرم‎آباد
اعلام زمان مصاحبه پذیرفته شدگان ۷ رشته دکتری پژوهش محور آزاد
احتمال اشتغال ۹۰ درصد رزیدنت ها در بیرون از محیط آموزشی
تفاهم نامه همکاری دانشگاه علوم اقتصادی و مرکز تحقیقات سیاست علمی
برگزاری دوره الکترونیک ۶ رشته در دانشگاه خوارزمی

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم