نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

رشد تصاعدی آموزش مجازی در آسیا

قاره آسیا در زمینه سودآوری در عرصه آموزش مجازی در سال گذشته میلادی (۲۰۱۳) عنوان دومین بازار بزرگ جهان را به دست آورد.

به گزارش سرویس دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اگرچه آمریکا در بازار فروش خدمات آموزش مجازی در جهان پیشتاز است اما اکنون آسیا در رتبه دوم این بازار قرار گرفته و پیش‌بینی می‌شود درآمد حاصل از خدمات آموزش مجازی در این قاره تا سال ۲۰۱۸ میلادی به رقم قابل توجه ۱۲ میلیارد و ۱۰۰ میلیون دلار افزایش یابد. رقم درآمد این قاره از بازار آموزش مجازی در سال ۲۰۱۳ میلادی هفت میلیارد و ۹۰۰ میلیون دلار است.

کمپانی تحقیقات بین‌المللی «آمبیِنت اینسایت» در مطالعه‌ای اعلام کرد: درآمد بازار جهانی آموزش مجازی سال گذشته از مرز ۴۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون دلار گذر کرده که پیش‌بینی می‌شود این رقم تا سال ۲۰۱۸ میلادی به ۵۳ میلیارد دلار افزایش یابد. در این بین از مجموع ۱۰ کشور جهان که بیشترین نرخ رشد آموزش مجازی را داشته‌اند، هفت کشور، آسیایی هستند. این کشورها که نرخ رشد آموزش مجازی در آنها بیش از ۳۰ درصد اعلام شده شامل میانمار، تایلند، مالزی، ویتنام، اندونزی، نپال و پاکستان هستند.

به گزارش یونیورسیتی ورلدنیوز، در بین کشورهای آسیایی، میانمار با رقم ۵۰٫۲ درصد بالاترین نرخ رشد آموزش مجازی را داشته که پس از آن تایلند با ۴۳٫۷ درصد و مالزی با ۴۲٫۳ درصدِ رشد در رتبه‌های بعدی قرار دارند. بنابر پیش‌بینی این کمپانی، درآمد آموزش مجازی در بیش از ۱۰ کشور آسیایی از مجموع ۲۱ کشور آسیایی که مورد مطالعه قرار گرفته‌اند دو برابر خواهد شد. ۹ کشور نیز شاهد سه برابر شدن درآمدهای حاصل از آموزش مجازی خواهند بود.

بنابراین گزارش، کشورهای غیرآسیایی که رشد بالایی در عرصه آموزش مجازی خود خواهند داشت، اتیوپی و موزامبیک در آفریقا و اسلواکی در اروپا خواهند بود. در این بین از آفریقا به عنوان پویاترین بازار آموزش مجازی در جهان یاد شده است.

بزرگترین مشتریان بازار آموزش مجازی را دولت‌ها، آژانس‌ها، مدارس، موسسات آموزش عالی، تجار و مشتریان تشکیل می‌دهند که بیشترین فروش آن به بخش دانشگاهی معطوف شده است.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

بیست و سومین جشنواره تقدیر از برگزیدگان کتاب سال دانشگاهی برگزار شد
تحصیل ۲۸ هزار دانشجو در دانشگاه​های دولتی خوزستان
بیانیه وزارت علوم به مناسبت روز ملی راهیان نور
راه اندازی سیستم اتوماسیون خوابگاه‌ها در دانشگاه شهید چمران
تدریس رشته «مطالعه آکادمیک نینجاها» در یک دانشگاه ژاپنی
تقدیر از بازنشستگان دانشگاه الزهرا با کاشت نهال
تخصیص ۷۰۰ میلیارد تومانی به طرح‌های عمرانی دانشگاه آزاد در سال آینده
تدریس جراحی مغز و اعصاب از راه دور به دانشجویان افغانستان

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم