نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

رشته مطالعات زنان و خانواده باید مبتنی بر نظریه اسلام در موضوع زن و خانواده باشد

جلسه ۸۶ شورای تحول و ارتقای علوم انسانی شورای عالی انقلاب فرهنگی، به ریاست دکترغلامعلی حداد عادل برگزار شد.

به گزارش سرویس «دانشگاهی» ایسنا، دکتر مخبر دزفولی در این جلسه گفت: رشته « مطالعات زنان» با این هدف در دانشگاه‌های ما شکل گرفت تا مبانی و اصول فمنیسم معارض با اسلام در میان دانشجویان نهادینه شود.

وی افزود: در جریان بازنگری در سرفصل‌های این رشته، اعضای کارگروه بر این موضوع تأکید داشتتد که آنچه در این رشته تدریس می‌شود، باید مبتنی بر نظریه اصیل اسلام در موضوع زن و خانواده در عین آگاهی نقادانه نسبت به مبانی تقکرات سکولار در حوزه زن و خانواده باشد.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: به همین منظور آشنایی با نظام حقوق زن در اسلام و مبانی فلسفی و انسان‌شناسی این نظام جزء لوازم این رشته است.

عضو هیأت علمی دانشگاه تهران با اشاره به مباحث مطرح شده درباره تعداد واحدهای درسی این رشته گفت: در مورد تعداد واحدهای درسی این اختیار وجود دارد که در هر رشته‌ای که لازم باشد، تغییر و تحول صورت گیرد و نباید در این زمینه تصلب و تعصب به خرج داد.

وی افزود: در مورد رشته‌های کارشناسی که می‌توانند در این رشته در مقطع کارشناسی ارشد وارد شوند هم باید ظرافت‌ها لحاظ شود تا افرادی وارد این رشته شوند که از زمینه‌های لازم برخوردار باشند.

انتهای پیام

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم