نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

رشته‌های علمی‌کاربردی متناسب با نیاز شغلی جامعه ارائه می‌شود

رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان کرمانشاه گفت: رشته‌های علمی‌کاربردی متناسب با نیازهای شغلی جامعه ارائه می‌شود.

دکتر بیژن عباسی خزایی در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس دانشگاه خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، اظهارکرد: یکی از اصلی‌ترین رسالت‌های دانشگاه جامع علمی کاربردی ارائه آموزش‌های مهارتی است.

وی از آموزش‌ مهارت و فناوری به عنوان‌ لازمه توانمندسازی سرمایه‌های انسانی یاد کرد و گفت: آموزش های علمی کاربردی با رویکرد شغل محوری و تمرکز بر نیازهای شغلی، کارآفرینی و نقش آفرینی در توسعه پایدار و با هدف افزایش توان علمی تخصصی شاغلین در بخش‌های صنعت، کشاورزی، مدیریت و خدمات اجتماعی و فرهنگ و هنر در عرصه آموزش عالی کشور می‌باشد.

این مقام مسئول در دانشگاه علمی کاربردی استان کرمانشاه اظهارکرد: در نظام آموزشی مهارت و فناوری ارتباط تنگاتنگی بین آموزش و نیاز واقعی بازار کار وجود دارد.

وی افزود: آموزش در این نظام بر بستر فناوری‌های نو و در سطوح مختلف آموزشی با ایجاد تخصص‌های نوین و ماموریت‌های متناسب با هر رشته شغلی تدوین می‌شود.

عباسی خزایی تاکید کرد: در این چرخه پویا و منعطف، توسعه مهارت و فناوری، تولید ثروت، سرمایه و رفاه اجتماعی با تربیت نیروی انسانی کارآمد و کارآفرین به عنوان یک اصل مورد توجه قرار می‌گیرد.

رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان کرمانشاه گفت: دانشگاه جامع علمی کاربردی ضمن برنامه‌ریزی جهت استفاده از توانایی دستگاه‌های اجرایی دولتی، زمینه‌سازی مناسبی برای جلب مشارکت بخش غیردولتی، در راستای انسجام‌بخشی مراکز آموزشی داشته است.

وی افزود: به منظور بهره‌گیری از ظرفیت استان‌ها جهت تدوین رشته‌ها و تک پودمانهای جدید و بازنگری برنامه‌های درسی موجود متناسب با نیاز بازارکار، کمیسیون تدوین و بازنگری برنامه ریزی درسی به واحدهای استانی تفویض شده است. در همین راستا دانشگاه جامع علمی کاربردی کرمانشاه با هدف انطباق بیشتر آموزشهای علمی کاربردی با تحولات علمی و نیاز بازار کار و ترویج و گسترش آموزشهای علمی کاربردی در سطح استان نسبت به تشکیل کمیسیون برنامه‌ریزی درسی که در آن مدیران و صاحبنظران استانی در بخش های مختلف خدماتی، صنعتی، کشاورزی و فرهنگی و هنر عضویت دارند، اقدام کرده است.

عباسی خزایی در پایان از تدوین و تصویب ۱۳ دوره تک پودمان جدید متناسب با نیازها و ظرفیت‌های استان خبر داد.

انتهای پیام

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم