نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

رشته‌های علمی‌کاربردی متناسب با نیاز شغلی جامعه ارائه می‌شود

رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان کرمانشاه گفت: رشته‌های علمی‌کاربردی متناسب با نیازهای شغلی جامعه ارائه می‌شود.

دکتر بیژن عباسی خزایی در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس دانشگاه خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، اظهارکرد: یکی از اصلی‌ترین رسالت‌های دانشگاه جامع علمی کاربردی ارائه آموزش‌های مهارتی است.

وی از آموزش‌ مهارت و فناوری به عنوان‌ لازمه توانمندسازی سرمایه‌های انسانی یاد کرد و گفت: آموزش های علمی کاربردی با رویکرد شغل محوری و تمرکز بر نیازهای شغلی، کارآفرینی و نقش آفرینی در توسعه پایدار و با هدف افزایش توان علمی تخصصی شاغلین در بخش‌های صنعت، کشاورزی، مدیریت و خدمات اجتماعی و فرهنگ و هنر در عرصه آموزش عالی کشور می‌باشد.

این مقام مسئول در دانشگاه علمی کاربردی استان کرمانشاه اظهارکرد: در نظام آموزشی مهارت و فناوری ارتباط تنگاتنگی بین آموزش و نیاز واقعی بازار کار وجود دارد.

وی افزود: آموزش در این نظام بر بستر فناوری‌های نو و در سطوح مختلف آموزشی با ایجاد تخصص‌های نوین و ماموریت‌های متناسب با هر رشته شغلی تدوین می‌شود.

عباسی خزایی تاکید کرد: در این چرخه پویا و منعطف، توسعه مهارت و فناوری، تولید ثروت، سرمایه و رفاه اجتماعی با تربیت نیروی انسانی کارآمد و کارآفرین به عنوان یک اصل مورد توجه قرار می‌گیرد.

رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان کرمانشاه گفت: دانشگاه جامع علمی کاربردی ضمن برنامه‌ریزی جهت استفاده از توانایی دستگاه‌های اجرایی دولتی، زمینه‌سازی مناسبی برای جلب مشارکت بخش غیردولتی، در راستای انسجام‌بخشی مراکز آموزشی داشته است.

وی افزود: به منظور بهره‌گیری از ظرفیت استان‌ها جهت تدوین رشته‌ها و تک پودمانهای جدید و بازنگری برنامه‌های درسی موجود متناسب با نیاز بازارکار، کمیسیون تدوین و بازنگری برنامه ریزی درسی به واحدهای استانی تفویض شده است. در همین راستا دانشگاه جامع علمی کاربردی کرمانشاه با هدف انطباق بیشتر آموزشهای علمی کاربردی با تحولات علمی و نیاز بازار کار و ترویج و گسترش آموزشهای علمی کاربردی در سطح استان نسبت به تشکیل کمیسیون برنامه‌ریزی درسی که در آن مدیران و صاحبنظران استانی در بخش های مختلف خدماتی، صنعتی، کشاورزی و فرهنگی و هنر عضویت دارند، اقدام کرده است.

عباسی خزایی در پایان از تدوین و تصویب ۱۳ دوره تک پودمان جدید متناسب با نیازها و ظرفیت‌های استان خبر داد.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

لزوم بازنگری جدی در آموزش داروسازی عمومی
امیدواریم اتفاقات اخیر دانشگاه فردوسی موجب تحکیم استقلال دانشگاه شود
مصرانه پیگیر راه اندازی مرکز بین المللی دانشگاه پیام نور هستیم
برگزاری اولین آزمون استخدامی مشترک فراگیر دستگاه‌های اجرایی
آغاز ثبت نام اعتکاف مسجد دانشگاه تهران
ابلاغ آیین‌نامه جدید استعدادهای درخشان به دانشگاه‌ها+ جزییات تغییرات
دانشگاه های علوم پزشکی آموزش را فدای پژوهش های غیر کاربردی کرده اند
اعلام اولویت‌های کاری دانشگاه پیام نور در سال ۹۴

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم