نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

رسیدن به مرجعیت علمی در جهان، فرهنگ مدیریت جهادی را می‌طلبد

رئیس نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه‌ها گفت: برای رسیدن به مرجعیت علمی در منطقه و جهان باید فرهنگ مدیریت جهادی را در کشور گسترش دهیم.

به گزارش سرویس دانشگاهی ایسنا، حجت‌الاسلام والمسلمین محمد محمدیان رئیس نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه‌ها با بیان این مطلب اظهار داشت: به تعبیر مقام معظم رهبری برای رسیدن به این هدف والا نیازمند مدیریت جهادی هستیم و تا زمانی که این امر محقق نشود به مرجعیت علمی نخواهیم رسید.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان وظایف نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه‌ها افزود: این نهاد در تلاش است تا افق دید دانشجویان را در این زمینه بالا ببرد و فرهنگ مدیریت جهادی را در محیط‌های دانشگاهی تقویت کند.

وی در ادامه افزود: با بخش‌نامه نمی‌توانیم علم را ارتقاء دهیم بلکه برای ارتقاء آن نیازمند یک‌سری بسترسازی هستیم تا فرهیختگان و اندیشمندان جامعه از آن استقبال کنند و برای گسترش آن تلاش کنند.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمدیان با بیان آسیب‌های کمی‌گرایی در علم گفت: گسترش کمی دانشگاه‌ها از یک جهت نقطة قوت کشور محسوب می‌شود اما این کمی‌گرایی تأثیر به‌سزایی بر بحث‌های عمیق علمی داشته که متأسفانه نتیجه آن همان مدرک‌گرایی است که در جامعه رواج پیدا کرده و این نقطه ضعیف ما به حساب می‌آید.

وی ادامه داد: اگر در محیط‌های دانشگاهی بیشتر به بحث‌های کیفی بپردازیم و از سطح علمی پژوهش‌هایی که صورت می‌گیرد بیشتر محافظت کنیم و این پژوهش‌ها را کاربردی‌تر کنیم، علم در جامعه جاذبه و شیرینی خاص خودش را پیدا می‌کند.

رئیس نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه‌ها افزود: اگر ما دیدگاه مکتبی‌مان را که علم مقدس است و انسان را به خدا نزدیک می‌کند، گسترش دهیم یک سری از بحث‌های فرهنگی خیلی راحت‌تر برطرف می‌شود تا زمانی که علم را مقوله‌ای جدا از بحث‌های قدسی بدانیم.

به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدیان درپایان گفتگو با پایگاه اطلاع‌رسانی دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی تأکید کرد: این فرهنگ که علم را مقدس می‌پندارد و طالب علم را همانند مجاهدت در راه خدا می‌داند نقطه قوت ایران، در دنیا محسوب می شود.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

روند جذب اعضای هیئت علمی در دانشگاه تهران همان مسیر وزارت علوم است
آموزش مهارت های زندگی به دانشجویان ضرورتی اساسی است
توسعه ۲۰ رشته تحصیلات تکمیلی در دانشگاه فرهنگیان
اعزام کاروان دانشگاهیان به عتبات عالیات تا ۲۰ فروردین
سرپرست دانشگاه صنعتی شهدای هویزه منصوب شد
پیام تسلیت رئیس دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی به رییس جمهور
راه اندازی رشته های بین المللی در دانشکده مجازی علوم پزشکی تهران
آمادگی ایران برای افزایش ظرفیت پذیرش دانشجویان تحصیلات تکمیلی ترکیه

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم