نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

رسالت دانشگاهیان، زنده نگه داشتن یاد شهیدان و ارزش‌های آنان است

کنگره ملی شهدای دانشجو صبح امروز در دانشگاه تهران برگزار شد.

به گزارش خبرنگار سرویس دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دکتر فرهادی وزیر علوم در این مراسم که با حضور وزیر بهداشت، رییس سازمان بسیج مستضعفین، رییس سازمان بسیج دانشجویی و جمعی از مسئولان برگزار شد، گفت: شهید با خون خود راه کمال بشری را باز می‌کند. با شهادت مسیر پیشرفت یک کشور مشخص می‌شود.

محمد فرهادی با تاکید بر اینکه قدرت شهید بیشتر از قدرت قلم و قدم‌هاست، افزود: هرگاه قلم و قدم ناتوان می‌شود، شهید وارد میدان شده و با انتخاب آگاهانه‌ی راهی که شهادت نامیده می شود عزت جامعه را تضمین می‌کند. شهید نشان می‌دهد مرگ عزتمندانه بهتر از زندگی ذلت‌بار است.

وی با بیان اینکه شهیدان در سه سنگر جنگیده‌اند، اظهار کرد: سنگر اول، سنگر علم بود که بر دشمنی به نام جهل و نادانی فائق آمدند. در سنگر دوم، شهیدان با دشمنی به نام نفس جنگیدند و سنگر سومی که فتح کردند حماسه نام داشت.

وزیر علوم افزود: در تشابه میان علم و شهادت همین بس که هر دو هویت‌بخش هستند و مبارزه با جهل و خرافه تنها برعهده علم نیست، بلکه شهید با خون خود پویایی جامعه را فراهم می‌کند.

فرهادی با تاکید بر اینکه فرهنگ دانشجو و فرهنگ شهید یک حقیقت در دو جلد مختلف است، تاکید کرد: رسالت دانشگاهیان، زنده نگه داشتن یاد شهیدان و ارزش‌های آنان است. شهدا نیازی به معرفی شدن ندارند. وظیفه دینی ما حکم می‌کند پاسدار راه آنان باشیم.

به گزارش ایسنا، در ادامه مراسم دکتر نیلی احمد آبادی سرپرست دانشگاه تهران در سخنانی گفت: من دانشجوی قبل از انقلاب بودم و بیشترین تعداد شهدای دانشجو در دوره قبل انقلاب و طی انقلاب بود،بسیاری از دوستان ما شهید شدند و چهره تک تک آن ها جلوی چشمان من است.

نیلی احمدآبادی با تاکید بر اینکه همه شهدا از چهره های شاخص بودند افزود:بزرگداشت شهدا توسعه و اشاعه یک فرهنگ است که می تواند چراغ راه همه دانشجویان باشد. دانشگاه تهران به عنوان بزرگترین دانشگاه کشور بیشترین تعداد دانشجو را تقدیم کشور کرده است.

به گزارش ایسنا، در ادامه مراسم با حضور وزیر علوم، معاون فرهنگی وزیر علوم، معاون فرهنگی دانشگاه آزاد و رییس سازمان بسیج دانشجویی از خانواده شهدای دانشجو تقدیر به عمل آمد.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

بیست و سومین جشنواره تقدیر از برگزیدگان کتاب سال دانشگاهی برگزار شد
تحصیل ۲۸ هزار دانشجو در دانشگاه​های دولتی خوزستان
بیانیه وزارت علوم به مناسبت روز ملی راهیان نور
راه اندازی سیستم اتوماسیون خوابگاه‌ها در دانشگاه شهید چمران
تقدیر از بازنشستگان دانشگاه الزهرا با کاشت نهال
تخصیص ۷۰۰ میلیارد تومانی به طرح‌های عمرانی دانشگاه آزاد در سال آینده
تدریس جراحی مغز و اعصاب از راه دور به دانشجویان افغانستان
پیش‎بینی اختصاص ۵ میلیارد تومانی به دانشکده‎های قرآنی در دست ساخت

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم