نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

رتبه‌بندی ۵۰۰ دانشگاه برتر جهان

مرکز دانشگاه‌های بین‌المللی دانشگاه «جیاتانگِ» شانگهای، جدول رتبه‌بندی ۵۰۰ دانشگاه برتر جهان را منتشر کرد.

به گزارش سرویس «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در رده‌بندی دانشگاه‌های جهان که هر سال از سوی دانشگاه «جیاتانگ» شانگهای منتشر می‌شود، دانشگاه هاروارد جلوتر از دانشگاه استنفورد در صدر قرار دارد. در این رده‌بندی دانشگاه‌های ایالات متحده در جمع ۲۰ دانشگاه ‌برتر جهان هستند و در بین این ۲۰ دانشگاه، تنها چهار دانشگاه غیرآمریکایی حضور دارند که همگی آنها دانشگاه‌های اروپایی هستند. این دانشگاه‌ها شامل دانشگاه کمبریج که در رتبه پنجم قرار دارد و دانشگاه آکسفورد که مشترکا در رتبه نهم قرار گرفته، می‌شوند.

در رده بندی دانشگاه «جیاتانگ»، رتبه ۱۰ دانشگاه برتر تقریبا دست‌نخورده باقی مانده اما دانشگاه علوم و فن‌آوری MIT با تعویض رتبه چهارم خود با دانشگاه کالیفرنیا به جای این دانشگاه در رتبه سوم قرار گرفته است.

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، موسسه فن‌آوری فدرال زوریخ سوئیس نیز با قرارگیری در رتبه ۱۹ این رده‌بندی همچنان بالاترین رتبه موسسات قاره اروپا را به خود اختصاص داده است. همچنین کالج دانشگاهی لندن نیز با دو پله جهش خود را در جمع ۲۰ دانشگاه برتر جهان مطرح کرده است.

دانشگاه جیاتانگ در اعلام رده‌بندی ۵۰۰ دانشگاه برتر جهان از شش شاخص از جمله تعداد جوایز نوبل و تعداد مدال‌های دریافت شده توسط استادان و کارکنان و همینطور تعداد مقالات چاپ شده در مجله‌های علمی «نیچر» و «ساینس» استفاده می‌کند. این شاخص‌ها بر خلاف سایر نظرسنجی‌ها شامل کیفیت تدریس یا درصد شغل‌یابی فارغ‌التحصیلان نمی‌شود و کارشناسان اروپایی اینگونه برآوردها را متعصبانه و غیرعلمی می‌دانند.

در این رده‌بندی دانشگاه توکیوی ژاپن با قرارگیری در رتبه ۲۱ و دانشگاه کیوتوی ژاپن با قرارگیری در رتبه ۲۶ جهان، بهترین دانشگاه‌های آسیا – اقیانوسیه هستند که رتبه آنها نسبت به سال گذشته بدون تغییر مانده است.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

احداث ۱۰ خوابگاه دانشجویی در دانشگاه‎های علوم پزشکی کشور
دانشگاه امروز محور و موتور محرک توسعه اجتماعی و سیاسی کشور است
لغو اعزام کاروان‌های دانشگاهیان عمره گزار تا دهم فروردین
نقش نفت در برنامه‌های توسعه‌ای کشور بررسی می‌شود
تسلیت رئیس دانشگاه شریف به روحانی
ایجاد مقاطع ارشد و دکتری رشته های معماری داخلی در دانشگاه آزاد همدان
همکاری‌های دانشگاه‌های علوم پزشکی ایران و استرالیا گسترش می یابد
نقش دانشگاه پیام نور در افزایش توانمندی بازارکار

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم