نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

رایزنی برای تدریس رشته منابع و مخازن در دانشگاه رازی

سرپرست دانشگاه‌ رازی کرمانشاه گفت: با توجه به پتانسیل‌های موجود در این دانشگاه باید به سمت تقاضامحور شدن حرکت کرده و تبدیل به دانشگاه نسل‌سوم شویم.

به گزارش خبرنگار «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه‌ کرمانشاه، دکتر محمد‌ابراهیم اعلمی‌آل‌آقا در نشست مسئولان دانشگاه‌رازی با مدیرعامل شرکت‌ نفت مناطق مرکزی ایران، با بیان اینکه توجه به پتانسیل‌های درونی کشور همواره مورد تاکید مقام معظم رهبری و مسئولین کشوری بوده، اظهار کرد: قطعا توجه به این مهم کشور را در مسیر حل مشکلات قرار خواهد داد.

اعلمی‌آل‌آقا با اشاره به وجود ۱۳ دانشکده و مرکز مختلف پژوهشی در دانشگاه رازی اظهار کرد: در حال حاضر ۱۳ هزار دانشجو در این دانشگاه تحصیل می‌کنند که از این تعداد ۲۵۰۰ نفر در مقطع تحصیلات تکمیلی و ۵۰۰ نفر در مقطع دکتری مشغول به تحصیل‌اند و سالانه ۱۰۰۰ عنوان پروژه در مقطع تحصیلات تکمیلی در این دانشگاه تعریف می‌شود.

سرپرست دانشگاه رازی کرمانشاه به پتانسیل‌های نفتی استان نیز اشاره و تصریح کرد: استان کرمانشاه در حال‌ حاضر جزو مناطق معدودی از ایران است که چاه‌ نفت، پالایشگاه، خطوط لوله و صنایع‌پتروشیمی را در کنار هم دارد.

اعلمی‌آل‌آقا با اشاره به تاکید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری بر پیوند علم و پژوهش با حوزه صنعت و فناوری اظهار کرد: این امر همواره از دغدغه‌های ما بوده و در تهیه طرح راهبردی دانشگاه نیز پیوند بین علم و صنعت را به عنوان یکی از اصلی‌ترین نکات مورد تایید، مطرح کرده‌ایم.

وی تاکید کرد: دانشگاه‌ رازی باید جزو دانشگاه‌های نسل‌سوم شود و ما باید تقاضامحور شده و در جهت ایجاد پیوند موثر علم و صنعت گام برداریم.

اعلمی‌آ‌ل‌آقا تصریح کرد: با توجه به پتانسیل‌های موجود در دانشگاه‌ رازی، مصممیم تا در کنار صنعت قرار گیریم و بتوانیم بخشی از مشکلات استان و کشور را حل کنیم.

سرپرست دانشگاه ‌رازی کرمانشاه ابراز امیدواری کرد تا بتوان این ارتباط را نهادینه کرده و تفاهم‌ها و تعاملات عملی را بین حوزه دانشگاه و صنعت در مسیر پیشبرد کشور به سمت توسعه شکل داد.

اعلمی‌آل‌آقا با بیان اینکه با وزارت علوم برای تدریس رشته منابع و مخازن در دانشگاه رازی صحبت‌هایی صورت گرفته، اظهار کرد: در حال‌ حاضر تعدادی نیرو را در این زمینه معرفی کرده‌ایم و تعدادی نیروی دیگر نیز برای تدریس این رشته در حال جذب است.

وی تصریح کرد: همچنین دانشگاه‌ رازی مجوز تاسیس دانشکده نفت و پتروشیمی را دارد که در حال حاضر ساختمان آن در حال تاسیس است.

سرپرست دانشگاه‌ رازی در پایان این نشست با بیان اینکه دانشگاه‌ رازی پروژه‌های مشترک بسیاری با صنعت نفت داشته، ابراز امیدواری کرد این دانشگاه بتواند در سایر پروژه‌های مدنظر وزارت‌نفت نقش موثری را ایفا کند.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

بهره برداری از ساختمان جدید دانشکده پزشکی تا سه سال آینده
پورتال جذب هیات علمی دانشگاه تهران مستقل عمل نمی کند
اعتراض شورای اسلامی شدن دانشگاه ها به دخالت مراجع غیر دانشگاهی
دولت تاکنون مصوبه‌ای در خصوص اراضی دانشگاه شیراز نداشته است
ساخت ۱۰ خوابگاه مطلوب و استاندارد در سال آینده/ تدوین دانشنامه برخطر سلامت
پیام تسلیت وزیرعلوم به رئیس جمهور
رتبه‌بندی دانشگاه‌های مشهور جهان در ۲۰۱۵
امسال ۱۲۰۰ برنامه فرهنگی در دانشگاه پیام‌نور لرستان برگزار شد

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم