نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

راه اندازی ۴ گرایش در مقاطع ارشد و دکتری واحد علوم و تحقیقات

رئیس دانشکده مهندسی مواد و متالورژی واحد علوم و تحقیقات از راه اندازی سه گرایش جدید در مقطع کارشناسی ارشد و یک گرایش در مقطع دکتری در این دانشکده خبر داد.

به گزارش سرویس دانشگاهی ایسنا، دکتر علیرضا خدابنده رئیس دانشکده مهندسی مواد و متالورژی این واحد دانشگاهی گفت: گرایش های شکل دادن فلزات، استخراج فلزات و نانو مواد در مقطع کارشناسی ارشد و نانو مواد در مقطع دکتری از مهر ماه سال ۹۴ در واحد علوم و تحقیقات راه اندازی خواهد شد.

وی با بیان این مطلب که گسترش صنایع کشور بخصوص در زمینه فلزات، نیاز به متخصصانی در زمینه شکل دادن فلزات را افزایش داده است ، ادامه داد: از آنجایی که گرایش شکل دادن فلزات در تعداد کمی از دانشگاه های کشور ارائه می شود برآن شدیم تا نسبت به راه اندازی این گرایش در واحد علوم و تحقیقات اقدامی عملیاتی صورت دهیم .

دکتر خدابنده اضافه کرد: کاربرد روز افزون نانو مواد در صنایع و جذابیت تحقیقاتی و کاربردی آن انگیزه راه اندازی گرایش نانو مواد در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری بود.

به گزارش روابط عمومی واحد علوم و تحقیقات، دکتر خدابنده افزود: ایجاد مرکز تحقیقات مواد پیشرفته با اهداف، طراحی مواد برای صنایع پیشرفته، انتخاب مواد فلزی، آلیاژی، کامپوزیتی و سرامیکی، مطالعه و بررسی روشهای ساخت مدرن، بهبود کارآیی آلیاژهای دمای بالا، مطالعه و بررسی آلیاژهای حافظه دار و مواد هوشمند، مشاوره به صنایع در زمینه های مختلف مرتبط با مهندسی و علم مواد و ارائه خدمات آزمایشگاهی از جمله برنامه های آتی دانشکده مهندسی مواد و متالورژی واحد علوم و تحقیقات است.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

آئین نامه اداره خوابگاه‌های خصوصی و غیر دولتی به زودی ابلاغ می شود
کمک خیرین به دانشجویان بی‌بضاعت
مسؤلان، دانشجویان را ملزم به رعایت پوشش حرفه ای پزشکی کنند
لزوم پرداختن اعضای هیات علمی دانشگاهها به آموزش الکترونیک
تخصیص بیش از ۹۲ میلیارد ریال وام به دانشجویان علوم و تحقیقات
بازدید معاون اداری، مالی وزارت علوم از دانشگاه سیستان وبلوچستان
نتیجه کمیته تجدیدنظر بورسیه‌­ها اعلام نشده است
حذف آزمون علوم پایه برای داروسازان ورودی مهر ۹۴ به بعد

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم