نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

راه اندازی مقطع کارشناسی ارشد علوم تربیتی در سمیرم

رییس دانشگاه پیام نور سمیرم گفت: بهمن ماه امسال رشته علوم تربیتی در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه پیام نور سمیرم راه اندازی خواهد شد.

تاکی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) در سمیرم، اظهارکرد: ایجاد رشته کارشناسی ارشد علوم ارتباطات در دانشگاه پیام نور سمیرم جزء رشته‌های پیشنهادی به وزارت علوم بود، اما متاسفانه تاکنون این رشته تایید نشده است .

وی افزود: انتظار داریم در آینده بتوانیم کارشناسی ارشد رشته شیمی را نیز در دانشگاه پیام نور سمیرم راه اندازی کنیم که البته این مهم نیارمند همکاری مسوولان و فراهم بودن برخی شرایط است .

رییس دانشگاه پیام نور سمیرم با بیان اینکه اکنون بیش از یک هزار و ۷۰۰ دانشجو در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند، افزود: ۶۰ درصد دانشجویان این دانشگاه بومی هستند .

تاکی با بیان اینکه تعداد دانشجویان این دانشگاه به نسبت سال گذشته ۴۰۰ نفر کاهش یافته است، ادامه داد: اشباع شدن برخی رشته‌ها در شهرستان و دایر بودن مراکز پیام نور در شهرستان‌های اطراف از جمله مهم‌ترین دلایل کاهش دانشجو در این دانشگاه است .

وی با اشاره به اینکه دانشگاه پیام نور سمیرم از ۱۹ رشته در مقطع کارشناسی برخوردار است، خاطرنشان کرد: در حال حاضر تنها شش رشته در این دانشگاه فعال است و مابقی رشته‌ها یا غیر فعال و یا اینکه از تعداد دانشجویان اندکی برخوردار است .

رییس دانشگاه پیام نور سمیرم اضافه کرد: رشته‌های مهندسی کشاورزی، حسابداری، حقوق، روانشناسی و مشاوره از جمله رشته‌های پرطرفدار در دانشگاه پیام نور سمیرم است .

تاکی تصریح کرد: یکی از راهکاری اصلی برای افزایش تعداد دانشجویان در دانشگاه پیام نور سمیرم حمایت از دانشجویان بومی و ایجاد رشته‌های متناسب با نیاز و موقیعت شهرستان سمیرم است .

انتهای پیام

مطالب مرتبط

روند جذب اعضای هیئت علمی در دانشگاه تهران همان مسیر وزارت علوم است
آموزش مهارت های زندگی به دانشجویان ضرورتی اساسی است
توسعه ۲۰ رشته تحصیلات تکمیلی در دانشگاه فرهنگیان
سرپرست دانشگاه صنعتی شهدای هویزه منصوب شد
پیام تسلیت رئیس دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی به رییس جمهور
راه اندازی رشته های بین المللی در دانشکده مجازی علوم پزشکی تهران
آمادگی ایران برای افزایش ظرفیت پذیرش دانشجویان تحصیلات تکمیلی ترکیه
اختلاف اراضی دانشگاه حل نشود استعفا می‌دهیم

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم