نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

راه اندازی شبکه اجتماعی نخبگان توسط جهاد دانشگاهی در آینده نزدیک

دکتر طیبی از تصمیم جهاد دانشگاهی برای راه اندازی شبکه اجتماعی گردش آرای نخبگان، با هدف تعامل سیاستگذاران و تصمیم گیران کشور با نخبگان جامعه خبر داد.

به گزارش سرویس دانشگاهی ایسنا، مراسم رونمایی از پایگاه اطلاعاتی فرهنگی شعار سال مقام معظم رهبری و کتاب هشتمین دوره از جشنواره ملی بهار، ظهر امروز ۲۶ بهمن ماه با حضور دکتر طیبی رئیس، دکتر فیض معاون فرهنگی ،دکتر آیینه ساز مدیرکل روابط عمومی جهاد دانشگاهی ،دکتر بختو رییس، معاونان و مدیران جهاد دانشگاهی واحد علوم پزشکی تهران، دکتر شاهزاده فاضلی رئیس اسبق جهاد دانشگاهی واحد علوم پزشکی ایران، مسوولان اجرایی جشنواره ملی بهار و سازمان فعالیت های قرآنی جهاد دانشگاهی برگزار شد.

رییس جهاد دانشگاهی در این مراسم گفت: مقام معظم رهبری چندین سال است که در پیام های نوروزی شان، شعار و نامی را برای هر سال انتخاب می کنند که هرکدام بار معنایی ویژه ای دارد و همگی در رابطه با توسعه اقتصادی و فرهنگی کشور است و جهت گیری مردم و مسئولان را نشان می دهد که باید در چه حوزه هایی متمرکز باشند .

وی افزود: با توجه به حساسیت مجموعه جهاد دانشگاهی نسبت به خواسته ها و دغدغه های مقام معظم رهبری و به منظور تبیین نظری شعار هر سال، جشنواره ای با عنوان جشنواره ملی بهار از سال ۱۳۸۶ توسط جهاد دانشگاهی علوم پزشکی ایران راه اندازی شد و پس از آن طی سالهای اخیر توسط جهاد دانشگاهی واحد علوم پزشکی تهران برگزار شده است.

دکتر طیبی ادامه داد : هدف از برگزاری جشنواره ملی بهار، ارایه نظرات، راهکارها و تولیدات دانشجویی جهت پیاده سازی الگوی ارایه شده توسط مقام معظم رهبری در قالب شعار سال است که تا امروز در این زمینه خوب عمل شده اما برای تاثیر پذیری بیشتر این جشنواره برای سالهای بعد، باید ارزیابی لازم از دوره های قبلی صورت گیرد.

وی تصریح کرد: امسال همزمان با هشتمین دوره از جشنواره ملی بهار در کنار رونمایی از کتاب آثار این جشنواره و با ابتکار صورت گرفته، بستر لازم برای گردآوری کلیه محتوای مرتبط با شعارهای نوروزی مقام معظم رهبری به همت معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی و جهاد دانشگاهی واحد علوم پزشکی تهران در قالب پایگاه اطلاعاتی فراهم شده و این پایگاه از امروز آغاز بکار می نماید.

رییس جهاد دانشگاهی با اشاره به اهمیت فعالیت های فرهنگی و اجتماعی در حوزه های مجازی از راه اندازی یک شبکه اجتماعی توسط جهاد دانشگاهی خبر داد و گفت: در نظر داریم یک شبکه اجتماعی با هدف گردش آرا و اطلاعات نخبگان و تعامل با سیاستگذاران و تصمیم گیران کشور به منظور اعتلا و پیشرفت کشور و دستیابی به چشم اندازهای پیش بینی شده در افق قانون برنامه چهارم توسعه(سند چشم انداز جمهوری اسلامی ایران در افق ۱۴۰۴ هجری شمسی )راه اندازی کنیم.

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی واحد علوم پزشکی تهران، در ادامه این مراسم و پس از رونمایی از پایگاه اطلاعاتی شعار سال و کتاب هشتمین دوره از جشنواره ملی بهار، دکتر فیض معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی طی سخنانی گفت: پایگاه اینترنتی که امروز با عنوان پایگاه اطلاعاتی شعار سال رونمایی شد حاوی اطلاعات، مقالات و تولیدات پژوهشی و نظری در خصوص پیام های رهبر معظم انقلاب در ابتدای هرسال است که افراد و علاقمندان می توانند ضمن بهره گیری از محتوای ارایه شده،اطلاعات و تولیدات خود را در این خصوص در سایت بارگذاری نمایند .

وی با اشاره به اهداف راه اندازی این سایت افزود: قابلیت دسترسی سریع به اطلاعات مرتبط با شعارها ، معرفی آثار علمی و فرهنگی و امکان دسترسی به چکیده مقالات مرتبط، از اهداف فعالیت این سایت است .البته امیدواریم این سایت توسط دفتر مقام معظم رهبری نیز مورد توجه قرار گیرد و به دنبال فرصتی هستیم که با تکمیل اطلاعات آن در صورت امکان، رونمایی کامل تری را در حضور مقام معظم رهبری انجام دهیم و به عنوان یک خدمت از جهاد دانشگاهی به ایشان ارائه دهیم.

دکتر فیض در خصوص هشتمین دوره جشنواره ملی بهار، عنوان کرد:پیش بینی می شود در بخش مسابقات حضوری این جشنواره، بیش از ۲۰۰۰ نفر شرکت کنند .همچنین در بخش مقاله نویسی ۱۰۹ مقاله دریافت شده و ۶۰۸ نفر در مسابقه اینترنتی شرکت کرده اند، ۴۸ وبلاگ فعال در این حوزه مشغول به فعالیت هستند و ۵۶ فیلم کوتاه توسط دانشجویان در محورهای مختلف جشنواره ملی بهار تولید و ارائه شده است. امیدواریم از سال آینده و با فعالیت محوری سایر سازمان ها و واحدهای جهاد دانشگاهی جشنواره ملی بهار با رویکرد نوین، تولیدات مهمی در عملیاتی کردن شعار سال مقام معظم رهبری ارایه نماید.

در انتهای این مراسم،از مسوولان و دست اندرکاران پایگاه اطلاعاتی شعار سال و جشنواره ملی بهار از جمله آقایان دکتر بختو رئیس جهاد دانشگاهی واحد علوم پزشکی تهران، دکتر شاهزاده فاضلی رئیس اسبق جهاد دانشگاهی واحد علوم پزشکی ایران، مهندس زجاجی مدیر کل حوزه ریاست جهاد دانشگاهی ، دکتر فیض معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی ، مرکزی معاون پشتیبانی جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران،مهندس صندوقدار،هاشم زاده، صادقی، معتمد و خانم ها نقی زاده ، شاهمرادی ، بزرگ خو ، رزاقی، پاشایی، مطلمی تقدیر شد .

گفتنی است پایگاه اطلاعاتی فرهنگی شعار سال مقام معظم رهبری، از امروز به نشانی www.nmdb.ir در دسترس علاقمندان قرار گرفت و اطلاعات آن در حال تکمیل است

انتهای پیام

مطالب مرتبط

بیست و سومین جشنواره تقدیر از برگزیدگان کتاب سال دانشگاهی برگزار شد
تحصیل ۲۸ هزار دانشجو در دانشگاه​های دولتی خوزستان
بیانیه وزارت علوم به مناسبت روز ملی راهیان نور
راه اندازی سیستم اتوماسیون خوابگاه‌ها در دانشگاه شهید چمران
نقش دانشگاه پیام نور در افزایش توانمندی بازارکار
تقدیر از بازنشستگان دانشگاه الزهرا با کاشت نهال
تخصیص ۷۰۰ میلیارد تومانی به طرح‌های عمرانی دانشگاه آزاد در سال آینده
تدریس جراحی مغز و اعصاب از راه دور به دانشجویان افغانستان

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم