نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

راه‎‎اندازی ۱۱ موسسه جدید آموزش عالی آزاد در استان یزد

رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد استان یزد از بررسی درخواست راه‎‎اندازی ۱۱ مؤسسه آموزش عالی آزاد در استان خبرداد و خواستار فاصله گرفتن این مراکزازمدرک‏‏ گرایی ولزوم ارتقای کیفیت آموزش درآنها شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) – منطقه یزد، دکتر”ناصر صدرا ابرقویی” در مورد راه‎‎اندازی موسسات آموزش عالی آزاد اظهار کرد: مؤسسات آموزش عالی آزاد که تحت نظارت این دانشگاه مشغول فعالیت هستند، باید با فاصله گرفتن از مدرک‌ گرایی، توجه به کیفیت آموزشی و فراگیری آموزش‌های کاربردی را در اولویت کار خود قرار دهند.

وی خاطرنشان کرد: توسعه دوره‌های آموزش عالی کوتاه مدت مهارتی برای ایجاد اشتغال پایدار و نیز ثروت آفرینی در جامعه ضروری است و این امر با حضورموسسات آموزش عالی آزاد و نیزمراکز آموزش علمی کاربردی به صورت شایسته انجام خواهد پذیرفت.

صدرا ابرقویی درادامه از بررسی درخواست راه اندازی ۱۱ مؤسسه آموزش عالی آزاد در استان یزد خبر داد و گفت: از این تعداد دو مرکز مجوز قطعی دریافت و در حال فعالیت هستند وهمچنین تعداد ۶ مرکز نیز درانتظارموافقت اصولی و قطعی شدن مجوزهستند.

وی افزود: مابقی درخواست‎‎ها نیز درانتظارموافقت اولیه هستند که همکاران دانشگاه در واحد استان مشغول پیگیری امورمربوط به راه‎‎اندازی این مؤسسات هستند .

رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان یزد در بخش دیگری ازسخنانش بااشاره به پیشرفت قابل توجه این دانشگاه،اظهارکرد:با گذشت بیش از ۲۰ سال از تاسیس این دانشگاه وعلی‌رغم وجود مشکلات بسیار، روند رشد و شکل‌گیری این دانشگاه درسال‎‎های اولیه تاسیس به کندی صورت گرفت اما بحمدالله با پیگیری‌هاوتلاش‎‎های صورت گرفته درآستانه بیست و دومین سالگرد تاسیس این واحد، هم‌اکنون شاهد قرار گرفتن این دانشگاه درجایگاهی که شأن نظام آموزش عالی کشورواستان یزد است، هستیم.

وی افزود: درحال حاضردانشگاه جامع علمی کاربردی استان با داشتن ۲۵ مرکز آموزش علمی کاربردی و ۱۶۷ دوره کاردانی و ۷۰ دوره کارشناسی مهارت همچنین وجود بیش از ۱۰ هزار دانشجو در این مراکز، حرف‎‎های زیادی برای گفتن درزمینه آموزش‌های عالی مهارتی دراستان دارد.

صدرا ابرقویی تصریح کرد: با وجود این که بیش از ۲۰ سال از تاسیس این دانشگاه گذشته، اما نقطه عطف پیشرفت چشم‌گیرومثال‌زدنی این دانشگاه در پنج سال گذشته صورت گرفته، به نحوی که در این مدت شاهد افزایش فضای آموزشی، افزایش تعداد مراکز، افزایش تعداد دانشجووسایر پیشرفت‌ها بوده‌ایم واز این به بعد نیز سیاست دانشگاه در راستای ارتقاء کیفیت و استاندارد‏‏سازی آموزش‏‏‌هاست.

وی در ادامه هدف اصلی و اولیه این دانشگاه را این خواند که کسانی که در کلاس‏‎‎های درس حاضر می‏‏‌شوند، در تحصیل بتوانند با مهارت‎‎های شغلی که در آینده با آن سروکار خواهند داشت، آشنا شوند.

این مسئول افزود: درحقیقت شروع فعالیت دانشگاه جامع علمی کاربردی با این نیت بود تا درکنارکاروحرفه شغلی در بخش‎‎های صنعت، کشاورزی، خدمات و دیگر بخش‎‎ها، حرکت جدیدی را آغاز کند.

صدرا ابرقویی اظهار کرد: دانشگاه جامع علمی کاربردی تمام نظام‎‎های آموزشی را در بر می‎‎گیرد که شامل کاردانی فنی، کاردانی حرفه‎‎ای، کارشناسی حرفه‎‎ای، مهندسی فناوری، کارشناسی حرفه‌ای ارشد، مهندسی فناوری ارشد است که دانشگاه جامع علمی کاربردی استان یزد در تمام این مقاطع دانشجو می‎‎پذیرد.

انتهای پیام

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم