نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

راه‌اندازی ۲۹ مرکز آموزش مجازی در قاره آفریقا

دانشگاه مجازی آفریقا با همکاری بانک توسعه آفریقا ۲۹ مرکز آزاد آموزش‌ مجازی در ۲۱ کشور آفریقایی تاسیس می‌کند.

به گزارش سرویس «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، این اقدام با هدف افزایش دسترسی دانشجویان به آموزش عالی صورت می‌گیرد. دانشگاه مجازی آفریقا یک نهاد بین‌دولتی سراسری در قاره آفریقا، متشکل از ۱۹ کشور عضو و هدف از فعالیت آن، افزایش دسترسی به آموزش عالی باکیفیت از راه استفاده خلاقانه از فن‌آوری ارتباطات است.

«ماتیاس گلدشتین»، مدیر توسعه تجاری دانشگاه مجازی آفریقا هزینه راه‌اندازی هر یک از این مراکز آموزش مجازی را ۲۰۰ هزار دلار برآورد کرده و گفت: این ۲۹ مرکز باید ظرف مدت شش تا هشت ماه آینده راه‌اندازی شوند.

به گزارش ایسنا به نقل از یونیورسیتی ورلد نیوز، این مراکز آموزش جدید در ۲۷ موسسه متحد با دانشگاه مجازی آفریقا و به صورت فرامرزی و فرازبانی فعالیت می‌کنند. نخستین مرکز جدید آموزش مجازی در دانشگاه آزاد سودان و از تاریخ ۱۱ اوت فعالیت خود را آغاز کرد.

آمارها نشان می‌دهد به رغم افزایش ثبت‌نام‌ها در بخش آموزش عالی کشورهای صحرای آفریقا در حال حاضر تنها حدود ۶ درصد از جمعیت ۲۵ تا ۳۴ سال به تحصیل در مقطع آموزش عالی مشغول هستند در حالی که این رقم در انگلیس و آمریکا به ترتیب ۶۰ و ۷۰ درصد است.

احداث این ۲۹ مرکز جدید بخشی از فاز دوم برنامه دانشگاه مجازی آفریقاست که با بودجه ۱۵ میلیون دلاری از سوی بانک توسعه آفریقا اجرا می‌شود.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

روند جذب اعضای هیئت علمی در دانشگاه تهران همان مسیر وزارت علوم است
آموزش مهارت های زندگی به دانشجویان ضرورتی اساسی است
توسعه ۲۰ رشته تحصیلات تکمیلی در دانشگاه فرهنگیان
سرپرست دانشگاه صنعتی شهدای هویزه منصوب شد
پیام تسلیت رئیس دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی به رییس جمهور
راه اندازی رشته های بین المللی در دانشکده مجازی علوم پزشکی تهران
آمادگی ایران برای افزایش ظرفیت پذیرش دانشجویان تحصیلات تکمیلی ترکیه
برگزاری دوره الکترونیک ۶ رشته در دانشگاه خوارزمی

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم