نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

راه‌اندازی نخستین دانشگاه تخصصی راه‌آهن هند

چین از سرمایه‌گذاری در پروژه راه‌اندازی نخستین دانشگاه راه آهن در هندوستان خبر داد.

به گزارش سرویس دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، «نارندرا مودی» نخست وزیر هند که اخیرا از پروژه تاسیس چهار دانشگاه راه آهن در هند خبر داده بود اعلام کرد: نخستین دانشگاه راه آهن هند با همکاری و سرمایه گذاری دولت چین احداث می‌شود.

اداره ملی راه آهن هند اعلام کرد: نمایندگان هندی فارغ از سرمایه گذاری طرف چینی در احداث دانشگاه‌های راه آهن همچنین از توسعه مشترک دوره‌های تحصیلی، طراحی فضای دانشگاهی و امکانات و همینطور برنامه‌های تبادل استاد و دانشجو و ارائه آخرین فن‌آوری‌های آموزشی چین به این کشور استقبال می‌کنند.

به گزارش ایسنا به نقل از ایندین اکسپرس،‌ نحوه طراحی این دوره‌های تحصیلی به نحوی است که افراد می‌توانند مدارک تحصیلی دوگانه اخذ نمایند به طوری که یک بخش از آن را در هند و بخش دیگر را در دانشگاه‌های چینی تکمیل می‌کنند. مقامات ارشد دولت هند مقطع تحصیلی این دوره‌ها را از سطح کارشناسی تا دکتری اعلام کردند. در دانشگاه راه آهن رشته‌های مدیریت،‌ بازرگانی و مهندسی تخصصی ارائه می‌شود. اگرچه این دانشگاه از سوی اداره راه آهن هند اداره می‌شود اما با این حال هیچ تضمین شغلی برای استخدام دانشجویان فارغ التحصیل از دانشگاه فوق وجود ندارد.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

آموزش روش‌های پیشگیری از ایدز به دانشجویان
پیام تسلیت جامعه دانشگاهی به مناسبت درگذشت مادر روحانی
اعزام کاروان دانشگاهیان به عتبات عالیات تا ۲۰ فروردین
صدور مجوز نشریه «تدبیر» معاونت دانشجویی وزارت بهداشت
چابک‌سازی و کاهش بروکراسی دانشگاه آزاد در سال جدید
بازدید معاون وزیرعلوم از طرح ها و پروژه های عمرانی دانشگاه زابل
ایتالیا و ایران همکاری‌های آموزشی و پژوهشی را افزایش می‌دهند
ایجاد رشته دکترای مهندسی عمران در دانشگاه یزد

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم