نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

راه‌اندازی میز خدمت در دانشگاه شهید بهشتی

رییس دانشگاه شهید بهشتی با اشاره به جایگاه دانشگاه شهید بهشتی در بین دانشگاه‌های کشور تاکید کرد: بی شک دانشگاه شهید بهشتی در بین پنج دانشگاه تاثیرگذار کشور قرار دارد و خط مشی‌های این دانشگاه به عنوان سند راهبردی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

به گزارش سرویس دانشگاهی ایسنا، دکتر محمد مهدی طهرانچی در نخستین جلسه شورای دانشگاه در سال ۱۳۹۳ با اشاره به منویات مقام معظم رهبری در خصوص جایگاه علم و پیشرفت‌های علمی گفت: ایشان بیش از هزار صفحه مکتوبات در حوزه علم دارند، رهبر هیچ کشوری در این سطح به این حوزه نپرداخته است؛ این یک فرصت خاص و ویژه است و ما دانشگاهیان باید این فرصت ارزشمند را غنیمت بدانیم و با برنامه‌ریزی پیگیر و مستمر برای تحقق رهنمودهای رهبری ایفای نقش کنیم.

وی ضمن ارج نهادن بر زحمات پیشینیان، دستاوردهای دانشگاه شهید بهشتی را برگ زرّینی در تاریخ علمی کشور خواند و اظهار امیدواری کرد، در سایه همت و همدلی جامعه بزرگ دانشگاه شهید بهشتی، شاهد پیشرفت و ارتقاء روز افزون آن باشیم.

رئیس دانشگاه تصریح کرد: در سال ۹۲، برنامه‌ها و فعالیت‌ها با رویکرد و محوریت گسترش سازمانی انجام شد؛ راه‌اندازی پردیس دانشگاهی خودگردان و پردیس فنی و مهندسی شهید عباسپور، افزایش تعداد دانشجویان و طرح‌های پژوهشی کلان، حاصل این سمت‌گیری در برنامه‌هاست.

طهرانچی موازی کاری را یکی از مهم‌ترین چالش‌های پیش روی مدیریت کلان دانشگاه عنوان کرد و اظهار داشت: نتایج حاصل از بررسی‌های جامع و دقیق توسط حوزه معاونت اداری و مالی نشان داد، فعالیت‌ها و کارهای بسیاری به موازات هم در بخش‌های مختلفی از دانشگاه در حال انجام است که هزینه‌های سنگینی را به سیستم تحمیل می‌کند.

وی، با اشاره به تحولات گسترده در کاربرد فناوری اطلاعات در دانشگاه، طی دو سال گذشته، خاطرنشان کرد: پس از بررسی مشخص شد، به منظور تسهیل در امور، حجم بالایی از فعالیت‌ها را می‌توان به صورت الکترونیکی انجام داد؛ که راه اندازی میز خدمت، پایگاه نشر دانش (پند) و گسترش دامنه فعالیت سیستم آموزشی گلستان ماحصل این رویکرد است.

طهرانچی، با برشمردن برخی از برنامه‌ها و اولویت های دانشگاه در سال جدید، از تغییر فرآیندها و ساختار در سال ۱۳۹۳ خبر داد و تصریح کرد: این تغییرات با هدف افزایش ظرفیت‌ها و قابلیت‌های دانشگاه صورت می‌گیرد.

وی تاکید کرد: این تحول ساختاری از حوزه ریاست شروع خواهد شد.

رئیس دانشگاه شهید بهشتی، پیگیری تثبیت ساختارهای اداری و سازمانی در پردیس‌های خودگردان و فنی مهندسی شهید عباسپور، پرهیز از موازی‌کاری با استناد به نظام کارسنجی و آموزش کارکنان دانشگاه را از دیگر برنامه‌های سال جدید عنوان کرد.

طهرانچی، در بخش دیگری از سخنان خود، کیفیت بخشی به فرآیندهای علمی، پژوهشی و فرهنگی را از مهم‌ترین رسالت‌های دانشگاه دانست و از نظارت و ارزیابی حوزه پژوهش در سال جدید خبر داد.

وی در پایان ضمن تاکید بر افزایش غنای فرهنگی در دانشگاه، اظهار امیدواری کرد با همکاری نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه و معاونت فرهنگی، مطالبات مقام معظم رهبری مربوط به حوزه فرهنگ عملیاتی شود.

در بخش پایانی جلسه، طرح پیش‌نویس آیین‌نامه ضوابط مالکیت فکری دانشگاه مطرح و مقرر شد پس از اصلاح، برای اعضاء ارسال شود و پس از اخذ نظرات اعضا، گزارشی آن درجلسه آینده ارائه شود.

انتهای پیام

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم