نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

راه‌اندازی سه مرکز تحقیقاتی دانشگاه آزاد اراک تا بهمن ماه

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد واحد اراک گفت: پژوهش‌محوری و جذ‌ب دانشجو در مقاطع تحصیلات تکمیلی از سیاست‌های این دانشگاه است.

علی نیازی در گفت‌وگو با خبرنگار«دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)- منطقه مرکزی، بیان کرد: دانشگاه آزاد اراک با فراهم کردن زیرساخت‌های نرم‌افزاری و سخت‌افزاری توانسته سیاستش را درعرصه پذیرش دانشجو در مقطع تحصیلات تکمیلی محقق سازد.

وی وجود پتانسیل‌های دانشگاهی از جمله اعضای هیئت علمی، سابقه پژوهشی و دانشجویان فعال و پویا را از امتیازات این دانشگاه عنوان کرد.

نیازی از راه‌اندازی سه مرکز تحقیقاتی در این دانشگاه خبر داد و گفت: مراکز تحقیقاتی گیاهان دارویی، فنی‌مهندسی و کمومتریکس (مرکز تحقیقات شیمی دارویی و گیاهی) از جمله مراکز تحقیقاتی این دانشگاه است که تا بهمن‌ماه سال جاری به همراه آزمایشگاه‌های تخصصی‌شان افتتاح و به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی به فعالیت و موفقیت‌های پژوهشی این دانشگاه اشاره کرد و گفت: تنها ناشر در بین دانشگاه‌های استانی، تنها دانشگاه آزاد فعال و غرفه‌دار در نمایشگاه گل و گیاه تهران و کسب مقام برتر در مسابقات ربوکاپ ۲۰۱۴ از امتیازات و توفیقات این دانشگاه در حوزه پژوهش است.

نیازی بودجه تخصیص‌یافته به حوزه پژوهش این دانشگاه را مطلوب ارزیابی کرد و گفت: درصد قابل توجهی از درآمد دانشگاه صرف هزینه‌های پژوهشی در این دانشگاه می‌شود.

معاون پژوهشی این دانشگاه در این زمینه تصریح کرد: ساخت و تجهیز آزمایشگاه، تأسیس مراکز رشد و دانش‌بنیان در دانشگاه، حمایت‌های مالی از پژوهشگران، چاپ و نشر مقالات و کتب دانشگاهی در حوزه پژوهشی و اعطای پژوهانه به اعضای هیئت علمی از جمله اموری است که هزینه آنها از درآمد اعتبارات تخصیصی به واحد پژوهش تأمین می‌شود.

وی با تأکید براینکه طرح پژوهانه امسال برای اولین‌بار است که در دانشگاه‌های آزاد کشور اجرا می‌شود افزود: پژوهانه مبلغی است که بر پایه امتیازات و سوابق پژوهشی اعضای هیئت علمی و اعتبارات دانشگاه، سالانه در اختیار آنان قرار می‌گیرد تا در ارتباط با فعالیت‌های پژوهشی خود هزینه کنند.

نیازی هدف از راه‌اندازی این طرح را حمایت از ایده‌های پژوهشی اعضای هیئت علمی، تشویق آنان برای انجام فعالیت‌های پژوهشی، استفاده بهینه از منابع مالی پژوهشی و افزایش بهره‌وری عملکرد اعضای هیئت علمی دانشگاه‌های آزاد عنوان کرد.

معاون پژوهش و فناوری این دانشگاه در پایان گفت: دانشگاه در راستای تقویت فعالیت‌های پژوهش‌محور از پایان‌نامه‌ دانشجویان تحصیلات تکمیلی که به رفع مشکلات و معضلات استان از قبیل صنعتی و کشاورزی بپردازد، حمایت خواهد کرد.

نیازی به نوع حمایت‌ها اشاره کرد و گفت: استفاده از تجهیزات آزمایشگاهی و کارگاهی دانشگاه، ارائه اعتبارات سه میلیون تومانی برای دانشجویان ارشد و شش میلیون تومانی برای دانشجویان دکتری از جمله مزایای در نظر گرفته شده برای این دسته از دانشجویان است.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

شرایط پذیرش در دانشگاه فرهنگیان در دستور کار شورای عالی آموزش و پرورش
ثبت‌نام ۸۷۹ هزار و ۴۳۱ داوطلب در آزمون سراسری ۹۴ /برگزاری کنکور ۲۱ خرداد
تحصیل مسن ترین دانشجوی علمی کاربردی در جهاددانشگاهی سمنان
کاهش سهمیه عمره دانشجویی
اعتراض شورای اسلامی شدن دانشگاه ها به مداخلات در فعالیت‌های دانشگاهها
درخواست اساتید دانشگاه‌های هنگ‌کنگ برای استقلال از چین
برگزاری دوره الکترونیک ۶ رشته در دانشگاه خوارزمی
آموزش روش‌های پیشگیری از ایدز به دانشجویان

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم