نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

راه‌اندازی سایت جدید دانشگاه صنعتی شیراز در سال آینده

رییس دانشگاه صنعتی شیراز بابیان اینکه بخش عمده ای از تأسیسات دانشگاه در سال آینده به سایت جدید انتقال می یابد، گفت: تأسیس دانشکده شیمی، مجتمع کلاس ها و مجموعه ورزشی از جمله دیگر طرح های عمرانی در دست اجراست.


جلیل مقدسی رییس دانشگاه صنعتی شیراز در گفت‌وگو با خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)،
در مورد طرح‌های عمرانی در دست اجرای این دانشگاه گفت: احداث یک خوابگاه، مجتمع کلاس‌ها برای برگزاری کلاس‌های عمومی و مجموعه ورزشی و استخر در سایت جدید دانشگاه طرح‌های عمرانی در دست اجرای دانشگاه صنعتی شیراز است.

تاسیس دانشکده شیمی در دانشگاه صنعتی شیراز

وی ادامه داد: اجرای طرح محوطه‌سازی و تاسیس دانشکده شیمی نیز از جمله دیگر طرح‌های عمرانی دانشگاه هستند.و در همین زمینه مراحل اولیه احداث خوابگاه انجام شده و ۵۰ درصد مجتمع کلاس‌ها پیش رفته اما ساختمان سلف دانشگاه تقریبا خاتمه پیدا کرده و طی دو ماه آینده افتتاح می‌شود.

رییس دانشگاه صنعتی شیراز در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه بنیاد خیرین این دانشگاه راه‌اندازی شده یا نه، گفت: تاسیس بنیاد خیرین در مرحله مقدماتی است اما تاکنون هم کمک‌هایی از سوی خیرین ارائه شده است.

وی درخصوص امکانات فرسوده این دانشگاه اظهار کرد: کمتر از ۳۰ هزار متر مربع از ساختمان‌های قدیمی در سایت قدیمی دانشگاه وجود دارد که نیاز به بهسازی و مقاوم‌سازی دارد.

رییس دانشگاه صنعتی شیراز با اعلام این خبر که راه‌اندازی سایت جدید دانشگاه در سال آینده محقق خواهد شد، اظهار کرد: نزدیک به ۱۵ متر مربع از تاسیسات سایت جدید دانشگاه در مرحله اتصال به شبکه برق و گاز قرار دارد که بعد از اتمام این مرحله بخش عمده‌ای از دانشگاه به سایت جدید انتقال می‌یابد.

وی در مورد آخرین اقدامات برای افزایش ارتباط با صنعت اظهار کرد: سازمان‌هایی مثل شهرداری وزارت نیرو در حوزه آب و برق بنیاد مسکن و وزارت راه‌وشهرسازی به خصوص در حوزه راه از جمله سازمان‌هایی است که دانشگاه با آنها در تعامل است.

درآمد اختصاصی ۱٫۵ تا ۲ میلیاردی دانشگاه صنعتی شیراز

وی ادامه داد: درآمد اختصاصی دانشگاه صنعتی شیراز حدود ۱٫۵ تا ۲ میلیارد است که فقط ۲۰ درصد بودجه جاری دانشگاه را پوشش می‌دهد.

مقدسی در بخش دیگری از سخنانش درخصوص راه‌های تامین انرژی تجدیدپذیر گفت: انرژی‌های مورد نیاز یکی از ساختمان‌های این دانشگاه از طریق انرژی خورشیدی انرژی مورد نیاز خود را تامین می‌کند.

رییس دانشگاه صنعتی شیراز در همین زمینه افزود: دانشجویان و اساتید حوزه فنی و مهندسی در زمینه صنعتی از جمله انرژی تجدیدپذیر فعالیت خوبی دارند.

مقدسی در پایان گفت: همچنین یک مرکز ممیزی انرژی که تجهیزات پیشرفته‌ای دارد از طریق یکی از تفاهم‌نامه‌های دانشگاه احداث شده در زمینه ممیزی نحوه و میزان و منبع مصرف انرژی فعالیت می‌کند و راهکارهایی را درخصوص نحوه صرفه‌جویی در مصرف انرژی ارائه می‌دهد.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

لزوم پرداختن اعضای هیات علمی دانشگاهها به آموزش الکترونیک
شرایط پذیرش در دانشگاه فرهنگیان در دستور کار شورای عالی آموزش و پرورش
ثبت‌نام ۸۷۹ هزار و ۴۳۱ داوطلب در آزمون سراسری ۹۴ /برگزاری کنکور ۲۱ خرداد
تحصیل مسن ترین دانشجوی علمی کاربردی در جهاددانشگاهی سمنان
کاهش سهمیه عمره دانشجویی
اعتراض شورای اسلامی شدن دانشگاه ها به مداخلات در فعالیت‌های دانشگاهها
درخواست اساتید دانشگاه‌های هنگ‌کنگ برای استقلال از چین
آموزش روش‌های پیشگیری از ایدز به دانشجویان

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم