www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

راه‌اندازی رشته بهداشت روان در دانشکده علوم رفتاری و سلامت روان در دانشگاه ایران

به استناد رای صادره در دویست و سی و یکمین جلسه شورای گسترش دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور، با راه اندازی رشته بهداشت روان، مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته در دانشکده علوم رفتاری و سلامت روان دانشگاه علوم پزشکی ایران موافقت شد.

به گزارش سرویس دانشگاهی ایسنا، دکتر جعفر بوالهری رئیس دانشکده علوم رفتاری و سلامت روان انستیتو روانپزشکی تهران ضمن اعلام این خبر گفت: حدود ده سال پیش با توجه به نیاز نظام سلامت روان کشور و به درخواست معاون سلامت وقت، انستیتو روانپزشکی تهران، ماموریت یافت تا طراحی و تدوین دوره آموزشی کارشناسی ارشد بهداشت روان را در دستور کار خود قرار دهد و اعضای هیئت علمی این مرکز با بررسی منابع بین المللی و داخلی، این دوره را متناسب با فرهنگ و نیازهای جامعه طراحی و پس از آن جهت انجام مراحل قانونی به وزارت بهداشت درمانی و آموزش پزشکی ارائه کرد.

وی با اشاره به دشواریهای فرایند تصویب این رشته گفت: انستیتو روانپزشکی تهران حدود ۸ سال متوالی به صورت مکرر پیگیر تصویب این برنامه بوده و خوشبختانه در سال گذشته نهایتاً شورای گسترش دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور، دوره کارشناسی ارشد ناپیوسته بهداشت روان را تصویب و ابلاغ کرد.

وی ابراز امیدواری کرد که فارغ التحصیلان این رشته بتوانند در ساختار سلامت روان کشور مؤثر بوده و نقش مفیدی را ایفا نمایند.

براساس این گزارش دکترعلی اصغر اصغرنژاد فرید، مدیر گروه بهداشت روان دانشکده علوم رفتاری و سلامت روان- انستیتو روانپزشکی تهران نیز ضمن اظهار خرسندی از تصویب این رشته اعلام کرد زیر ساخت‌های لازم آموزشی در دانشکده فراهم گردیده و این دانشکده آمادگی دارد تا از ابتدای سال تحصیلی ۹۴-۹۳ دانشجو بپذیرد.

همچنین مهرداد کاظم زاده عطوفی معاون دانشجویی و فرهنگی دانشکده و مشاور اجرایی رئیس دانشکده نیز اظهار داشت: به عنوان اولین دانشکده پذیرنده دانشجوی کارشناسی ارشد بهداشت روان در کشور، مایلیم که در راستای سیاست‌های وزارت بهداشت، در دوره اول غالب دانشجویان از کارشناسان بهداشت روان دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور پذیرش شوند تا بتوانیم دین خود را به نظام بهداشتی کشور ادا کنیم.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

بیست و سومین جشنواره تقدیر از برگزیدگان کتاب سال دانشگاهی برگزار شد
تحصیل ۲۸ هزار دانشجو در دانشگاه​های دولتی خوزستان
بیانیه وزارت علوم به مناسبت روز ملی راهیان نور
راه اندازی سیستم اتوماسیون خوابگاه‌ها در دانشگاه شهید چمران
برگزاری دوره الکترونیک ۶ رشته در دانشگاه خوارزمی
تقدیر از بازنشستگان دانشگاه الزهرا با کاشت نهال
تخصیص ۷۰۰ میلیارد تومانی به طرح‌های عمرانی دانشگاه آزاد در سال آینده
تدریس جراحی مغز و اعصاب از راه دور به دانشجویان افغانستان

یک پاسخ به “راه‌اندازی رشته بهداشت روان در دانشکده علوم رفتاری و سلامت روان در دانشگاه ایران”

یک نظر بگذارید

دسته‌ها

اين سايت را حمايت مي کنم