نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

راه‌اندازی رشته‌های مهارتی ویژه زنان

رئیس آموزشکده سمای مشهد، واحد خواهران گفت: ساختار حرفه‌ای و مهارت‌ورزی آموزشکده سما، واحد خواهران، به‌گونه‌ای است که منطبق با نیازهای جامعه و شرایط رفتاری بانوان است.

ریحانه معارف‌دوست در گفت‌وگو با خبرنگار«دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)- منطقه خراسان، اظهار کرد: به دنبال تثبیت و راه‌اندازی دیگر رشته‌های مهارتی در این آموزشکده هستیم که بتوانیم موقعیت‌کاری مناسبی را برای بانوان در جامعه فراهم کنیم.

وی ادامه داد: در حال حاضر با بیش از ۱۰۰۰ دانشجوی دختر در چهار رشته تخصصی مانند: رشته معماری، گرافیک، کامپیوتر، حسابداری و تربیت بدنی مشغول به تحصیل هستند.

معارف‌دوست خاطرنشان کرد: در حال حاضر درصدد افزایش رشته و دانشجو هستیم؛ همچنین به دنبال رشته‌های تخصصی مانند رشته‌های صنایع غذایی، طراحی دوخت برای خانم‌ها، ایجاد رشته‌ها و گرایش‌های جدید در رشته‌های موجود در آموزشکده مانند حسابداری، کامپیوتر، گرایش IT و مدیریتی هستیم.

رئیس آموزشکده سمای مشهد اضافه کرد: در آموزشکده سما واحد برادران نیز به صورت مشترک این رشته‌ها برای آقایان دایر است؛ اما ساختار آموزشی واحد خواهران به‌گونه‌ای است که با توجه به نیازهای جامعه، همچنین متناسب با گرفتن پست‌های مختلف برای بانوان در آینده باشد و مطالبی را که آموزش می‌دهند نیز در همین راستا باشد.

معارف‌دوست اضافه کرد: با این رویکرد آموزشی مطمئنا شرایط کاری آقایان با بانوان متفاوت است اما در نهایت آقایان هم دارای این رشته ها می‌باشند.

رییس آموزشکده سمای مشهد، واحد خواهران عنوان کرد: از سال ۸۲ که آموزشکده‌های سما تاسیس شده‌است در حدود دو سال دو مجموعه خواهران و برادران به صورت مشترک اداره شد. اما در حدود ۸-۹ سالی است که این دو مجموعه به‌صورت مستقل از هم فعالیت می‌کنند.

معارف‌دوست اظهار کرد: از کل مجموعه آموزشکده‌های سما، ده هزار نفر فارغ‌التحصیل داشتیم و در حال حاضر آموزشکده سما، دانشجویان را به مراکزی که ساختارهای موردنیاز خود را به ما اعلام می‌کنند، همچنین با توجه به مهارت‌هایی که مورد احتیاج آنها است معرفی می‌کند. در این بین دانشجویانی نیز هستند که در فعالیت‌های آموزشکده نیز شرکت دارند.

وی در خصوص برنامه‌ی آینده این آموزشکده سخن گفت و افزود: برنامه اصلی ما، راه‌اندازی کانون فارغ‌التحصیلان ویژه مجموعه سماء است که از طریق این کانون و امکانات جدید و تاسیس شرکت‌های دانش بنیان، دانشجویان برای ادامه و ورود به بازار کار آمده کنیم و نیز به استخدام در شرکت‌های دانش بنیان دربیایند.

رییس آموزشکده سمای مشهد تصریح کرد: همچنین برای صنعت یا جایی که می‌خواهند وارد شوند به عنوان کانون فارغ‌التحصیلی رابطی باشیم.

معارف‌دوست اظهار کرد: این امکان برای همه فراهم است که به استخدام مجموعه سماء و دانشگاه آزاد دربیایند اما برای دانش‌آموختگان این زیر مجموعه امتیاز ویژه‌ای در نظر گرفته می‌شود.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

اعتراض جمعی از دانشجویان داروسازی به برخی تحولات در این رشته
کمبود نیروی متخصص پرستاری، از مشکلات دانشجویان علوم پزشکی تهران
ثبت نام متقاضیان ادامه تحصیل کارشناسی بدون آزمون دانشگاه آزاد
انتصاب دبیرعلمی مسابقات مناظره دانشجویان
امشب،آخرین مهلت ثبت نام کنکور۹۴/کاهش ۱۶درصدی داوطلبان
مصرانه پیگیر راه اندازی مرکز بین الملی دانشگاه پیام نور هستیم
اعلام نتایج آزمون جامع علوم پایه و پیش کاروزی دانشگاه آزاد
فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور ۹۴

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم