نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

راه‌اندازی دو رشته بهداشت بین‌الملل و سلامت جهانی تا یک سال آینده

رییس دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران از راه‌اندازی دو رشته بهداشت بین الملل و سلامت جهانی تا یک سال آینده در دانشکده خبر داد و گفت: در حال تدوین پیش نویش دو رشته بهداشت بین الملل در مقطع کارشناسی ارشد و دکترای سلامت جهانی در دانشکده هستیم که در صورت تصویب وزارت بهداشت تا یک سال دیگر می‌توانیم دانشجو پذیرش کنیم.

دکترعلی اکبر ساری در گفت‌وگو با خبرنگار«دانشگاهی» ایسنا – منطقه دانشگاه علوم پزشکی تهران، با تاکید بر اینکه برای سال جاری برنامه ای برای راه اندازی رشته جدید در دانشکده نداریم، گفت: به نظر من رشته‌های جدید زمانی باید راه اندازی شود که واقعا نیاز کشوری باشد و مشکلی از جامعه را حل کند. در واقع به خودی خود راه انداختن یک رشته جدید مزیت نیست و ما باید تلاش کنیم ابتدا رشته‌های مورد نیاز کشور را شناسایی و بعد در جهت راه‌اندازی آن اقدام کنیم.

وی در ادامه تصریح کرد: در حال حاضر برنامه‌ای در دست داریم که بر اساس آن حدود ۲۵ دانشکده معتبر بهداشت در دنیا را مورد بررسی قرار می دهیم. احیانا رشته‌هایی که در آن دانشکده‌هاست و هنوز در ایران راه اندازی نشده را شناسایی و آن را در جلساتی در دانشکده مطرح می کنیم که در صورت تشخیص نیاز کشور، آن را در دانشکده راه اندازی خواهیم کرد.

رییس دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران یادآور شد: با توجه به معضل آلودگی هوا در کشور ما سعی داریم در حیطه رشته بهداشت محیط، زیر شاخه‌هایی را راه‌اندازیم کنیم و همچنین تلاش داریم رشته بهداشت بین الملل را که تا کنون در ایران وجود نداشته است در مقطع کارشناسی ارشد راه اندازی کنیم.

دکتر ساری راه اندازی رشته دکترای سلامت جهانی را از دیگر رشته‌های مورد نیاز کشور دانست و اظهار کرد: در حال حاضر طرح درسی این رشته‌ها نوشته شده است، ولی هنوز در وزارت بهداشت مصوب نشده است. به احتمال زیاد تا یک سال آینده بتوانیم آنها را در دانشکده راه اندازی کنیم، البته باید گفت دانشجویان هدف هر دو رشته دانشجویان خارجی خواهد بود و از دانشجویان داخلی کمتر جذب خواهیم داشت.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

روند جذب اعضای هیئت علمی در دانشگاه تهران همان مسیر وزارت علوم است
آموزش مهارت های زندگی به دانشجویان ضرورتی اساسی است
توسعه ۲۰ رشته تحصیلات تکمیلی در دانشگاه فرهنگیان
سرپرست دانشگاه صنعتی شهدای هویزه منصوب شد
پیام تسلیت رئیس دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی به رییس جمهور
راه اندازی رشته های بین المللی در دانشکده مجازی علوم پزشکی تهران
آمادگی ایران برای افزایش ظرفیت پذیرش دانشجویان تحصیلات تکمیلی ترکیه
اختلاف اراضی دانشگاه حل نشود استعفا می‌دهیم

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم