نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

راه‌اندازی دو رشته اکولوژی انسانی و جغرافیایی سلامت تا سال آینده

دکتر امیر احمد اخوان از راه اندازی دو رشته اکولوژی انسانی و جغرافیایی سلامت تا سال آینده خبر داد و گفت: این دو رشته در مقطع کارشناسی ارشد راه اندازی می شوند و دانش آموختگان آن در نظام بهداشتی، آموزشی، پژوهشی، برنامه ریزی، مشاوره ای و ارتباطی کشور نقش آفرینی می کنند.

دکتر امیر احمد اخوان سرپرست رشته اکولوژی انسانی دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران، در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه علوم پزشکی تهران، با اشاره به اینکه رشته اکولوژِی انسانی یکی از قدیمی ترین رشته های گروه دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران است افزود: متاسفانه این رشته در دهه اخیر به دلیل آنکه در برخی دروس با رشته های دیگر مشترک بود غیر فعال شد و دیگر دانشجو به طور اختصاصی در این رشته پذیرش نمی شد.

وی در خصوص ضرورت راه اندازی مجدد رشته اکولوژی انسانی در دانشکده بهداشت نیز گفت: اکولوژی انسانی دانشی بین رشته ای است که توجه آن به تغییر در الگوهای روابط انسان با منابع و محیط، آنها را از مصرف کنندگی به الگوی حفاظت و اقدام های رهایی بخش معطوف می کند. در واقع این رشته شاخه ای از علوم بهداشتی و زیست محیطی است که در آن دانشجو طی دوره آموزش، ضمن آشنای با اصول اکولوژی انسانی و رویکرد کلی نگر (نیاز عصر ما) و روش های پژوهش بویژه در حیطه سلامت و محیط زیست انسان، قادر به یافتن مبانی، ابعاد مساله سلامت انسان، فرهنگ و محیط خود می شود.

این سرپرست رشته اکولوژی انسانی دانشگاه علوم پزشکی تهران با بیان اینکه در حال حاضر در آستانه فراهم سازی مجدد این رشته در دانشکده بهداشت هستیم اظهار کرد: خوشبختانه به لحاظ فضای فیزیکی، تجهیزات و اساتید هیچ گونه مشکلی در راه اندازی این رشته نداریم و در پی اخذ مجوز این رشته در مقطع کارشناسی ارشد از سوی دانشگاه و وزارت بهداشت هستیم.

اخوان با اشاره به اینکه سال آینده در رشته اکولوژی انسانی دانشجو در این دانشکده پذیرش می شود اظهار کرد: دانش آموختگان این رشته در نظام بهداشتی، آموزشی، پژوهشی، برنامه ریزی، مشاوره ای و ارتباطی کشور نقش آفرینی می کنند و قصد داریم این رشته در دو حوزه ی بین الملل و داخلی راه اندازی شود.

وی در پایان از راه اندازی رشته جغرافیایی سلامت در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا خبر داد و گفت: این رشته با اکولوژی انسانی مرتبط است و در حال حاضر در حال رایزنی راه اندازی این رشته با وزارت بهداشت و اخذ مجوز این رشته هستیم.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

دانشگاه محل بده بستان سیاسی نیست
اختلاف اراضی دانشگاه حل نشود استعفا می‌دهیم
اساتید وقت کافی برای آموزش دانشجویان پزشکی صرف نمی‌کنند
تغییر نام دانشکده خبر دانشگاه آزاد / راه اندازی «نیوز روم»
دانشجویان خارجی به اردوهای نوروزی می‌روند
عدم افزایش شهریه دانشگاه علمی کاربردی در سال ۹۴/ حذف ۱۰درصد رشته‌ها
سیستم درمان، فشار زیادی به آموزش در دانشگاه های پزشکی وارد می‌کند
افزایش خطاهای پزشکی با کشیک‌های سنگین در بیمارستان های آموزشی

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم