نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

راه‌اندازی دو رشته اکولوژی انسانی و جغرافیایی سلامت تا سال آینده

دکتر امیر احمد اخوان از راه اندازی دو رشته اکولوژی انسانی و جغرافیایی سلامت تا سال آینده خبر داد و گفت: این دو رشته در مقطع کارشناسی ارشد راه اندازی می شوند و دانش آموختگان آن در نظام بهداشتی، آموزشی، پژوهشی، برنامه ریزی، مشاوره ای و ارتباطی کشور نقش آفرینی می کنند.

دکتر امیر احمد اخوان سرپرست رشته اکولوژی انسانی دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران، در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه علوم پزشکی تهران، با اشاره به اینکه رشته اکولوژِی انسانی یکی از قدیمی ترین رشته های گروه دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران است افزود: متاسفانه این رشته در دهه اخیر به دلیل آنکه در برخی دروس با رشته های دیگر مشترک بود غیر فعال شد و دیگر دانشجو به طور اختصاصی در این رشته پذیرش نمی شد.

وی در خصوص ضرورت راه اندازی مجدد رشته اکولوژی انسانی در دانشکده بهداشت نیز گفت: اکولوژی انسانی دانشی بین رشته ای است که توجه آن به تغییر در الگوهای روابط انسان با منابع و محیط، آنها را از مصرف کنندگی به الگوی حفاظت و اقدام های رهایی بخش معطوف می کند. در واقع این رشته شاخه ای از علوم بهداشتی و زیست محیطی است که در آن دانشجو طی دوره آموزش، ضمن آشنای با اصول اکولوژی انسانی و رویکرد کلی نگر (نیاز عصر ما) و روش های پژوهش بویژه در حیطه سلامت و محیط زیست انسان، قادر به یافتن مبانی، ابعاد مساله سلامت انسان، فرهنگ و محیط خود می شود.

این سرپرست رشته اکولوژی انسانی دانشگاه علوم پزشکی تهران با بیان اینکه در حال حاضر در آستانه فراهم سازی مجدد این رشته در دانشکده بهداشت هستیم اظهار کرد: خوشبختانه به لحاظ فضای فیزیکی، تجهیزات و اساتید هیچ گونه مشکلی در راه اندازی این رشته نداریم و در پی اخذ مجوز این رشته در مقطع کارشناسی ارشد از سوی دانشگاه و وزارت بهداشت هستیم.

اخوان با اشاره به اینکه سال آینده در رشته اکولوژی انسانی دانشجو در این دانشکده پذیرش می شود اظهار کرد: دانش آموختگان این رشته در نظام بهداشتی، آموزشی، پژوهشی، برنامه ریزی، مشاوره ای و ارتباطی کشور نقش آفرینی می کنند و قصد داریم این رشته در دو حوزه ی بین الملل و داخلی راه اندازی شود.

وی در پایان از راه اندازی رشته جغرافیایی سلامت در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا خبر داد و گفت: این رشته با اکولوژی انسانی مرتبط است و در حال حاضر در حال رایزنی راه اندازی این رشته با وزارت بهداشت و اخذ مجوز این رشته هستیم.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

لزوم پرداختن اعضای هیات علمی دانشگاهها به آموزش الکترونیک
تاسیس دانشکده کارآفرینی در دانشگاه هنر اصفهان
توجه به همکاری های بین الملل، اولویت سال ۹۴ دانشگاه امیرکبیر
ضرورت تقویت دفاتر ارزیابی عملکرد در دانشگاه های علوم پزشکی از طریق آموزش
رئیس دانشگاه شهیدبهشتی به رئیس جمهور تسلیت گفت
تلاش دانشگاه فردوسی برای رفع مشکلات نشریات دانشجویی
انتشار کلید سئوالات آزمون های جامع علوم پایه، دندانپزشکی و داروسازی
کیفی سازی و حفظ فضاهای موجود درقالب تجمیع، هدف سال آینده دانشگاه آزاد

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم