نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

راه‌اندازی بلوک آموزشی و آزمایشگاه جدید/افزایش ۵۰ درصدی حقوق اساتید

رییس واحد علوم و تحقیقات از راه اندازی بلوک یک آموزشی و چند آزمایشگاه جدید و افزایش ۵۰ درصدی حق التدریس اساتید واحد علوم و تحقیقات خبرداد.

به گزارش سرویس دانشگاهی ایسنا، دکتر علی عباسپور رییس واحد علوم و تحقیقات، در جمع روسای دانشکده ها ، اساتید و مدیران گروه که در جوار مقبره دو شهید گمنام این واحد دانشگاهی برگزار شد، ضمن تبریک آغاز سال تحصیلی جدید گفت: آغاز سال تحصیلی جدید با یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی تأکیدی بر روشن تر شدن مسیر زندگی و اهداف متعالی کشور است.

رییس واحد علوم و تحقیقات با تاکید بر توجه به بحث پژوهش در چارچوب افق کوتاه مدت کشور گفت: اختصاص چهاردرصد از تولید ناخالص ملی به فعالیت های تحقیقاتی و فراهم کردن امکانات لازم به منظور توسعه اقدامات پژوهشی ایران را در زمره کشورهای مقتدر قرار می‌دهد.

وی با بیان اینکه دانشگاه ها باید با انسجام و هم افزایی در تحقق سیاست‌های کلی کشور سهیم باشند، افزود: واحد علوم و تحقیقات درصدد تکمیل فعالیت های علمی و پژوهشی و بهبود سطح امکانات آموزشی برای برداشتن گامی دیگر در مسیر پیشرفت کشور و برآورده ساختن انتظارات از این واحد در سطح منطقه است.

دکتر عباسپور به پویایی این واحد دانشگاهی در تابستان سال جاری با انجام فعالیت های اجرایی، فضاسازی، رفع کمبودها و تجهیز امکانات اشاره کرد و اظهار داشت و خاطرنشان کرد: تکمیل و بهره برداری مطلوب از ساختمان های ابن سینا، مرکز اسناد و کتابخانه مرکزی، مرکز اسلامی پیامبر اعظم(ص) و مسجد امام علی(ع) از جمله اقدامات این واحد دانشگاهی در راستای ارتقای خدمات دهی به دانشجویان، اساتید و پژوهشگران کشور است.

رییس واحد علوم و تحقیقات از پیگیری مسائل مربوط به وضعیت معیشتی کارمندان به ویژه مسکن خبر داد و افزود: مدیریت واحد در نظر دارد در چارچوب اختیارات خود، حداکثر امتیازات را برای رفع دغدغه های معیشتی کارکنان و اساتید همچون پرداخت دستمزد، لحاظ کند.

وی از افزایش حق التدریس ها تا۵۰درصد با نظارت بر کیفیت برگزاری کلاس ها خبر داد و بیان کرد: بهره گیری از اساتید خارجی برای تدریس و راهنمایی تزها در دستور کار واحد علوم و تحقیقات قرار دارد.

دکتر عباسپور بهره برداری از امکانات به بهترین نحو را علی رغم محدودیت های موجود، موجب افتخار کشور دانست و اظهار داشت: از اساتید انتظار می رود بیش از پیش نسبت به کیفیت علمی رساله ها و تزهای دانشجویان حساسیت داشته باشند.

رییس واحد علوم و تحقیقات بر اهمیت فعالیت های کارگاهی و آزمایشگاهی تأکید کرد و ادامه داد: در این راستا، در آینده نزدیک، بلوک یک آموزشی و چند آزمایشگاه جدید در این واحد به بهره برداری می رسد.

وی با اشاره به ظرفیت بالای علمی و آموزشی این واحد برای جذب دانشجو در مقطع مختلف گفت: گسترش فعالیت های اقتصادی، متنوع سازی درآمدها و توسعه شرکت های دانش بنیان در کنار تعریف تزهای درآمدزا با استفاده از ظرفیت اساتید و دانشجویان، از برنامه های در دست اقدام واحد علوم و تحقیقات است.

دکتر کرم الله دانشفرد، معاون فرهنگی و اجتماعی واحد علوم و تحقیقات نیز در این مراسم در سخنانی اظهار داشت: هدف از برگزاری این جلسه با حضور اعضا هیأت رئیسه ، مدیران گروه و روسای دانشکده ها، تعریف و تبیین استراتژی ها و اولویت های آموزشی، پژوهشی و فرهنگی سال تحصیلی جدید از سوی مدیریت واحد علوم و تحقیقات است.

وی به اشتغال به تحصیل بیش از۴۰هزار نفر دانشجو در مقاطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در این واحد اشاره کرد و افزود: با توجه به تأکید مدیریت دانشگاه بر ارتقاء سطح کمی و کیفی، ارائه انتظارات و سیاست گذاری های مشخص برای حرکت های آموزشی و پژوهشی منسجم و برنامه ریزی شده ضرورت می نماید.

دکتر دانشفرد از مغفول ماندن بعد پرورشی دانشگاه ها انتقاد کرد و گفت:دانشگاه ها درکنار وظایف آموزشی و پژوهشی خود باید به ماموریت تربیت و پرورشی دانشجویان نیز اهتمام ویژه ای داشته باشند.

وی با بیان این مطلب که آموزش زندگی هدفمند از وظایف اساتید در سر کلاس درس به دانشجویان است، تصریح کرد: نوع بیان و برخورد اساتید با دانشجویان می تواند بر افزایش علاقه و انگیزه آن ها برای تحصیل ، کار ، زندگی بهتر و از بین بردن افسردگی عمومی موثر باشد.

معاون فرهنگی و اجتماعی واحد علوم و تحقیقات افزود: اساتید از واژه های منفی در سر کلاس استفاده نکنند تا شاهد مرگ علاقه و انگیزه در دانشگاه نباشیم.

وی با بیان اینکه جوانان امروز کشور از جنس جوانان انقلابی سه دهه گذشته هستند، ادامه داد: باید امیدوار زندگی کردن و رفتار دانشگاهی داشتن را مدنظر داشته باشیم.

انتهای پیام

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم