نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

راه‌اندازی بلوک آموزشی و آزمایشگاه جدید/افزایش ۵۰ درصدی حقوق اساتید

رییس واحد علوم و تحقیقات از راه اندازی بلوک یک آموزشی و چند آزمایشگاه جدید و افزایش ۵۰ درصدی حق التدریس اساتید واحد علوم و تحقیقات خبرداد.

به گزارش سرویس دانشگاهی ایسنا، دکتر علی عباسپور رییس واحد علوم و تحقیقات، در جمع روسای دانشکده ها ، اساتید و مدیران گروه که در جوار مقبره دو شهید گمنام این واحد دانشگاهی برگزار شد، ضمن تبریک آغاز سال تحصیلی جدید گفت: آغاز سال تحصیلی جدید با یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی تأکیدی بر روشن تر شدن مسیر زندگی و اهداف متعالی کشور است.

رییس واحد علوم و تحقیقات با تاکید بر توجه به بحث پژوهش در چارچوب افق کوتاه مدت کشور گفت: اختصاص چهاردرصد از تولید ناخالص ملی به فعالیت های تحقیقاتی و فراهم کردن امکانات لازم به منظور توسعه اقدامات پژوهشی ایران را در زمره کشورهای مقتدر قرار می‌دهد.

وی با بیان اینکه دانشگاه ها باید با انسجام و هم افزایی در تحقق سیاست‌های کلی کشور سهیم باشند، افزود: واحد علوم و تحقیقات درصدد تکمیل فعالیت های علمی و پژوهشی و بهبود سطح امکانات آموزشی برای برداشتن گامی دیگر در مسیر پیشرفت کشور و برآورده ساختن انتظارات از این واحد در سطح منطقه است.

دکتر عباسپور به پویایی این واحد دانشگاهی در تابستان سال جاری با انجام فعالیت های اجرایی، فضاسازی، رفع کمبودها و تجهیز امکانات اشاره کرد و اظهار داشت و خاطرنشان کرد: تکمیل و بهره برداری مطلوب از ساختمان های ابن سینا، مرکز اسناد و کتابخانه مرکزی، مرکز اسلامی پیامبر اعظم(ص) و مسجد امام علی(ع) از جمله اقدامات این واحد دانشگاهی در راستای ارتقای خدمات دهی به دانشجویان، اساتید و پژوهشگران کشور است.

رییس واحد علوم و تحقیقات از پیگیری مسائل مربوط به وضعیت معیشتی کارمندان به ویژه مسکن خبر داد و افزود: مدیریت واحد در نظر دارد در چارچوب اختیارات خود، حداکثر امتیازات را برای رفع دغدغه های معیشتی کارکنان و اساتید همچون پرداخت دستمزد، لحاظ کند.

وی از افزایش حق التدریس ها تا۵۰درصد با نظارت بر کیفیت برگزاری کلاس ها خبر داد و بیان کرد: بهره گیری از اساتید خارجی برای تدریس و راهنمایی تزها در دستور کار واحد علوم و تحقیقات قرار دارد.

دکتر عباسپور بهره برداری از امکانات به بهترین نحو را علی رغم محدودیت های موجود، موجب افتخار کشور دانست و اظهار داشت: از اساتید انتظار می رود بیش از پیش نسبت به کیفیت علمی رساله ها و تزهای دانشجویان حساسیت داشته باشند.

رییس واحد علوم و تحقیقات بر اهمیت فعالیت های کارگاهی و آزمایشگاهی تأکید کرد و ادامه داد: در این راستا، در آینده نزدیک، بلوک یک آموزشی و چند آزمایشگاه جدید در این واحد به بهره برداری می رسد.

وی با اشاره به ظرفیت بالای علمی و آموزشی این واحد برای جذب دانشجو در مقطع مختلف گفت: گسترش فعالیت های اقتصادی، متنوع سازی درآمدها و توسعه شرکت های دانش بنیان در کنار تعریف تزهای درآمدزا با استفاده از ظرفیت اساتید و دانشجویان، از برنامه های در دست اقدام واحد علوم و تحقیقات است.

دکتر کرم الله دانشفرد، معاون فرهنگی و اجتماعی واحد علوم و تحقیقات نیز در این مراسم در سخنانی اظهار داشت: هدف از برگزاری این جلسه با حضور اعضا هیأت رئیسه ، مدیران گروه و روسای دانشکده ها، تعریف و تبیین استراتژی ها و اولویت های آموزشی، پژوهشی و فرهنگی سال تحصیلی جدید از سوی مدیریت واحد علوم و تحقیقات است.

وی به اشتغال به تحصیل بیش از۴۰هزار نفر دانشجو در مقاطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در این واحد اشاره کرد و افزود: با توجه به تأکید مدیریت دانشگاه بر ارتقاء سطح کمی و کیفی، ارائه انتظارات و سیاست گذاری های مشخص برای حرکت های آموزشی و پژوهشی منسجم و برنامه ریزی شده ضرورت می نماید.

دکتر دانشفرد از مغفول ماندن بعد پرورشی دانشگاه ها انتقاد کرد و گفت:دانشگاه ها درکنار وظایف آموزشی و پژوهشی خود باید به ماموریت تربیت و پرورشی دانشجویان نیز اهتمام ویژه ای داشته باشند.

وی با بیان این مطلب که آموزش زندگی هدفمند از وظایف اساتید در سر کلاس درس به دانشجویان است، تصریح کرد: نوع بیان و برخورد اساتید با دانشجویان می تواند بر افزایش علاقه و انگیزه آن ها برای تحصیل ، کار ، زندگی بهتر و از بین بردن افسردگی عمومی موثر باشد.

معاون فرهنگی و اجتماعی واحد علوم و تحقیقات افزود: اساتید از واژه های منفی در سر کلاس استفاده نکنند تا شاهد مرگ علاقه و انگیزه در دانشگاه نباشیم.

وی با بیان اینکه جوانان امروز کشور از جنس جوانان انقلابی سه دهه گذشته هستند، ادامه داد: باید امیدوار زندگی کردن و رفتار دانشگاهی داشتن را مدنظر داشته باشیم.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

مرکز مشاوره دانشجویی دانشگاه تهران، ممتاز شد
اعزام دانشگاهیان به عتبات عالیات تا ۲۰ فروردین
معافیت مالیاتی خیرین آموزش عالی
اعزام نوروزی کاروان‌های دانشگاهی به عتبات عالیات
تدریس رشته «مطالعه آکادمیک نینجاها» در یک دانشگاه ژاپنی
هیئت ممیزه دانشگاه شیراز اعلام کرد: اختلاف اراضی دانشگاه حل نشود استعفا می‌دهیم
راه‌اندازی دو رشته جدید در دانشگاه علوم پزشکی تهران
فردفرهنگی باید به دانش و آگاهی مجهز باشد/ نیروسازی برای انقلاب وظیفه معاونت فرهنگی است

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم