نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

راه‌اندازی آزمایشگاه مرکزی و کالیبراسیون تجهیزات پزشکی در دانشگاه آزاد مشهد

آزمایشگاه مرکزی و آزمایشگاه کالیبراسیون تجهیزات پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی مشهد راه‌اندازی شد.

به گزارش سرویس «دانشگاهی» ایسنا – منطقه خراسان، عبدالله‌نژاد، رییس اداره تجهیزات واحد مشهد، در رابطه با چگونگی خرید این تجهیزات گفت: تهیه و خرید این تجهیزات مدرن و به روز، با برنامه‌ریزی‌های دقیق و تحقیق گسترده و علمی مطابق با آیین نامه‌های دانشگاه انجام گرفته است.

وی از نصب و راه‌اندازی مجموعه تجهیزات Motion Analyzer & Capture در آزمایشگاه مرکزی دانشگاه در آینده نزدیک خبر داد و تصریح کرد: به زودی تجهیزات فوق در دسترس اساتید و دانشجویان تحصیلات تکمیلی گروه‌های آموزشی تربیت بدنی، مهندسی پزشکی بیومکانیک، پزشکی و علاقه مندان به انیمیشن‌سازی سه‌بعدی قرار خواهد گرفت.

همچنین دکتر محمدعلی خلیل‌زاده، معاون پژوهش و فناوری واحد مشهد، در حاشیه مراسم بهره‌برداری از تجهیزات آزمایشگاه مرکزی و کالیبراسیون تجهیزات پزشکی این واحد گفت: در راستای سیاست‌های دانشگاه و با هدف متمرکزسازی تجهیزات و جلوگیری از خریدهای تکراری و غیرضروری و همچنین حرکت به سمت ارتقای سطح علمی و تحقیقاتی دانشگاه با ایجاد درآمدزایی به وسیله شرکت‌های دانش‌بنیان و فن‌آور، از ابتدای سال ۱۳۹۲ تصمیم بر ایجاد آزمایشگاه مرکزی گرفته شد.

وی ادامه داد: خوشبختانه در اردیبهشت ماه سال جاری اولین تجهیزات خریداری شده با نام Force Plate (تخته نیرو) در ساختمان پژوهش دانشگاه مستقر در شهرک صنعتی توس (شهرک فناوری صنایع غذایی و بیوتکنولوژی شمال شرق کشور) که محل موقت آزمایشگاه مرکزی است، نصب و راه‌اندازی شد.

خلیل‌زاده با بیان اینکه تجهیزات آزمایشگاه کالیبراسیون درهمین محل با برگزاری کارگاه آموزشی نصب و راه‌اندازی شده است، افزود: هم‌اکنون در حال اخذ مجوزهای فعالیت در حیطه کالیبراسیون نمودن تجهیزات پزشکی از وزارت بهداشت هستیم تا بتوانیم فعالیت خود را در قالب یک شرکت دانشگاهی شروع کنیم.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

لزوم بازنگری جدی در آموزش داروسازی عمومی
امیدواریم اتفاقات اخیر دانشگاه فردوسی موجب تحکیم استقلال دانشگاه شود
مصرانه پیگیر راه اندازی مرکز بین المللی دانشگاه پیام نور هستیم
برگزاری اولین آزمون استخدامی مشترک فراگیر دستگاه‌های اجرایی
آغاز ثبت نام اعتکاف مسجد دانشگاه تهران
ابلاغ آیین‌نامه جدید استعدادهای درخشان به دانشگاه‌ها+ جزییات تغییرات
دانشگاه های علوم پزشکی آموزش را فدای پژوهش های غیر کاربردی کرده اند
اعلام اولویت‌های کاری دانشگاه پیام نور در سال ۹۴

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم