نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

راهکارهای افزایش سهم درآمد اختصاصی در بودجه دانشگاه‌ها

رییس دانشگاه شهیدبهشتی با تاکید بر لزوم اهمیت فعالیت‌های پژوهشی به عنوان موتور متحرک اقتصاد کشور گفت: شرکت‌های دانش‌بنیان این دانشگاه نزدیک به ۵ برابر رشد داشته است.

دکتر امیرحسین تهرانچی رییس دانشگاه شهیدبهشتی در گفت‌وگو با خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، درخصوص راهکارهای افزایش سهم درآمد اختصاصی در بودجه دانشگاه‌ها گفت: در حال حاضر در سه حوزه آموزشی، پژوهشی و خدمات تخصصی برنامه‌ریزی کرده‌ایم تا سازوکارهای جدیدی با هدف افزایش درآمد اختصصای دانشگاه را به طور هماهنگ اعمال کنیم.

وی با تاکید بر اینکه سه حوزه آموزشی، پژوهشی و اداری و مالی باید اقدامات و تصمیمات مکمل و هماهنگ در این خصوص را اجرا کنند، افزود: تصمیم‌گیری‌ها برای افزایش سهم درآمد اختصاصی در بودجه دانشگاه باید جامع باشد و از روش‌های جزیی دیگر دوری کنیم.

رییس دانشگاه شهیدبهشتی تصریح کرد: تاکید بر آموزش تخصصی در کنار آموزش منجر به صدور مدرک، آموزش غیررایگان و توسعه ظرفیت پذیرش پردیس‌های خودگردان از جمله اقداماتی است که مجدانه در حال پیگیری و اجرای آن هستیم.

تهرانچی با اشاره به اینکه مراکز رشد دانشگاه شهیدبهشتی نزدیک به پنج برابر رشد داشته، بیان کرد: حدود ۱۰۰ شرکت دانش‌بنیان در مراکز رشد این دانشگاه در حوزه‌های مختلف مثل بیوتکنولوژی فعالیت می‌کنند.

وی در پایان با انتقاد از فاصله بسیار زیاد سهم حوزه پژوهشی اعمال شده در بودجه طی سال‌های گذشته با اهداف پیش‌بینی شده در اسناد کلان کشوری گفت: دانشگاه سازمان آموزشی نیست، فعالیت‌های پژوهشی موتور محرکه اقتصاد کشور هستند ضمن اینکه ما باید ببینیم آیا می‌خواهیم علم باعث پیشرفت صنعت کشور شده و به اقتصاد کشور کمک کند یا نه؟

انتهای پیام

مطالب مرتبط

آموزش روش‌های پیشگیری از ایدز به دانشجویان
پیام تسلیت جامعه دانشگاهی به مناسبت درگذشت مادر روحانی
صدور مجوز نشریه «تدبیر» معاونت دانشجویی وزارت بهداشت
چابک‌سازی و کاهش بروکراسی دانشگاه آزاد در سال جدید
بازدید معاون وزیرعلوم از طرح ها و پروژه های عمرانی دانشگاه زابل
ایتالیا و ایران همکاری‌های آموزشی و پژوهشی را افزایش می‌دهند
ایجاد رشته دکترای مهندسی عمران در دانشگاه یزد
اعزام کاروان دانشگاهیان به عتبات عالیات تا ۲۰ فروردین

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم