نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

راه­‌اندازی دانشکده بهداشت و درمان در نهبندان

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: بعد از انجام کارهای مطالعاتی دانشکده بهداشت و درمان و مشخص شدن رشته­‌هایی که می­‌تواند در این دانشکده ارائه شود، این دانشکده راه­‌اندازی خواهد شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه خراسان جنوبی در نهبندان، سیدحسن هاشمی، در جلسه کمیسیون بهداشت و درمان این شهرستان، گفت: خدمات زیادی در طرح نظام سلامت اجرا شده است که مردم از این طرح رضایت دارند.

وی ادامه داد: وظیفه انقلاب اسلامی ارائه خدمات به مناطق محرومی چون نهبندان است.

وزیر بهداشت با اشاره به مشکل نبود گاز در نهبندان، تصریح کرد: گازرسانی یک زیرساخت خیلی مهم و ضروری در نهبندان است که طی نامه کتبی به رییس جمهور این مشکل مطرح خواهد شد.

هاشمی با اشاره به از بیمارستان و مشکلات آن از مسئولین این شهرستان خواست نیازهای این بیمارستان را جمع­بندی و بعد از تایید رییس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند، به او ارائه دهند، تا نسبت به تامین این نیازها اقدام شود.

وی با بیان اینکه این بیمارستان نیاز به گسترش دارد، افزود: اگر ردیف بودجه­‌ای مشخص شود ارتقاء بیمارستان قطعی خواهد بود و این امر سبب ماندگاری پزشکان و توسعه بهداشت و درمان این شهرستان خواهد شد.

وزیر بهداشت با اشاره به کمبود نیروی انسانی در بیمارستان این شهرستان، اظهار کرد: کمبود نیروی انسانی در تمام کشور وجود دارد و دولت در حال انجام طرحی است که بتواند نیروی انسانی را تامین کند و تاکنون نیروی انسانی در حد مجوز شرکتی جذب شده است.

هاشمی با تاکید بر همت مسئولین برای جلب رضایت پزشکان و نیروی متخصص، خاطرنشان کرد: برای پایگاه امداد، خانه­‌های بهداشت و شبکه­‌های بهداشتی که تاکنون درخواست شده مجوز اخذ شده که تا سال آینده با تامین نیروی انسانی به بهره­برداری می­رسد.

وی در خصوص راه‌­اندازی دانشکده بهداشت و درمان در این شهرستان، یادآور شد: بعد از انجام کارهای مطالعاتی آن و مشخص شدن رشته­های مورد نیاز، این دانشکده راه‌­اندازی خواهد شد.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

اختلاف اراضی دانشگاه حل نشود استعفا می‌دهیم
اساتید وقت کافی برای آموزش دانشجویان پزشکی صرف نمی‌کنند
تغییر نام دانشکده خبر دانشگاه آزاد / راه اندازی «نیوز روم»
دانشجویان خارجی به اردوهای نوروزی می‌روند
برنامه‌های دانشگاهها برای بزرگداشت روزشهدا
عدم افزایش شهریه دانشگاه علمی کاربردی در سال ۹۴/ حذف ۱۰درصد رشته‌ها
سیستم درمان، فشار زیادی به آموزش در دانشگاه های پزشکی وارد می‌کند
افزایش خطاهای پزشکی با کشیک‌های سنگین در بیمارستان های آموزشی

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم