نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

رابطه کمیته انضباطی و نشریات دانشجویی

مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه تدوین حقوق دانشجویی از دو ماه قبل به معاون فرهنگی وزیر علوم ابلاغ شده است، گفت: حداقل شرایط برای اعطای مجوز به نشریات دانشجویی این است که دانشجویان باید دوره آموزشی را در دانشگاه‌ها طی کنند.

حسین میرزایی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه اصفهان، پیرامون آگاهی دانشجویان فعال در نشریات دانشجویی از حقوق و قوانین نشریات دانشگاهی، اظهار کرد: حقوق مصرحی که دانشجو در قوانین بالادستی حوزه‌های گوناگون دانشجویی، آموزشی، پژوهشی و فرهنگی دارد، تدوین شده و به زودی در دانشگاه‌ها چاپ و در قالب یک مجموعه در اختیار دانشجویان قرار داده می‌شود. این موضوع نزدیک به دو ماه پیش به معاون فرهنگی وزیر علوم ابلاغ شد.

وی با بیان اینکه تدوین حقوق دانشجویی از دو ماه قبل به معاون فرهنگی وزیر علوم ابلاغ شده است، افزود: حداقل شرایط برای اعطای مجوز به نشریات دانشجویی این است که دانشجویان باید دوره آموزشی را در دانشگاه‌ها طی کنند.

مدیرکل امور فرهنگی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ادامه داد: در همایش‌هایی که برگزار می‌شود از همایش مدیران مسئول گرفته تا جشنواره‌های منطقه‌ای، دغدغه ارتقاء و پیشرفت سطح افراد فعال در نشریات دانشجویی وجود دارد.

میرزایی اضافه کرد: بسیاری از افرادی که در نشریات حرفه‌ای کشور فعالیت می‌کنند، کسانی هستند که در دوره دانشجویی در نشریات دانشجویی فعال بوده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: آموزش خبرنگاری و روزنامه‌نگاری و آموزش‌های مربوط به حوزه فرهنگی در اغلب همایش‌ها و جشنواره‌ها برگزار می‌شود. در این آموزش‌ها از طرفی بحث توانمندسازی دانشجویان مطرح است و از طرف دیگر این آموزش‌ها می‌توانند فرصت‌هایی برای دانشجویان پس از دوره دانشجویی ایجاد کنند.

مدیرکل امور فرهنگی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در پاسخ به این پرسش که آیا بیشتر افرادی که به کمیته انضباطی دانشگاه‌ها احضار می‌شوند، افراد فعال در نشریات دانشجویی هستند یا خیر؟ اظهار کرد: این‌گونه نیست که اغلب بحث‌های کمیته انضباطی از فعالان در نشریات دانشجویی ناشی شود. تعداد این افراد در هر دانشگاه به فراخور زمان‌های مختلف و فعالیت‌های گوناگون، متفاوت است.

میرزایی افزود: از آمار خاصی در این خصوص که چه میزان و چند درصد افراد احضار شده به کمیته انضباطی دانشگاه‌ها در ارتباط با نشریات دانشجویی بوده است، اطلاعی ندارم.

انتهای پیام

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم