نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

رئیس دانشگاه پیام نور جیرفت: با روند کاهشی دانشجو روبرو شده‌ایم

رئیس دانشگاه پیام نور جیرفت با اشاره به اینکه دانشگاه پیام نور جیرفت ۲۴۶۰ دانشجو دارد، گفت: طی یک سال اخیر با روند کاهشی دانشجو روبرو شده‌ایم، البته هر ساله حدود ۵۰۰ نفر دانشجو نیز در این دانشگاه مهمان می‎شوند.

به گزارش سرویس «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه کویر، “میثم عارفی” در نشست خبری اظهارکرد: در منطقه جنوب کرمان در مجموع شش واحد دانشگاه‎ پیام نور با تعداد حدود ۹۰۰۰ نفر دانشجو وجود دارد.

وی تصریح کرد: در دانشگاه پیام نور جیرفت رشته کارشناسی ارشد ادبیات فارسی راه‎اندازی شده که ۱۲۶ نفر دانشجو در آن تحصیل می‎کنند و اکثر آن‎ها غیربومی هستند.

رئیس دانشگاه پیام نور شهرستان جیرفت با اشاره به اینکه هم‎اکنون ۲۰ رشته کارشناسی و یک رشته کارشناسی ارشد در این دانشگاه راه‎اندازی شده است، گفت: همچنین دانشگاه هفت عضو هیئت علمی دارد که دو نفر دکترا و پنج نفر کارشناس ارشد هستند.

عارفی خاطرنشان کرد: قرار بود که رشته کارشناسی ارشد فقه و مبانی حقوق اسلامی در دانشگاه راه‎اندازی شود و بر همین اساس با سه استاد قرارداد امضا کردیم، اما این امر تاکنون محقق نشده به همین دلیل تلاش می‎کنیم تا در سال آینده این رشته فعال شود.

وی بیان کرد: در ابتدای کار، این دانشگاه در ساختمانی به مساحت ۷۰۰۰ متر مربع فعالیت خود را آغاز کرد، اما با توجه به رو به رشد بودن آن و افزایش تعداد دانشجویان در پی ایجاد زیرساخت‎ها بودیم.

عارفی تصریح کرد: بر همین اساس احداث یک ساختمان در سه طبقه با متراژ ۲۲۰۰ متر مربع آغاز شد که هم‎اکنون بیش از ۵۰ درصد آن احداث شده و فاز دوم نیز به مناقصه گذاشته شده و در حال ساخت است.

وی اظهار کرد: همچنین به دلیل تدریس رشته تربیت‎بدنی نیازمند یک سالن چندمنظوره برای فعالیت‎های ورزشی بودیم که مجوز ساخت آن اخذ و مرحله اول آن تا ایجاد سقف انجام شد.

وی افزود: در ضلع جنوب غربی ساختمان شماره یک دانشگاه نیز مهمان‎سرایی در سه طبقه در حال احداث است که اکنون ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و تا یک ماه آینده به اتمام می‎رسد.

رئیس دانشگاه پیام نور شهرستان جیرفت گفت: در بحث محوطه‎سازی نیز با مرکز استان توافقنامه‎ای به امضا رسیده و پیمانکار آن مشخص شده است و به زودی عملیات اجرایی آن آغاز می‎شود.

رئیس دانشگاه پیام نور شهرستان جیرفت با بیان اینکه در حال پیگیری راه‎اندازی ستاد شاهد برای برنامه‎ریزی و کمک به دانشجویان شاهد و ایثارگر هستیم، گفت: همچنین توسط دانشگاه کلاس‎های تقویتی برای دانشجویان شاهد و ایثارگر و افراد زیر پوشش بهزیستی و کمیته امداد برگزار می‎شود.

وی با اشاره به اینکه ۱۸۰۰ جلد کتاب عمومی و علمی در کتابخانه دانشگاه وجود دارد، بیان کرد: کانون بسیج استادان دانشگاه پیام نور با عضویت فعال ۱۰۰ نفر کمک بسیار زیادی به دانشگاه کرده است.

رئیس دانشگاه پیام نور شهرستان جیرفت اظهار کرد: همچنین شش کانون فرهنگی قرآن و عترت، مهدویت، حجاب و عفاف، امداد و نجات، موسیقی و تئاتر در این دانشگاه راه‎اندازی شده و هم‎اکنون در حال فعالیت است.

عارفی با بیان اینکه در سال جاری بیش از ۲۰ نفر از دانشجویان این دانشگاه در مقطع کارشناسی ارشد روزانه پذیرفته شده‎اند، خاطرنشان کرد: قبولی دانشجویان دانشگاه پیام نور در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا نشاندهنده کیفیت آموزشی این دانشگاه است.

وی با اشاره به اینکه بخش پژوهشی و کارآفرینی دانشگاه نیز فعال و مقاله‎های خوبی در همایش‎های مختلف ارائه شده است، اظهار داشت: وضعیت آزمایشگاه دانشگاه پیام نور جیرفت نیز به اذعان مسئولان نسبت به سایر واحدهای استان مطلوب و مورد قبول بوده، البته برای تجهیز بیشتر آن قول مساعد داده شده است.

عارفی با بیان اینکه دانشگاه پیام نور بیشترین حقوق را نسبت به سایر دانشگاه‎ها به استادهای خود پرداخت می‎کند، تصریح کرد: استادانی در دانشگاه ماندگار هستند که از نظر علمی در سطح بالاتری قرار داشته و دانشجویان از رفتار و کردار آنان نیز رضایتمندی داشته باشند.

عارفی شعار دانشگاه پیام نور را «آموزش برای همه، همه وقت و همه جا» ذکر و عنوان کرد: شاید نوع گسترش این دانشگاه سئوال‎برانگیز باشد، اما از نظر کیفیت و محتوایی در سطح بسیار خوبی قرار دارد و شائبه قارچ‎گونه بودن آن را نفی می‎کند.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

اختلاف اراضی دانشگاه حل نشود استعفا می‌دهیم
اساتید وقت کافی برای آموزش دانشجویان پزشکی صرف نمی‌کنند
تغییر نام دانشکده خبر دانشگاه آزاد / راه اندازی «نیوز روم»
دانشجویان خارجی به اردوهای نوروزی می‌روند
عدم افزایش شهریه دانشگاه علمی کاربردی در سال ۹۴/ حذف ۱۰درصد رشته‌ها
سیستم درمان، فشار زیادی به آموزش در دانشگاه های پزشکی وارد می‌کند
افزایش خطاهای پزشکی با کشیک‌های سنگین در بیمارستان های آموزشی
لزوم پرداختن اعضای هیات علمی دانشگاهها به آموزش الکترونیک

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم