نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

رئیس دانشگاه پیام نور اراک: کرسی‌های آزاداندیشی باید بین‌المللی شوند

‌رئیس دانشگاه پیام نور اراک گفت: کرسی‌های آزاداندیشی باید بین‌المللی شوند و مباحث اندیشه‌ای اسلام در قالب این کرسی‌ها در سطح دنیا انتقال داده شوند.

دکتر یوسفی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) – منطقه مرکزی، با بیان اینکه انقلاب اسلامی در صدد ایجاد تمدن اسلامی است افزود: این تمدن ارکانی دارد و یکی از ارکان ایدوئولوژیک یا اندیشه‌ای این تمدن دانشگاه است و در واقع دانشگاه رکن ایجاد تمدن اسلامی در حوزه فکری است.

وی اضافه کرد: دانشگاه می‌تواند در حوزه اندیشه با ارائه مقاله در رسانه‌ها و فضای مجازی و فضاهایی از این دست، اسلام، ماهیت اصلی آن و شیعه را آنچنان که هست نشان دهد.

یوسفی با بیان اینکه دانشگاه در این بخش بسیار فعال عمل کرده است یکی از مصادیق فعالیت دانشگاه در این حوزه را دفاتر نهاد رهبری عنوان کرد و گفت: اساتید و مدرسین دانشگاه به مبانی اصلی انقلاب معتقدند و در حوزه پرورش فکری دانشجویان، فعال عمل می‌کنند.

وی بر لزوم گسترش دیدگاه اندیشه‌ای اسلام از طریق دانشگاه به سطوح بین‌المللی تأکید کرد و گفت: کرسی‌های آزاداندیشی باید بین‌المللی شوند و مباحث اندیشه‌ای در قالب این کرسی‌ها انتقال داده شوند.

یوسفی افزود: دانشگاه می‌تواند در این راستا اندیشمندان سایر ادیان و اهل تسنن را گرد هم آورده و در راستای تبیین دین و اندیشه اسلامی اقدام کند تا اسلام تنها از زبان غرب برای مردم دنیا تعریف نشده و این دین مترقی از زبان دانشگاهیان مسلمان شیعه در قالب کرسی‌های آزاداندیشی برای مردم دنیا تبیین شود.

وی خاطرنشان کرد: دانشگاه‌ها می‌توانند با همکاری حوزه در این مسیر به خوبی حرکت کرده و اهداف را محقق کنند.

یوسفی با اشاره به سخنان امام راحل با این مضمون که دانشگاه باید در خدمت مردم باشد افزود: این خواسته امام راحل عملیاتی شده و امروز دانشگاه ها در مسیر رفع نیازهای جامعه تلاش می کنند.

رئیس دانشگاه پیام نور اراک به خدمات دانشگاه‌ها در حوزه تکنولوژی، علوم هسته‌ای، کشاورزی و … پرداخت و با تاکید بر پیشرفت های حاصل شده در این راستا افزود: دانشگاهیان در دوران دفاع مقدس با حضور فیزیکی در صحنه های نبرد به خوبی از عهده ادای وظیفه برآمدند و امروز نیز علیرغم تمام محدودیت‌ها در حوزه‌های علمی نقش آفرینی می‌کنند و ارتقای جایگاه علمی ایران در سطح دنیا تأییدی بر این مدعاست.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

لزوم پرداختن اعضای هیات علمی دانشگاهها به آموزش الکترونیک
احداث ۱۰ خوابگاه دانشجویی در دانشگاه‎های علوم پزشکی کشور
دانشگاه امروز محور و موتور محرک توسعه اجتماعی و سیاسی کشور است
لغو اعزام کاروان‌های دانشگاهیان عمره گزار تا دهم فروردین
نقش نفت در برنامه‌های توسعه‌ای کشور بررسی می‌شود
تسلیت رئیس دانشگاه شریف به روحانی
ایجاد مقاطع ارشد و دکتری رشته های معماری داخلی در دانشگاه آزاد همدان
همکاری‌های دانشگاه‌های علوم پزشکی ایران و استرالیا گسترش می یابد

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم