نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

رئیس دانشگاه پیام نور آمل: برخورد پلیسی با کم حجاب‌ها مورد پذیرش نیست

رئیس دانشگاه پیام نور واحد آمل یکی از مشکلات جامعه ما را عدم خودباوری فرهنگی دانست و تصریح کرد: این کوچک شمردن فرهنگ عظیم اسلامی و ایرانی ما را در مقابل هجمه‌های فرهنگی غرب آسیب‌پذیر کرده است.

علی ابوالحسنی در گفت‌وگو با خبرنگار صنفی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه مازندران، با اشاره به برنامه‌های فرهنگی این دانشگاه گفت: اعزام کاروان راهیان نور به مناطق جنگی، برگزاری مسابقات قرآنی استان و برگزاری مراسم‌های مختلف با موضوع عفاف و حجاب، ولادت و شهادت ائمه معصوم و بزرگان دین در این دانشگاه از اهم این برنامه‌هاست.

وی با اشاره به شاخصه‌های یک دانشجوی ایده آل، افزود: امروزه متأسفانه تا حدودی دانشجویان ما تحت تأثیر فرهنگ‌های سیاست‌گذاری‌شده و هدفمند سریال‌های ماهواره‌ای قرار گرفتند که ریشه این تاثیرپذیری و خودباختگی به دوره قبل از جوانی و ورود به دانشگاه مرتبط است.

ابوالحسنی یکی از مشکلات جامعه ما را عدم خودباوری فرهنگی دانست و تصریح کرد: این کوچک شمردن فرهنگ عظیم اسلامی و ایرانی ما را در مقابل هجمه‌های فرهنگی غرب آسیب‌پذیر کرده است.

وی ادامه داد: امروزه باید دانشجویان ما بیشتر با عمق فرهنگ خودی آشنا شوند تا به برتری داشته‌های فرهنگی خود ایمان پیدا کنند و در مقوله‌های فرهنگی به خودباوری برسند.

رئیس دانشگاه پیام نور واحد آمل با اشاره به هجمه‌های فرهنگی دشمنان در تخلیه باورها دینی جوانان، اظهار کرد: استاد دانشگاه بی‌شک نقش تأثیرگذار و غیرقابل انکاری در هدایت و هویت‌بخشی جوانان دارد اما پرورش خودباوری باید از پایه در آموزش و پرورش آغاز تا با تقویت آن خروجی دانشگاه‌های ما، محصلین روشنفکر، خودباور و معتقد به ارزش‌های اسلامی باشند.

وی افزود: استاد می‌تواند با دانش و بینشش این خودباوری در همه زمینه‌ها را در دانشجو تقویت و او را از اغراض و نقشه‌های شوم دشمنان مطلع کند.

این استاد دانشگاه با اشاره به بحث رعایت عفاف و حجاب در دانشگاه، عنوان کرد: عفت مقوله‌ای است که دانشجویان پسر و دختر را شامل می‌شود و عفت تنها در پوشش نیست بلکه عفاف در گفتار، کردار، اندیشه و… را نیز دربر می‌گیرد.

وی در نحوه برخورد با دانشجویان کم‌حجاب و بدحجاب، افزود: تصمیم‌گیری در این باره در شورا با همفکری اساتید انجام می‌شود.

ابوالحسنی بیان کرد: برخورد پلیسی با کم حجاب‌ها مورد پذیرش ما نیست و ما بیشتر سعی می‌کنیم با زبان نرم دانشجویانی که بدحجاب هستند یا کم حجابند با توصیه و مشاوره متقاعد کنیم.

وی اقامه نماز جماعت را در دانشگاه مهم دانست و افزود: در کلاس‌های ما اذان پخش می‌شود و ما این رو مدنظر قرار دادیم و به اساتید اعلام کردیم که بین ساعت نماز، کلاس تشکیل ندهند.

گفتنی است؛ دانشگاه پیام نور آمل از سال ۱۳۷۶ تأسیس شد و تاکنون حدود ۳۸ رشته در مقطع کارشناسی ارشد دانشجو می پذیرد اکنون حدود ۱۳ عضو هیئت علمی، ۳۵۰۰ دانشجو و ۵۳ پرسنل کارمند دارد.

انتهای پیام

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم