نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

رئیس دانشگاه لرستان: ارتباط ایده‎آلی بین صنعت و دانشگاه وجود ندارد

رئیس دانشگاه لرستان گفت: ارتباط ایده‎آلی بین صنعت و دانشگاه وجود ندارد.

خسرو عزیزی در گفت‎وگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه لرستان، افزود: پیگیرتوسعه حساب شده و کمی دانشگاه هستیم اما تمام هم و غم ما روی توسعه کیفی و ارتقای تجهیزات آزمایشگاهی است.

وی از رشد گرند (پژوهشانه) اعضای هیات علمی این دانشگاه خبر داد و اضافه کرد: هر امتیاز پژوهشی را از ۱۵۰ هزار تومان به ۲۰۰ هزار تومان افزایش داده‎ایم و این خود باعث شده اعضای هیات علمی رغبت بیشتری برای انجام طرح تحقیقاتی داشته باشند.

دکتر عزیزی گفت: چنانچه بپذیریم دانشگاه محور توسعه است باید در راستای برخی مشکلات پایان‎نامه مقطع دکتری را به سمت حل مشکلات استان در بعدهای کشاورزی، اجتماعی، صنعتی و… سوق دهیم.

رئیس دانشگاه لرستان با انتقاد از اینکه ارتباط ایده‎آلی در حوزه صنعت با دانشگاه مشاهده نمی‎شود، تاکید کرد: باید تعامل بین صنعت و دانشگاه دوسویه باشد و در این باره نیاز است دستگاه‎های اجرایی برخی از برنامه‎های علمی، پژوهشی و تحقیقاتی خود را به دانشگاه محول کنند.

وی گفت: باید مراکز رشد و شرکت‎های تحقیقاتی مرتبط با صنعت را تقویت کنیم.

عزیزی با تأکید بر اینکه نرخ بیکاری در استان بالاست، بیان کرد: در مجاورت دانشگاه اصفهان شهرک تحقیقاتی که شامل شرکت‎های دانش بنیان است وجود دارد و فارغ‎التحصیلان دانشگاهی پس از انجام کارهای پژوهشی در این شرکت‎ها جذب بازارکار می‎شوند و این باعث شده مشکل بیکاری در این استان مرتفع شود که در لرستان نیز باید اینگونه فعالیت کنیم.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

آموزش روش‌های پیشگیری از ایدز به دانشجویان
پیام تسلیت جامعه دانشگاهی به مناسبت درگذشت مادر روحانی
صدور مجوز نشریه «تدبیر» معاونت دانشجویی وزارت بهداشت
چابک‌سازی و کاهش بروکراسی دانشگاه آزاد در سال جدید
بازدید معاون وزیرعلوم از طرح ها و پروژه های عمرانی دانشگاه زابل
ایتالیا و ایران همکاری‌های آموزشی و پژوهشی را افزایش می‌دهند
ایجاد رشته دکترای مهندسی عمران در دانشگاه یزد
بهره برداری از ساختمان جدید دانشکده پزشکی تا سه سال آینده

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم