نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

رئیس دانشگاه لرستان: ارتباط ایده‎آلی بین صنعت و دانشگاه وجود ندارد

رئیس دانشگاه لرستان گفت: ارتباط ایده‎آلی بین صنعت و دانشگاه وجود ندارد.

خسرو عزیزی در گفت‎وگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه لرستان، افزود: پیگیرتوسعه حساب شده و کمی دانشگاه هستیم اما تمام هم و غم ما روی توسعه کیفی و ارتقای تجهیزات آزمایشگاهی است.

وی از رشد گرند (پژوهشانه) اعضای هیات علمی این دانشگاه خبر داد و اضافه کرد: هر امتیاز پژوهشی را از ۱۵۰ هزار تومان به ۲۰۰ هزار تومان افزایش داده‎ایم و این خود باعث شده اعضای هیات علمی رغبت بیشتری برای انجام طرح تحقیقاتی داشته باشند.

دکتر عزیزی گفت: چنانچه بپذیریم دانشگاه محور توسعه است باید در راستای برخی مشکلات پایان‎نامه مقطع دکتری را به سمت حل مشکلات استان در بعدهای کشاورزی، اجتماعی، صنعتی و… سوق دهیم.

رئیس دانشگاه لرستان با انتقاد از اینکه ارتباط ایده‎آلی در حوزه صنعت با دانشگاه مشاهده نمی‎شود، تاکید کرد: باید تعامل بین صنعت و دانشگاه دوسویه باشد و در این باره نیاز است دستگاه‎های اجرایی برخی از برنامه‎های علمی، پژوهشی و تحقیقاتی خود را به دانشگاه محول کنند.

وی گفت: باید مراکز رشد و شرکت‎های تحقیقاتی مرتبط با صنعت را تقویت کنیم.

عزیزی با تأکید بر اینکه نرخ بیکاری در استان بالاست، بیان کرد: در مجاورت دانشگاه اصفهان شهرک تحقیقاتی که شامل شرکت‎های دانش بنیان است وجود دارد و فارغ‎التحصیلان دانشگاهی پس از انجام کارهای پژوهشی در این شرکت‎ها جذب بازارکار می‎شوند و این باعث شده مشکل بیکاری در این استان مرتفع شود که در لرستان نیز باید اینگونه فعالیت کنیم.

انتهای پیام

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم