نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

رئیس دانشگاه لرستان: ارتباط ایده‎آلی بین صنعت و دانشگاه وجود ندارد

رئیس دانشگاه لرستان گفت: ارتباط ایده‎آلی بین صنعت و دانشگاه وجود ندارد.

خسرو عزیزی در گفت‎وگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه لرستان، افزود: پیگیرتوسعه حساب شده و کمی دانشگاه هستیم اما تمام هم و غم ما روی توسعه کیفی و ارتقای تجهیزات آزمایشگاهی است.

وی از رشد گرند (پژوهشانه) اعضای هیات علمی این دانشگاه خبر داد و اضافه کرد: هر امتیاز پژوهشی را از ۱۵۰ هزار تومان به ۲۰۰ هزار تومان افزایش داده‎ایم و این خود باعث شده اعضای هیات علمی رغبت بیشتری برای انجام طرح تحقیقاتی داشته باشند.

دکتر عزیزی گفت: چنانچه بپذیریم دانشگاه محور توسعه است باید در راستای برخی مشکلات پایان‎نامه مقطع دکتری را به سمت حل مشکلات استان در بعدهای کشاورزی، اجتماعی، صنعتی و… سوق دهیم.

رئیس دانشگاه لرستان با انتقاد از اینکه ارتباط ایده‎آلی در حوزه صنعت با دانشگاه مشاهده نمی‎شود، تاکید کرد: باید تعامل بین صنعت و دانشگاه دوسویه باشد و در این باره نیاز است دستگاه‎های اجرایی برخی از برنامه‎های علمی، پژوهشی و تحقیقاتی خود را به دانشگاه محول کنند.

وی گفت: باید مراکز رشد و شرکت‎های تحقیقاتی مرتبط با صنعت را تقویت کنیم.

عزیزی با تأکید بر اینکه نرخ بیکاری در استان بالاست، بیان کرد: در مجاورت دانشگاه اصفهان شهرک تحقیقاتی که شامل شرکت‎های دانش بنیان است وجود دارد و فارغ‎التحصیلان دانشگاهی پس از انجام کارهای پژوهشی در این شرکت‎ها جذب بازارکار می‎شوند و این باعث شده مشکل بیکاری در این استان مرتفع شود که در لرستان نیز باید اینگونه فعالیت کنیم.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

اختلاف اراضی دانشگاه حل نشود استعفا می‌دهیم
اساتید وقت کافی برای آموزش دانشجویان پزشکی صرف نمی‌کنند
تغییر نام دانشکده خبر دانشگاه آزاد / راه اندازی «نیوز روم»
دانشجویان خارجی به اردوهای نوروزی می‌روند
عدم افزایش شهریه دانشگاه علمی کاربردی در سال ۹۴/ حذف ۱۰درصد رشته‌ها
سیستم درمان، فشار زیادی به آموزش در دانشگاه های پزشکی وارد می‌کند
افزایش خطاهای پزشکی با کشیک‌های سنگین در بیمارستان های آموزشی
تداوم مسمومیت دانشجویان دانشگاه شیراز

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم