نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

رئیس دانشگاه فرهنگیان همدان: نیازمند جنبش نرم افزاری و جهاد فرهنگی هستیم

زمانی ما با جنگ رو در رو درگیر بودیم و توانستیم از آن سربلند خارج شویم اما اکنون جبهه دشمن تغییر کرده و ما نیاز به جنبش نرم افزاری و جهاد در عرصه فرهنگی داریم به طوریکه نمونه این جهاد فرهنگی برگزاری اردوهای جهادی است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه همدان، “علی صوفی” رئیس دانشگاه فرهنگیان شهید مقصودی همدان در همایش شکوه هجرت استان، با بیان اینکه جهاد و بسیج صرفا به معنای جنگ و جنگیدن نیست، گفت: جهاد به معنای مجاهدت در عرصه های مختلف از جمله فرهنگ، علم، اجتماع، اقتصاد، نفس و … است.

وی با اشاره به اینکه بسیج در کشور ما با ارزشها و اعتقادات دین مبین اسلام عجین شده است، اظهار کرد: فرهنگ جهادی و ارزشهای بسیجیان ما از ارزشهای دینی الهام گرفته شده است.

وی ادامه داد: جنگ و روحیه جنگ طلبی از مظاهر دوران جاهلیت اعراب است که با ظهور دین اسلام این روحیه ناپسند به ارزش پسندیده جهاد تبدیل شد.

صوفی تصریح کرد: دین مبین اسلام روحیه جنگ طلبی اعراب دوران جاهلیت را با ارائه ارزشهای ناب انسانی به سمت جهاد هدایت کرد، در مکتب شیعه برجسته ترین جهاد نظامی قیام امام حسین(ع) و جهاد علمی جهاد امام صادق(ع) است.

وی خاطرنشان کرد: در تاریخ معاصر کشور نیز شاهد هستیم هرجا روحیه جهادی مبتنی بر ارزشهای دینی اعمال شده است، همه ناممکن ها ممکن شده اند به عنوان مثال زمانی که روحیه جهادی همگانی وارد عرصه سیاست شد و باعث ملی شدن صنعت نفت در کشور شد، با همین روحیه نیز مردم توانستند در مقابل ظلم و استکبار بایستند و انقلاب کرده و هشت سال از مرز کشور حمایت کنند.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

بیست و سومین جشنواره تقدیر از برگزیدگان کتاب سال دانشگاهی برگزار شد
تحصیل ۲۸ هزار دانشجو در دانشگاه​های دولتی خوزستان
بیانیه وزارت علوم به مناسبت روز ملی راهیان نور
راه اندازی سیستم اتوماسیون خوابگاه‌ها در دانشگاه شهید چمران
تقدیر از بازنشستگان دانشگاه الزهرا با کاشت نهال
تخصیص ۷۰۰ میلیارد تومانی به طرح‌های عمرانی دانشگاه آزاد در سال آینده
تدریس جراحی مغز و اعصاب از راه دور به دانشجویان افغانستان
پیش‎بینی اختصاص ۵ میلیارد تومانی به دانشکده‎های قرآنی در دست ساخت

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم