نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

رئیس دانشگاه فرهنگیان: دانشجو معلمان باید منطق قرآنی داشته باشند

رئیس دانشگاه فرهنگیان کشور گفت: منطق قرآن باید در تمام سطوح زندگی همه افراد جامعه خصوصا معلمان و دانشجومعلمان، حاکم باشد.

به گزارش خبرنگار «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) -منطقه فارس، محمود مهرمحمدی در مراسم اختتامیه بیست و چهارمین دوره مسابقات قرآن دانشجویان دانشگاه‌های فرهنگیان سراسر کشور در شیراز گفت: شایسته است که دانشجو معلمان ما قرآن را به عنوان کتاب هدایت بشناسند، با قرآن انس داشته باشند و تفکر و منطق قرآنی پیدا کنند و مضامین این کتاب آسمانی را در تصمیم گیری‌های فردی و اجتماعی مبنا قرار دهند.

رئیس دانشگاه فرهنگیان کشور برپایی جشنواره‌هایی مانند جشنواره قرآن و عترت دانشگاه فرهنگیان را زمینه ساز دست یابی به این هدف عنوان کرد و گفت: نمی‌توان به برگزاری این جشنواره‌ها بسنده کرد، بلکه این جشنواره‌ها باید تلنگری ایجاد کند و آگاهی را به همراه آورد که باید این مسیر را پیمود تا معلمان آینده کشور خود را به آرمان و تفکر قرآنی بیارایند.

وی افزود: بسترسازی برای بهره گیری از قرآن به عنوان کتاب هدایت برای تربیت و دستیابی انسانها به بالاترین درجه‌های کمال را از جمله ماموریت‌های این دانشگاه تلقی می‌کنیم و در این مسیر می‌کوشیم.

مهرمحمدی با بیان اینکه حجت تصمیم گیری‌ها باید قرآن باشد، تصریح کرد: دانشجو معلمان ما باید منطق قرآنی داشته باشند و در تمام مسائل خرد و کلان خود در زندگی اجتماعی، فردی و خانوادگی قرآن را نصب العین قرار دهند.

وی ادامه داد: انس با قرآن و خواندن هر چه بیشتر این کلام الهی گام نخستی است که باید برای دستیابی به منطق قرآنی به آن توجه داشت.

رئیس دانشگاه فرهنگیان کشور با تاکید بر ضرورت تامل در مضامین و معانی قرآنی به عنوان یک موضوع مهم خواستار اضافه شدن موضوع استشهادات قرآنی به سایر محورهای جشنواره‌های قرآن و عترت در مراسم‌های آتی شد.

مهر محمدی ابراز کرد: پیشنهاد می‌شود محورهایی مانند استشهادات قرآنی و انس عملی با این کتاب آسمانی به محورهای جشنواره‌های آتی قرآنی دانشجویان افزوده شود.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

اختلاف اراضی دانشگاه حل نشود استعفا می‌دهیم
اساتید وقت کافی برای آموزش دانشجویان پزشکی صرف نمی‌کنند
تغییر نام دانشکده خبر دانشگاه آزاد / راه اندازی «نیوز روم»
دانشجویان خارجی به اردوهای نوروزی می‌روند
عدم افزایش شهریه دانشگاه علمی کاربردی در سال ۹۴/ حذف ۱۰درصد رشته‌ها
سیستم درمان، فشار زیادی به آموزش در دانشگاه های پزشکی وارد می‌کند
افزایش خطاهای پزشکی با کشیک‌های سنگین در بیمارستان های آموزشی
تداوم مسمومیت دانشجویان دانشگاه شیراز

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم