نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

رئیس دانشگاه فردوسی مشهد: به انجمن‌های علمی توجه بیشتری می‌شود

رئیس دانشگاه فردوسی مشهد گفت: دانشگاه در فراز جدید مدیریتی خود بنا دارد بیش از پیش به انجمن‌های علمی بها دهد و تلاش کند که محدودیت‌ها را کم کند.


به گزارش خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)- منطقه خراسان،
دکتر محمد کافی، در جشن پویش دانشکده مهندسی دانشگاه فردوسی اظهار کرد: انجمن‌های علمی شجره طیبه‌ای است که زمان فعالیت آن نسبت به سایر تشکل‌ها کمتر است اما روز به روز شاهد بهتر شدن فعالیت‌های آن هستیم.

وی ادامه داد: تنها تشکلی که زیستگاه آن فقط در دانشگاه است، انجمن علمی دانشجویی است؛ در این انجمن‌ها توانمندی‌های دانشجویان ظهور و بروز پیدا کرده و زمینه فراگیری بهتر دروس دانشگاهی فراهم است.

رئیس دانشگاه فردوسی مشهد با اشاره به اینکه این دانشگاه اولین پایگاه علمی است که انجمن‌های علمی را تشکیل داده است، تصریح کرد: خوشبختانه ثمره این کار، امروز به نمایش گذاشته شده است؛ دانشگاه فردوسی مشهد از گذشته‌های دور از نعمت دانشجویان پویا برخوردار بوده و رتبه‌های ملی و جهانی زیادی دارد.

کافی تاکید کرد: ما به دنبال بها دادن به انجمن‌های علمی هستیم؛ البته در این راه محدودیت‌هایی وجود دارد و ما به علت شدت این محدودیت‌ها نمی‌توانیم همه این مشکلات را برطرف کنیم اما این قول را می‌دهیم که تا حد امکان محدودیت‌های گذشته کاهش خواهد یافت تا زمینه برای ظهور توانایی‌های دانشجویان فراهم شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به لزوم ایجاد نمایشگاهی دائمی از دستاوردهای انجمن‌های علمی، خاطرنشان کرد: در جلساتی که با استانداری خراسان رضوی داشتیم، به دنبال ایجاد نمایشگاهی دائمی بودیم که بتواند دستاوردهای علمی دانشجویان را بنمایش گذارد؛ در حقیقت این نمایشگاه نقش «فن بازار» را ایفا خواهد کرد و از این طریق ایده‌های قابل تجاری‌سازی شناخته به صنعت‌گران معرفی خواهد شد.

کافی اضافه کرد: دانشگاه فردوسی مشهد با وجود کارشناسان و دانشجویانی کم‌توقع و پرکار توانسته رتبه مطلوبی در دانشگاه‌های کشور کسب کند، با این حال این انتظار از دانشجویان وجود دارد که این رتبه بالاتر ورد.

رئیس دانشگاه فردوسی مشهد اظهار کرد: همچنین دانشگاه فردوسی مشهد این آمادگی را دارد که مراکز رشدی که زمینه‌های ایجاد آن فراهم شده را تقویت کند و زمینه شکوفایی و بالندگی آن را فراهم نماید؛ از این طریق توانمندی علمی ما روز به روز بارزتر خواهد شد.

وی تاکید کرد: مادامی که دانش به فناوری تبدیل نشود ما نمی‌توانیم بی‌نیاز از کشورهای پیشرفته باشیم.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

اعتراض جمعی از دانشجویان داروسازی به برخی تحولات در این رشته
کمبود نیروی متخصص پرستاری، از مشکلات دانشجویان علوم پزشکی تهران
ثبت نام متقاضیان ادامه تحصیل کارشناسی بدون آزمون دانشگاه آزاد
اعزام کاروان دانشگاهیان به عتبات عالیات تا ۲۰ فروردین
انتصاب دبیرعلمی مسابقات مناظره دانشجویان
امشب،آخرین مهلت ثبت نام کنکور۹۴/کاهش ۱۶درصدی داوطلبان
مصرانه پیگیر راه اندازی مرکز بین الملی دانشگاه پیام نور هستیم
اعلام نتایج آزمون جامع علوم پایه و پیش کاروزی دانشگاه آزاد

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم