نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

رئیس دانشگاه فردوسی مشهد:باید شعار امید و آرامش در دانشگاه تجلی یابد

رئیس دانشگاه فردوسی مشهد تاکید کرد: باید شعار امید و آرامش در دانشگاه تجلی یابد.

به گزارش خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)- منطقه خراسان، محمدکافی که صبح امروز در همایش معنوی میثاق مهر در حرم مطهر رضوی حضور یافته بود، با بیان اینکه میثاق مهر به معنای واقعی، انعقاد عهد مهرورزی است اظهار کرد: دانشجویان مشهدی هر سال در این مکان حضور می‌یابند و با امام رضا(ع) پیمان می‌بندند که ایشان را در نیل به اهداف بلند کمک کند.

وی ادامه داد: از حضرت رضا(ع) می‌خواهیم که به ما توفیق ادای رسالت دانشجویی را بدهد.

کافی خطاب به دانشجویان گفت: شما نباید در کنار آموزش علوم مختلف معنویت از یاد برید بلکه باید خود را برای خدمت‌رسانی به جامعه ایرانی و جهانی آماده کنید.

رئیس دانشگاه فردوسی مشهد اضافه کرد: در حقیقت دانشجویان باید با فراگیری دانش بتوانند علم نافع تولید کرده و به حل مشکلات جامعه بپردازند؛ از امام رضا(ع) می‌خواهیم که به ما توفیق دهد در راه تولید علم و فناوری روزبه‌روز شتابان‌تر حرکت کنیم.

وی در بخش بعدی سخنان خود با بیان اینکه می‌خواهیم کماکان شعار امید و آرامش را در دانشگاه پیاده کنیم بیان کرد: آرامش، یعنی ایجاد فضای مناسب آموزشی و امید نیز نگاه به آینده برای ساخت بهتر آن است.

کافی تاکید کرد: باید توجه داشت، هر چه درخت علم ما پربارتر می‌شود، باید تواضع ما نیز در مقابل بیشتر شود؛ امیدواریم با عهدی که با امام رضا(ع) می‌بندیم، زمینه‌ای فراهم شود که دانشگاه‌های مشهد بتوانند در شان آن امام همام معرفی شوند.

رئیس دانشگاه فردوسی مشهد در بخش دیگری از این مراسم، با اشاره به افتخار‌آفرینی دانشجویان دانشگاه فردوسی در عرصه‌های مختلف خاطرنشان کرد: دانشگاه فردوسی مشهد با داشتن ۹۰ انجمن علمی توانست مقام اول را در بین دانشگاه‌های کشور در سال گذشته داشته باشد.

وی افزود: همچنین دانشگاه فردوسی از لحاظ فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی نیز صاحب ‌مقام در بین دانشگاه‌های کشور است.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

اعزام کاروان دانشگاهیان به عتبات عالیات تا ۲۰ فروردین
اختلاف اراضی دانشگاه حل نشود استعفا می‌دهیم
اساتید وقت کافی برای آموزش دانشجویان پزشکی صرف نمی‌کنند
تغییر نام دانشکده خبر دانشگاه آزاد / راه اندازی «نیوز روم»
دانشجویان خارجی به اردوهای نوروزی می‌روند
عدم افزایش شهریه دانشگاه علمی کاربردی در سال ۹۴/ حذف ۱۰درصد رشته‌ها
سیستم درمان، فشار زیادی به آموزش در دانشگاه های پزشکی وارد می‌کند
افزایش خطاهای پزشکی با کشیک‌های سنگین در بیمارستان های آموزشی

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم