www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

رئیس دانشگاه علوم انتظامی امین: مدیریت امنیت عمومی به تمرکز بر دانایی محوری ملزم شده است

رئیس دانشگاه علوم انتظامی امین در حاشیه امضاء تفاهم نامه گسترش همکاری میان واحد علوم و تحقیقات و نیروی انتظامی گفت: مدیریت امنیت عمومی ملزم به تمرکز بر دانایی محوری شده است.

به گزارش سرویس دانشگاهی ایسنا، سردار دکتر لطفعلی بختیاری در این مراسم گفت: برقراری امنیت و آرامش در شهرها با توجه به تغییر شرایط محیطی و افزایش سطح فرهنگ و آگاهی مردم با گذشته تفاوت چشمگیری پیدا کرده است، بنابراین باید علاوه بر قوه قهریه، با قوه استدلال و مهارت های برخورد اجتماعی اقدام به ایجاد امنیت کرد.

وی افزود: امروزه، شاهد پیشرفت و گسترش سریع علوم در زمینه های مختلف آن هستیم و این امر مسئولیت کارگزاران نظم و امنیت را دوچندان کرده است، انتظارات فزاینده مردم در زمینه برقراری نظم و امنیت از یکسو و روند رو به افزایش آسیب های اجتماعی و پیچیدگی ماهیت جرایم از سوی دیگر، مدیریت امنیت عمومی را ملزم به توسعه علمی و تمرکز بر دانایی محوری کرده است.

بختیاری با اشاره به شعار پلیس دانش‌محور افزود: یکی از اهداف مهم دانشگاه علوم انتظامی امین، تعلیم و تربیت و تجهیز افسران به دانش و علم روز در راستای اجرای بهینه مأموریت ها و برقراری امنیت و آرامش است.

به گفته بختیاری، دانشگاه علوم انتظامی امین شامل شش دانشکده فرماندهی و ستاد، علوم انتظامی، راهنمایی و رانندگی، مرزبانی، اطلاعات و امنیت و اداری و پشتیبانی و شش مرکز آموزش تخصصی شامل مرکز نصر، آموزش پلیس زنان کوثر، آموزش ، آموزش عقیدتی و سیاسی، پلیس بین الملل و آموزش بصیرت است که در تمامی مقاطع اقدام به تربیت و آموزش دانشجویان حوزه انتظامی می کند.

فرمانده دانشگاه علوم انتظامی امین خاطرنشان کرد: نگاه نیروی انتظامی و دانشگاه علوم انتظامی به سوی تحصیلات تکمیلی و پژوهش ها و فعالیت های پژوهشی مورد نیاز نیروی انتظامی است که در این راستا می توانیم با واحد علوم و تحقیقات همکاری خوبی داشته باشیم.

دکتر علی عباسپور رئیس این واحد دانشگاهی نیز با ابراز خرسندی از توجه نیروی انتظامی به مسائل آموزشی و پژوهشی گفت: جمهوری اسلامی ایران نیازمند نیروی های متخصص و آشنا به فناوری و دانش های روز است.

وی گفت: نیروی انتظامی به عنوان نمادی از انقلاب است و با رفتار و برخورد مناسب و هوشمندانه با مردم می تواند باعث ایجاد احساس امنیت بیشتر در بین اقشار جامعه شود.

وی با بیان اینکه نقطه توقف برای پیشرفت در عرصه علم و دانش وجود ندارد و هرچه تلاش کنیم بازهم کافی نیست، گفت: تمرکز واحد علوم و تحقیقات با بیش از ۴۰ هزار دانشجو بر تحصیلات تکمیلی در تمامی حوزه های علوم انسانی، فنی و مهندسی، علوم پایه و … است که با وجود متخصصان برجسته و ظرفیت علمی بالا، آمادگی کاملی برای همکاری با ارگان های مختلف کشور را دارد.

عباسپور ادامه داد: تنها نباید به بحث ارتباط دانشگاه و صنعت کشور توجه شود بلکه همکاری های علمی و تحقیقاتی در زمینه هایی غیر از صنعت نیز از ضروریات پیشرفت علمی و فرهنگی در کشور است.

وی با اشاره به اینکه بیش از ۷۰ درصد از دانشجویان واحد علوم و تحقیقات را دانشجویان مقاطع تحصیلات تکمیلی تشکیل می دهند، تصریح کرد: ارائه رساله ها و پایان نامه ها براساس مشکلات موجود در کشور در حوزه های مرتبط با علوم انتظامی مانند علوم انسانی، اجتماعی، روانشناسی و … می تواند گام موثری برای رفع مشکلات این حوزه و افزایش تجربیات دانشجویان واحد علوم و تحقیقات باشد.

عباسپور افزود: همکاری نزدیک اساتید و دانشجویان واحد علوم و تحقیقات و دانشگاه علوم انتظامی امین می تواند علاوه بر افزایش ظرفیت علمی و تجربی دانشجویان هر دو دانشگاه، در حل مشکلات موجود موثر باشد و پیشنهاد می شود برای افزایش این همکاری ها، در ادامه این تفاهم نامه مرکز تحقیقاتی مشترکی ایجاد شود.

انتهای پیام

یک نظر بگذارید

دسته‌ها

اين سايت را حمايت مي کنم