نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

رئیس دانشگاه علوم انتظامی امین: مدیریت امنیت عمومی به تمرکز بر دانایی محوری ملزم شده است

رئیس دانشگاه علوم انتظامی امین در حاشیه امضاء تفاهم نامه گسترش همکاری میان واحد علوم و تحقیقات و نیروی انتظامی گفت: مدیریت امنیت عمومی ملزم به تمرکز بر دانایی محوری شده است.

به گزارش سرویس دانشگاهی ایسنا، سردار دکتر لطفعلی بختیاری در این مراسم گفت: برقراری امنیت و آرامش در شهرها با توجه به تغییر شرایط محیطی و افزایش سطح فرهنگ و آگاهی مردم با گذشته تفاوت چشمگیری پیدا کرده است، بنابراین باید علاوه بر قوه قهریه، با قوه استدلال و مهارت های برخورد اجتماعی اقدام به ایجاد امنیت کرد.

وی افزود: امروزه، شاهد پیشرفت و گسترش سریع علوم در زمینه های مختلف آن هستیم و این امر مسئولیت کارگزاران نظم و امنیت را دوچندان کرده است، انتظارات فزاینده مردم در زمینه برقراری نظم و امنیت از یکسو و روند رو به افزایش آسیب های اجتماعی و پیچیدگی ماهیت جرایم از سوی دیگر، مدیریت امنیت عمومی را ملزم به توسعه علمی و تمرکز بر دانایی محوری کرده است.

بختیاری با اشاره به شعار پلیس دانش‌محور افزود: یکی از اهداف مهم دانشگاه علوم انتظامی امین، تعلیم و تربیت و تجهیز افسران به دانش و علم روز در راستای اجرای بهینه مأموریت ها و برقراری امنیت و آرامش است.

به گفته بختیاری، دانشگاه علوم انتظامی امین شامل شش دانشکده فرماندهی و ستاد، علوم انتظامی، راهنمایی و رانندگی، مرزبانی، اطلاعات و امنیت و اداری و پشتیبانی و شش مرکز آموزش تخصصی شامل مرکز نصر، آموزش پلیس زنان کوثر، آموزش ، آموزش عقیدتی و سیاسی، پلیس بین الملل و آموزش بصیرت است که در تمامی مقاطع اقدام به تربیت و آموزش دانشجویان حوزه انتظامی می کند.

فرمانده دانشگاه علوم انتظامی امین خاطرنشان کرد: نگاه نیروی انتظامی و دانشگاه علوم انتظامی به سوی تحصیلات تکمیلی و پژوهش ها و فعالیت های پژوهشی مورد نیاز نیروی انتظامی است که در این راستا می توانیم با واحد علوم و تحقیقات همکاری خوبی داشته باشیم.

دکتر علی عباسپور رئیس این واحد دانشگاهی نیز با ابراز خرسندی از توجه نیروی انتظامی به مسائل آموزشی و پژوهشی گفت: جمهوری اسلامی ایران نیازمند نیروی های متخصص و آشنا به فناوری و دانش های روز است.

وی گفت: نیروی انتظامی به عنوان نمادی از انقلاب است و با رفتار و برخورد مناسب و هوشمندانه با مردم می تواند باعث ایجاد احساس امنیت بیشتر در بین اقشار جامعه شود.

وی با بیان اینکه نقطه توقف برای پیشرفت در عرصه علم و دانش وجود ندارد و هرچه تلاش کنیم بازهم کافی نیست، گفت: تمرکز واحد علوم و تحقیقات با بیش از ۴۰ هزار دانشجو بر تحصیلات تکمیلی در تمامی حوزه های علوم انسانی، فنی و مهندسی، علوم پایه و … است که با وجود متخصصان برجسته و ظرفیت علمی بالا، آمادگی کاملی برای همکاری با ارگان های مختلف کشور را دارد.

عباسپور ادامه داد: تنها نباید به بحث ارتباط دانشگاه و صنعت کشور توجه شود بلکه همکاری های علمی و تحقیقاتی در زمینه هایی غیر از صنعت نیز از ضروریات پیشرفت علمی و فرهنگی در کشور است.

وی با اشاره به اینکه بیش از ۷۰ درصد از دانشجویان واحد علوم و تحقیقات را دانشجویان مقاطع تحصیلات تکمیلی تشکیل می دهند، تصریح کرد: ارائه رساله ها و پایان نامه ها براساس مشکلات موجود در کشور در حوزه های مرتبط با علوم انتظامی مانند علوم انسانی، اجتماعی، روانشناسی و … می تواند گام موثری برای رفع مشکلات این حوزه و افزایش تجربیات دانشجویان واحد علوم و تحقیقات باشد.

عباسپور افزود: همکاری نزدیک اساتید و دانشجویان واحد علوم و تحقیقات و دانشگاه علوم انتظامی امین می تواند علاوه بر افزایش ظرفیت علمی و تجربی دانشجویان هر دو دانشگاه، در حل مشکلات موجود موثر باشد و پیشنهاد می شود برای افزایش این همکاری ها، در ادامه این تفاهم نامه مرکز تحقیقاتی مشترکی ایجاد شود.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

لزوم بازنگری جدی در آموزش داروسازی عمومی
امیدواریم اتفاقات اخیر دانشگاه فردوسی موجب تحکیم استقلال دانشگاه شود
مصرانه پیگیر راه اندازی مرکز بین المللی دانشگاه پیام نور هستیم
برگزاری اولین آزمون استخدامی مشترک فراگیر دستگاه‌های اجرایی
آغاز ثبت نام اعتکاف مسجد دانشگاه تهران
ابلاغ آیین‌نامه جدید استعدادهای درخشان به دانشگاه‌ها+ جزییات تغییرات
دانشگاه های علوم پزشکی آموزش را فدای پژوهش های غیر کاربردی کرده اند
اعلام اولویت‌های کاری دانشگاه پیام نور در سال ۹۴

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم